FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
27-11-14 23:25  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

ZbiG-u Ty tak poważnie zadajesz to pytanie?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-12-14 17:47  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Na początek oprofilowanie przejścia centropłat-kadłub. Bez uwag.



Zamocowany ogon. Ja też Zbig jestem dość leniwy ;) i dla tego zrobiłem ogon dokładnie tak, jak autor opisał w instrukcji. Po wklejeniu statecznika poziomego tylko na część 68 całość jest faktycznie dość wiotka, ale podparcie zastrzałami 69 rozwiązuje problem. Po oklejeniu całego usterzenia owiewką 75 cały zespół będzie na pewno odpowiednio mocny. Nawet równo i symetrycznie wyszedł ;)



Widok na cały model. Powoli widać światełko w tunelu :-)



Dzięki za pozytywne uwagi i do następnego.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
02-12-14 23:23  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Naprawdę baaaardzo solidna robótka. Twoja relacja jest zachętą do zmierzenia się z tą materią, którą, jeszcze nawet nie uwolnioną od zszywek, posiadam. Ale na pewno kiedyś ją potnę. Super.

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
05-12-14 16:49  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafał oglądając Twojego "drapieżnika" nie wytrzymałem i pokroiłem swojego.To co do tej pory zrobiłeś przyciąga wzrok i ponagla do klejenia.
Przepraszam z góry za wykorzystanie Twojej relacji,ale przy okazji chcę ostrzec przed impregnacją modelu caponem.
UWAGA NA CAPON!!
Od kilku ładnych lat do impregnacji używam caponu extra firmy Domalux,jest jednym z najlepszych na naszym rynku.Po jego użyciu kolory są zachowane tylko z nieco głębszym nasyceniem.W przypadku "Jastrzębia" ładny srebrny nadruk zmienił kolor na brudne szare aluminium.Myślę,że uniknąłbym tego używając bezbarwnego akrylu. Szkoda,że ZbiG
o tym nie napisał.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Twojego.

--
jowisz32

 
05-12-14 17:51  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie da się zaprzeczyć, że to opracowanie Jastrzębia jest bardzo efektowne. Piękny model!

--
--
http://www.modele-kartonowe.com

 
06-12-14 15:07  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Ja swojego lakierowałem satynowym Humbrolem ze szklanego słoiczka. Żadnych przebarwień i innych dziwnych atrakcji :) Lakier ten stosuję w każdym modelu, oprócz kredowych ;)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
07-12-14 12:31  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zbigu, a czym rozcieńczasz i w jakich proporcjach?

 
07-12-14 18:16  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jarku pokazałeś Biesa i to chyba kredę , a my cały czas mówimy o Jastrzębiu drukowanym na ofsecie.Jutro wrzucę zacaponowany arkusz,żeby ostatecznie zakończyć dyskusję w tym temacie.Rafał wybacz ale stałem się przyczyna zaśmiecenia Twojej relacji.Jeszcze raz przepraszam.

--

Post zmieniony (08-12-14 21:05)

 
08-12-14 18:24  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Arkusz zaimpregnowany caponem,przebarwienie jest wyraźne i istotne.Wprawdzie cena wycinanki nie jest wygórowana,jednak w moim budżecie dość istotna to też skleję go takim jakim jest.Rafał raz jeszcze przepraszam za zaśmiecanie relacji.Mam nadzieję że to zdjęcie zakończy definitywnie spór.Cieszę się ,że mogę Ci kibicować i trzymam kciuki za pomyślne zakończenie klejenia.Pozdrawiam Dziadek Andrzej

--
jowisz32

 
23-12-14 20:59  Odp: [R] PZL-50A Jastrząb Kartonowa Kolekcja 1:33
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Koledzy galerie pokazują, a ja brnę dalej. Mało czasu ostatnio, to i postępy mizerne. Oprofilowanie stateczników w kilku ujęciach. Trochę zabaw było z ukształtowaniem, ale jak już dopasowałem wszystko, to poszło z górki.


Kapcie-nic specjalnego. Sklejone jak w instrukcji. Samolot stoi już o własnych siłach, tylko smutny, bo motor się dopiero robi, a parę tych cylindrów jest ;)



Pozdrawiam świątecznie!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024