FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-12-14 10:28  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

(David: below there is translation of your last message you sent me :-)
David napisał:

NIE NIE, nie popełniasz pomyłki wysyłając mi zdjęcia perfekcyjnych modeli. Lubię patrzeć na nie z podziwem. Kocham moje hobby i mam nadzieję, że się z czasem poprawię. Fotografie które mi wysyłasz (raczej strony, które mu podaję – Akra), są dla mnie inspiracją do czegoś lepszego.

Ostoja: W Tajlandii jest mnóstwo rodzajów ryżu. Na północy, gdzie mieszkam, jemy głównie ryż kleisty. Rodzina żony uprawia ryż na własne potrzeby, w tym roku jest około 100 worków (mnóstwo ryżu).

 
02-12-14 12:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Czekając na kolejne zdjęcia kartonowego modelu lokomotywy, pokazuję drewniany model VICTORY, oczywiście także zbudowanego przez Davida:

, , , ,

, , , ,

--

 
02-12-14 12:52  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Niesamowity model. Zawsze podziwiam ludzi budujących modele żaglowców, te obłe kształty kadłubów i ta pajęczyna nad nimi. Ja dostaje białej gorączki jak mam zrobić olinowanie w okrętach z XX wieku, a tu taki gąszcz lin.

Amazing model. I always admire people that build models of sailing ships, the rounded shapes of the hulls, and this spider web over them. I got white fever as I have to do the rigging in ships of the twentieth century, and here the tangle of ropes.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
02-12-14 13:10  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Myślę że David jest bardzo szczęśliwy czytając takie komentarze (regularnie odwiedzą „swoją” stronę). Może kiedyś napisze tutaj coś po polsku :-)

I think David is very happy reading such comments (he is visiting „his” page regularly). Maybe one day he will write here something in Polish :-)

 
02-12-14 14:40  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Hi Dawid, Your victory on your VICTORY is amazing. Good luck.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-12-14 15:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A ja jestem szczęśliwy mogąc oglądać tak pięknie wykonanego Victory z drewna. Wspaniały model :)

And I am happy to see so beautifully made of wood Victory. Gorgeous model :)

 
02-12-14 16:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,model chyba dość leciwy,widać trochę za grubo położony lakier na burtach,mosiężne lufy ,ale to Victory gratulacje się należą za wysiłek,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-12-14 17:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Grubo lakieru, bo model stoi cały czas w TROPIKACH. Mieszkałem w takim klimacie ponad 6 lat (Nigeria), i wiem, co wilgoć potrafi zrobić z baaaardzo solidnie niezabezpieczonym drewnem :-)

Dave, marek1 wrote:
Model is quite old, and the layer of lacquer is too thick. Apart of that guns are made of brass. Anyway this is VICTORY, so please accept congratulations for your efforts.

And my response is:

There is thick layer of lacquer, because model is in tropic now. I was living in such climate for more than 6 years (Nigeria) so I know what moisture can do with veeeeery well unprotected wood:-)

 
07-12-14 08:38  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Lokomotywa skończona!
Locomotive is finished!

, ,
, ,

David, który model będzie następny?
David, what will be your next model???

--

 
07-12-14 09:21  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Jeśli David chce pokazywać swoje modele, to dlaczego sam się nie udziela? :-)
If David wants to show his models, why doesn't he impart?

Jestem zadowolony, że mogę podziwiać polskie modele wykonane w tak dalekim kraju. :-)
I am very pleased to see models from Poland, which are made so far from us.

Z ciekawości, co sądzisz o moich modelach? ;-)
Out of curiosity, what do you think about my models, David?

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
07-12-14 09:54  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

PIĘKNIE wykonany. GRATULUJĘ !!!

Beautifully executed. CONGRATULATIONS !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-12-14 10:02  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Za taki piękny model Św. Mikołaj przygotowuje Davidowi niespodziankę.
For such a beautiful model the Santa Claus is preparing a surprise for David.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-12-14 12:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David nie czuje się najlepiej w sprawach związanych z aktywnym udziałem w forach komputerowych - a już zwłaszcza na stronach nie-angielskich i dlatego zdecydowanie preferuje moje pośrednictwo.

