FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
01-04-15 10:50  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

@ Daniello, na moich kołach trzyma się dość dobrze na śliskiej tekturze chyba też się bedzie trzymać ale musiała by być gęstrza, ale to nie powinno być problemu bo bierznik w Dragonie jest płytszy i mniej skomplikowany niż w Mazie, w Greyhoundzie też malowałem plakatówką opony i tam bierznik był bardziej śliski. Jednak dla pewności psiknąłbym wcześniej jakimś neutralnym podkładem.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
01-04-15 19:18  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

@ Model-Kom, dzięki z fotki. Postaram się żeby moj był na podobnym poziomie, bo nie sądzę ze będzie lepszy.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-04-15 13:03  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam ,dostałem takiego powera po skończeniu podwozia ze w 2 dni zrobiłem wyposażenie kabiny :) fotki wnętrza nie są najlepsze bo dopiero po przyklejeniu dachy przypomniałem sobie " Qrde miałem zrobić zdjęcia wnętrza przed wklejeniem dachu" ale już trudno. wkleiłem też szyby i zabrałem się za drzwi, jak się uda to zrobię ruchome zawiasy.



P.S. Zdjęcia nie są najlepsze ponieważ pogoda jest do kitu, leje jak z cebra i jest problem z oświetleniem

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
09-04-15 18:22  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam, monologu ciąg dalszy. kabina prawie skończona.





P.S. Zagląda tu ktoś jeszcze?
P.S.2 Jak wkleić aktywny link do strony?

--

Post zmieniony (09-04-15 18:27)

 
09-04-15 21:21  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

@ Pablos, nie wiem czy do garnizonu 2015 się wyrobię, bo o ile ciężarówkę i przyczepę może bym i skończył ale jeszcze wypadałoby zrobić czołg na przyczepę a z tym jest bida na rynku. Kilka starych Fly modeli i to chyba tyle.

A skoro już mowa o czołgu to taka mała sugestja do projektantów. ;)



--

Post zmieniony (09-04-15 21:21)

 
13-04-15 17:20  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam, jak przez drzwi przeleciałem przez kolejny etap budowy czyli kabinę. podsumowując: wszystkie elementy z wycinanki pasowały świetnie, swoje zastrzeżenia kieruję natomiast pod adresem laserowego szkieletu, który to okazał się za mały. Teraz zacząłem robić silnik potworka, czyli motor V12 o pojemności 28.9 litra i mocy 530 koników mechanicznych :). Jako że na elementach silnika jest pokaźna ilość kresek symetralnych ( nie wiem jak to nazwać ale wiadomo o co chodzi ) oraz z powodu czerwonych obudów głowić zdecydowałem się na malowanie silnika a co z tego wyjdzie obadam po skończonej pracy nad silnikiem.



Zapraszam do komentowania i wytykania błędów.

P.S. Ma ktoś może pomysła jak zrobić coś w rodzaju zamka trzymającego drzwi żeby sie samoistnie nie uchylały?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-04-15 09:03  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

@Daniello, Załamania to tylko złudzenie, przed chwilą sprawdziłem na modelu nic takiego nie ma. A co do retuszu to retuszuję przed sklejeniem listków pędzelkiem "0". Retuszuję farbami paćtra bez rozcieńczania, możliwe, że farba była trochę za rzadka. a krawędzie zaokrąglałem na wilgotno na rączce od skalpela Olfa AK-1.

--

Post zmieniony (18-04-15 09:04)

 
18-04-15 13:14  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Nie impregnowałem jakoś nie moge się do tego zmobilizować do tego, zawsze psikam bezbarwnym po skończeniu modelu.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-04-15 16:09  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dzięki za radę,jaki lakier będzie najlepszy?

--

Post zmieniony (19-04-15 13:19)

 
19-04-15 13:29  Odp: [R] MAZ-537G + ChMZAP-5247G - Model-KOM , czyli replika w skali 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam, Update warsztatowy z budowy silnika Posklejałem: blok silnika, kolektory dolotowe, kolektory wylotowe, kable zapłonowe, obudowę sprzęgła, koła pasowe z paskami klinowymi i całą masę innych detali oraz zacząłem drutologię stosowaną. Cały silnik był malowany ponieważ wycinankowe kolory srednio mi pasowały, Jednostka napędowa jest już na stałe zamocowana w ramie.




P.S. Pytanie do znawców tematu: na jaki kolor pomalować te wszystkie przewody które aktualnie są miedziane?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024