FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-04-15 14:42  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dobra robota :-)
Mam pytanie odnośnie tej uformowanej na półokrągło siateczki. Czy ma ona może imitować pokryty brezentem reling?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-04-15 15:58  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zastanawiałem się na relingiem z brezentem. Według planów które mam było tam coś na wzór ogrodzenia czy jakoś tak. Jeżeli ktoś posiada fotkę tego miejsca na okręcie to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

 
23-04-15 19:13  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Lukee 

 

Witam,

Na poniższym zdjęciu widać wyraźnie, że naokoło latarni jest tylko reling.



Fajnie Ci idzie, przyglądam się w skrytości i podziwiam.

Pozdrawiam

--

 
23-04-15 19:52  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki wielkie :-)
Zabieram się za poprawki .
Pozdrawiam

 
24-04-15 19:16  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To nie jest latarnia o_O To radar typu 271.



--

Post zmieniony (24-04-15 19:36)

 
24-04-15 19:24  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Ramm,ten radar czesto okreslano mianem latarni i nawet w bardziej oficjalnych dokumentach/rysunkach pod taka nazwa figuruje tak wiec......;-)

--
Royal Navy first !!!

 
24-04-15 19:38  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


ramm

--

Post zmieniony (24-04-15 20:03)

 
24-04-15 23:02  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Lukee 

 

W angielskich książkach, które czytałem prawie zawsze występuje pojęcie "lantern"... ;-)

 
14-05-15 10:26  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ostatnio poprawiłem osłonę radaru. Wymieniłem reling i zawiesiłem osłony przeciwodłamkowe. Wzorowałem się na fotkach z epoki. Dodatkowo przybyła nadbudówka rufowa z relingiem i blaszką znamionową jednostki.

Postanowiłem też popracować na kadłubem zanim polecę po nim lakierem matowym ( wypadek z matowym Humbrolem i potem ścieranie na gwałt białego nalotu dał mi trochę w kość) zacząłem dorabiać daszki do bulai idzie to nawet znośnie. Wykonałem jak na razie wszystkie na nadbudówkach oraz na niebieski tle kadłuba.





 
23-05-15 18:12  Odp: [R]ORP Piorun MM2001
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ostatnio udało się znaleźć chwilkę czasu wolnego i od razu postanowiłem reanimować budowę Pioruna.
Postęp niewielki ale to zawsze bliżej końca.

W pierwszej kolejności dokończyłem daszki na bulajami. Poszło dość sprawnie i bez większych problemów. A efekt 3D podnosi jakość odbioru kadłuba :-)




Resztę czasu poświęciłem stopniowemu zapełnianiu pokładu drobnicą.
Dźwig do podnoszenia torped i ładowania do wyrzutni. Trochę dodałem od siebie bazując na planach.



Dalej to montowanie drobnicy na rufie oraz wykonanie bębna ze zwiniętą liną( prawdopodobnie była ona stalowa)



Na koniec zamontowałem śruby napędowe. Jeną poprawiłem aby była lustrzanym odbiciem drugiej.



I to jak na razie tyle. Chciałbym mieć trochę więcej czasu aby móc go poświęcić na dokończenie budowy modelu. Jest on naprawdę świetnym opracowaniem i wszystko jak do tej pory pasuje dobrze.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024