David does not feel well in matters related to the active participation on www forums – especially in non-English pages – and that is why definitely he prefers my assistance.

-----

David: if you wish to look at models of Patryk.K – or any other modeler – look at the left side of the screen, where the nick name is given. Below you can find following descriptions, regarding models of the very person:

Na forum (On line)
Relacje w toku (Ongoing reports – about models not yet finished)
Relacje z galerią (Reports about finished models with final gallery)
Galerie (Only galleries with finished models, without reports on model building)

If you click on any line, you can see the list of the models presented by certain person. Well, at the beginning I suggest you to check models of Patryk.K - any comments from your side would be much welcomed :-)

(Poinstruowałem Davida w jaki sposób może obejrzeć dokonania każdego z Was)

 
07-12-14 12:21  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David napisał:

Mam model pociągu OD2 Modelik, ale zdecydowałem zmienić plany i zrobić samolot. Będzie to trudne, zobaczymy jak mi pójdzie.

Patryk. K – bardzo podoba mi się TR203, wygląda znakomicie. Wodnik bardzo dobry, musiało być trudno zrobić go w tak małej skali.

Ostoja: Uśmiałem się z rysunku Świętego Mikołaja robiącego model pociągu (musi być Polakiem).

 
07-12-14 13:00  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Polski Świety Mikołaj umie również robić modele samolotów. :-)
Polish Santa Claus also knows how to make airplane models. :-)



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-12-14 12:34  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David robi teraz model Jak 3 z WAKU, 1:33 oczywiście. Nie jest wprawdzie pewny czy powinien pokazywać swoją pracę, bo najwyraźniej nie jest zadowolony z dotychczasowych wyników. Uważa, że zrobienie ładnego modelu samolotu leży poza jego możliwościami.

Znowu moja wina, bo dałem mu adres strony z silnikiem do P-51 Mustanga, zrobionego przez QNia :-) Obawiam się, że myśli iż wszyscy polscy modelarze są klasy QNia lub Precyzyjnego, co oczywiście nie jest prawdą. Z tego to powodu, David, przysyłaj mi nadal zdjęcia myśliwca .

David now is making WAK model of Yak-3, 1:33 of course. He is not sure anyway whether he should show us his work, as apparently he is not satisfied with up-to-date results. In his opinion making of nice looking plane model is beyond his skill.

Again my fault as I gave him www page with QN engine for P-51 Mustang :-) I am afraid he thinks all Polish modelers are of QN or Precyzyjny class, which apparently is not true. That is why, David, continue with sending me further pictures of your fighter. By the way: in Polish this is Jakowlew Jak-3. English name is Yakovlev Yak-3.

A teraz parę fotek Jak-3 w budowie, oraz coś dla rozgrzewki, także od Davida :-)
And now few photos of Yak-3 and something for warming-up, also from David :-)

, ,

,

--

 
09-12-14 13:54  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model faktycznie nie jest perfekcyjny. Chodzi o łączenia (wręgi za duże i rozpychają karton) , po za tym nie najgorzej. Uczysz się na błędach, ale wstydzić się nie masz czego !!! Pokazałbym Ci mojego F-16 , ale to byłby dopiero obciach :)) I nie marudź tylko dawaj dalej !!! Jest OK !!! Nie wszyscy kleimy jak Precyzyjny,czy QN. Ale każdy model jest Ładny na swój sposób. No i ta radość z klejenia :))

The model actually is not perfect. The point of connection (frames for large and pushing apart box), after that, not bad. You learn from your mistakes, but you do not have to be ashamed of what you !!! I'd show you my F-16, but it would be just embarrassing :)) I do not whining just give further !!!
It's OK !!! Not all kleimy as precise or QN. But each model is nice in its own way. Then there's the joy of bonding :))

