FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-11-14 10:51  [Technika] Farby Pactra - kilka pytań
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mam dwa, być może banalne, pytania dotyczące farb Pactra.

1. Zaobserwowałem, że różne egzemplarze posiadają zupełnie różną gęstość i co za tym idzie zdolność krycia. O ile za gęste farby to nie problem, o tyle za rzadkie już tak bo fatalnie kryją powierzchnię i nie bardzo da się z tym coś zrobić (zostaje kilkukrotne malowanie). Myślałem, że to po prostu wybrakowane egzemplarze, ale kiedy kupiłem kolejny egzemplarz jasnoszarej farby, który był tak samo rzadki jak poprzedni zacząłem się zastanawiać czy to zależy od koloru. I tu pytanie do osób bardziej obytych: czy to reguła, że jedne kolory po prostu muszą być rzadkie, a inne nie? Czy to może specyfika Pactry i farby innych producentów tak nie mają?

2. Zdjęcie mówi samo za siebie:



Czy macie jakiś sposób na radzenie sobie z tymi rozwarstwiającymi się podkładkami? Próbuję je sklejać, ale efekt marny.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-11-14 11:12  Odp: [P] Farby Pactra - kilka pytań
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ad.2 - Moim sposobem bylo przejscie na Tamiye. I problem zniknal :) Niestety Pactre albo trzeba zuzyc bardzo szybko, albo tylko wydaje sie kase na kolejny sloiczek...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-11-14 11:17  Odp: [P] Farby Pactra - kilka pytań
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

To nastepnym razem jak bedziesz chcial wymieszkac farbke to nie trzep sloiczkiem jak gupi tylko odkręć nakrętkę i wymieszkaj patykiem. Po zakonczeniu wytrzyj krawedz słoiczka a za pierwszym użyciem wytrzyj rozwarstwiający sie podkład żeby już zawsze byl suchy.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
02-11-14 11:24  Odp: [P] Farby Pactra - kilka pytań
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Podobnie jak Rafael polecam zmianę producenta. Osobiście stosuje revell w niebieskich kostkach. Bardzo fajne opakowanie, wyjątkowo praktyczne. Zapomnisz szybko o problemie rozwarstwiających się uszczelek. Dużo trudniej takie opakowanie przewrócić. A w "zatyczce" można mieszać kolory. Sama zawartość też wysokiej jakości.


Post zmieniony (02-11-14 11:24)

 
02-11-14 11:26  Odp: [P] Farby Pactra - kilka pytań
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

To Ravel nie humbrol.
A ile takie cudo kosztuje i jak bogata jest paleta?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
02-11-14 11:28  Odp: [P] Farby Pactra - kilka pytań
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja również zauważyłem, że niektóre farby Pactry są bardzo rzadkie, ale w większości przypadków pomagało mieszanie patyczkiem - gęsty osad "z kolorem" osiada na dnie. Tamiya jest rewelacyjna... ale droga jak pies. Do retuszowania krawędzi chyba za droga jak na mój gust. Do malowania całości - to już jak najbardziej. Też myślę nad przerzuceniem się z Pactry na Humbrola, tylko że to śmierdziuchy są :/

 
02-11-14 11:52  Odp: [P] Farby Pactra - kilka pytań
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

http://www.revell.de/uploads/tx_eagle/Farbtafeln_Aqua-Color_en.pdf

W Warszawie kosztuje 8 złotych.

 
02-11-14 11:57  Odp: [P] Farby Pactra - kilka pytań
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Aaaa czyli nie śmierdziuchy?

 
02-11-14 12:22  Odp: [P] Farby Pactra - kilka pytań
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A nie sa to zwykle plakatowki?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
02-11-14 12:54  Odp: [P] Farby Pactra - kilka pytań
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Rozwiązaniem problemu jest użycie opóźniacza do farb akrylowych. Taki specyfik z np. z Wamodu kosztuje kilka złotych. Od kiedy zacząłem go używać (w ilościach dużo większych niż zalecane na opakowaniu), zniknął problem zasychających farb, przyklejających się podkładek i można było zacząć malować pędzlem.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024