 
09-12-14 15:16  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Trzeba też obcinać czarne linie konturowe w częściach pokryć bo będzie zebra a nie samoiot.
It should also cut black contour lines in cover parts because it will zebra not a plane.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-12-14 13:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zanim David pokaże nam kolejne zdjęcia Jaka-3, obejrzyjcie jeszcze jeden drewniany żaglowiec. A ostatnie zdjęcie jest dowodem na to, że David rzeczywiście żyje w tropikach. Myślę że ten miły gość zjawił się w jego ogrodzie :-)

Before David will show us more pictures of Yak-3, look at another wooden sailing ship. And the last picture is proof that David really lives in the tropics. I think this nice guest came to his garden :-)

, , ,

, , ,

--

 
11-12-14 14:52  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ten wąż to mała kobra, niestety Dave musiał ją zabić, jako niepożądanego gościa. A niedawno ukąsił go skorpion w rękę: trzy dni bólu... Wiwat polski klimat!
Model Jaka jest robiony, ale David nie jest zadowolony z dotychczasowych rezultatów - no cóż, nie ma z samolotami doświadczenia. Oczywiście napisałem mu, że model musi ukończyć i zdjęcia przysłać :-)

This snake is a small cobra, unfortunately Dave had to kill it, as unwanted guest. Not so long ago he was stung in nahd by a scorpion: three-days pain... Cheers to Polish climate!
He still makes Yak model, but David is not happy with so far results - well, he is not experienced with planes. Certainlky I wrote him that the model must becompleted and photos sent :-)

 
11-12-14 14:52  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ten miły gość został zamordowany. :-(
This nice guest was murdered. :-(

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-12-14 15:05  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie tyle MUSI ukończyć , co ja sobie życzę RELACJĘ z budowy modelu !!! Mają być fotki na bieżąco !!! :) A żaglowiec CUDOWNY !!!

Not so much a MUST complete, what I choose relationships with the construction of the model !!! Pics will be up to date !!! :) And sailing WONDERFUL !!!

 
12-12-14 09:12  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David jest mocno niezadowolony z modelu Jaka, ale wobec naszych nacisków, przysłał mi kilka kolejnych zdjęć. Faktycznie model jest taki sobie, ale David cały czas się uczy, więc na pewno kolejne modele będą coraz lepsze.

Napisał mi też na temat słów Ostoi o zamordowaniu węża. Oczywiście David nie ma żadnej przyjemności w zabijaniu jakichkolwiek zwierząt, ale bał się o bezpieczeństwo, bo wąż był bardzo groźny.

Kilka słów ode mnie: Ostoja, jak można nazwać KOBRĘ w ogrodzie przy domu „miłym gościem”? Czy mam rozumieć że byłbyś szczęśliwy, mając w swoim ogrodzie takiego „miłego gościa”?

Przy okazji David bardzo chwali modele Twoich samolotów. Pytał o sposób w jaki robisz kokpity: podałem mu adres strony, na której Twoja metoda jest w bardzo przejrzysty sposób zaprezentowana.

--

David is deeply unhappy with his model of Yak, but under our pressure he sent me few more pictures. In fact, the model is so-so, but David is learning all the time, so for sure his further models will be better and better.

He wrote me also about Ostoja’s words that „nice guest was murdered”. Certainly David does not have any pleasure in killing any animal, but this one was very dangerous, so he was dreading about his and his family safety.

Few words from me: Ostoja, how you can call COBRA in the home garden "nice guest"? May I understand you would be happy having in own garden such „nice guest”?

By the way, David is full of praise of your plane models. He asked me about the way in which you do cockpits: I gave him www page where your method is presented in very clear way.


A teraz fotki. Najpierw znowu żaglowiec, a potem Jak-3.

, , ,
, , ,

, , ,
,

--

 
12-12-14 09:23  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To Akra napisał: Myślę że ten miły gość zjawił się w jego ogrodzie :-)
It Akra wrote: I think this nice guest came to his garden :-)

Dawid, dzięki za słowa uznania.
David, thanks for the words of appreciation.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-12-14 10:17  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ale ja napisałem "miły gość" z uśmieszkiem na końcu zdania, co oczywiście było ironią wobec takiej nazwy. A Ty napisałeś o ZAMORDOWANIU "miłego gościa", ze znakiem smutku...

OK, uzgodnijmy: kobra nie jest "miłym gościem" i nie została zamordowana, ale zabita w samoobronie.

But I wrote "nice guest" with smiling face at the end of the sentence, which was just an irony towards such name. A you have wrote about MURDER of the "nice guest", with sad face...

OK, let's agree: cobra is not "nice guest" and it was not murdered, but just killed in self-defence.

 
12-12-14 12:59  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To było uzasadnione nadużycie siły w samoobronie :)


It was justified by the excessive use of force in self-defense :)

 
12-12-14 18:18  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
ribik   

Kolekcja naprawdę robi wrażenie, najpierw powinno się mieć jakieś 40 lat emerytury, żeby mieć czas na sklejanie/budowanie i powiększanie swojej kolekcji, a potem można iść do roboty.

 
16-12-14 11:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jak-3 ukończony! A przy okazji David w całej okazałości :-) oraz dwie fotki pokazujące piękno miejsca, w którym mieszka. David, jaki będzie twój następny model?


Yak-3 is finished! And - by the way – David in all its glory:-) as well as two photos showing the beauty of the place in which he lives. David, what will be your next model?

, ,

, ,

--
David dodał, że iglica na białej świątyni (ostatnie zdjęcie) jest wykrzywiona z powodu trzęsienia ziemi w listopadzie! Nigdy nie myślałem, że w tym rejonie są trzęsienia ziemi.

I never thought there are earthquakes in this area.

Jeśli ktoś chce zobaczyć więcej zdjęć z miasta Davida, wystarczy w Google wpisać Phayao foto.

Post zmieniony (16-12-14 12:02)

 
16-12-14 12:04  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Uważam, że model jako całość wyszedł nie najgorzej ( dobrze ). A doświadczenie jakie zdobyłeś pomoże Ci przy następnym samolocie.
Fajnie wyglądają te świątynie.

I believe that the model as a whole came out not too bad (good). And how did you get the experience will help you with the next plane.
These look cool temples.

 
16-12-14 12:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

rodrus, nie wierz zbytnio w google translator :-)

 
16-12-14 13:46  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No. nie wierzę ! Dla tego zostawiam Polski tekst. A co spartolił wujek google?

 
16-12-14 14:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wujek Google partoli prawie każdy tekst, który jest trochę tylko bardziej skomplikowany :-)

Ja bym napisał:
I think that the model as a whole proved to be not too bad (good). And the experience you have gained will help you with the next plane.
The temples look cool.

Ale najważniejsze, że Dave i tak rozumie zdania tłumaczone przez Google, jedynie czasami musi gdzieniegdzie domyślić się sam, co jest co.
Do tej pory musiałem mu jedynie wyjaśnić, co znaczy zdanie z 9 grudnia „The point of connection (frames for large and pushing apart box)...” czyli nie jest źle. W tym zdaniu np. słowo „karton” (chodzi o „card”, czyli tekturę) , Google przetłumaczył na „box” – czyli kartonowe pudło. Po polsku też na kartonowe pudło mówimy przecież „karton”.

Pomimo tego leć nadal Wujkiem i nie przejmuj się :-)

 
21-12-14 10:33  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David postanowił skleić kolejny samolot. Myślę że tym razem wyjdzie mu dużo lepiej, bo jednak nabrał już trochę doświadczenia.

David decided to glue another plane. I think that this time it will come out much better, as he has already gained some experience.

,

--

 
21-12-14 12:11  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oooooo, hakenkreuz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-12-14 12:16  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dużo lepiej. Widać wielką poprawę w porównaniu z Jak-3.

Much better. Can see a great improvement compared to the Yak-3.

 
21-12-14 18:38  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kolejne zdjęcia Me. Myślę ze David zorientował się w końcu, że znacznie łatwiej i szybciej buduje się modele samolotów niż lokomotyw… I sądzę że będzie bardzo szczęśliwy uwagą rodrusa o jakości nowego modelu :-)

A przy okazji zrobił interesującą dioramę.

Another photos of Me. I think David realised at last, that it is much to easier and faster to build model of plane and not locomotive… And I think He will be very happy with rodrus’ remark about new model :-)

In the meantime he made interesting diorama.

, ,

, , ,
, , , ,


--

 
21-12-14 19:15  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Trochę się pogubiłem - Hammer,JEEP,naziści - prawdziwy koktajl narodowościowy :)) Ale ładnie zrobione. Ciekawa interpretacja historyczna :)

I was a little lost me - Hammer, JEEP, Nazis - a real cocktail of nationalities :)) but nicely done. Interesting historical interpretation :)

 
23-12-14 12:27  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Od razu widać, że ryż został zebrany, bo David klei model za modelem :-)

Me-109 ukończony i muszę przyznać, że widać ogromną różnice w stosunku do poprzedniego samolotu. David – tak dalej, chłopie!

**

It is obvious that the rice has been harvested, because David is making model after model :-)

Me-109 is completed and I have to admit that there is a huge difference compared to the previous plane. David - so on, man!

, , ,

, , ,

,

--

 
23-12-14 14:19  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

W porównaniu z JAK-3 to ideał !!! Nauka nie poszła w las . GRATULUJĘ !!!

Compared with JAK-3 is ideal !!! Science has not gone into the forest. CONGRATULATIONS !!!

 
23-12-14 18:48  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dla Davida i nie tylko. For David and not only.

Cicha noc nad Palestyną. Quiet night over the Palestine.

https://www.youtube.com/watch?v=BFZtrHsGGsM

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-12-14 19:13  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję fajnego modelu. O postępach już nie będę nawracał :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-12-14 11:42  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David: In English, second sentence of rodrus comments (starting with word „Science”) should be: „What was learned, has not been lost” :-) That’s true, anyway.

***

rodrus – lepiej nie wrzucaj do wujka Gogle IDIOMÓW, a takim jest „Nauka nie poszła w las (tylko w nas)”. Tłumacz nie rozumie idiomów i przekłada je dosłownie, co czyni przetłumaczone zdanie cudownie bezsensownym.

„Science” to nie jest osobista nauka którą odnosimy w wyniku naszej aktywności, ale Nauka przez wielkie N. Science to może być fizyka, astronomia czy biologia. Nauka którą zyskujemy w wyniku szlifowania swoich umiejętności, to skilness lub experience. Google przetłumaczył użyty przez Ciebie idiom w ten sposób, że „Nauka nie poszła do lasu” :-)))

Dla zabawy idiom z dosłownym tłumaczeniem: Wziął nogi za pas – He took his legs behind his belt :-) zamiast „Cut and run”.

Inny idiom: Anglik nie powie np. „Carry wood to the forest” (Wieźć drewno do lasu), tylko „Carry coal to Newcastle” (Wieźć węgiel do Newcastle – bo w Newcastle znajdowało się kiedyś mnóstwo kopalni).

I jeszcze jeden przykładowy idiom: po polsku mówimy „Robić z igły widły”. Dosłownie po angielsku byłoby „Do fork with needles”, ale Anglik powie „Change a fly into an elephant” (Zmienić muchę w słonia) .

Tak więc, przyjacielu, tłumacz nadal wszystko przy pomocy Gogle, ale lepiej nie podsuwaj mu idiomów :-)

Mam szczerą nadzieję że nie weźmiesz powyższych życzliwych uwag jako wyraz mojego wymądrzania się!!!

(Gdy David przesyłał mi ostatnie zamieszczone tu zdjęcia, napisał ”Z pewnością Rodrus da mi znać, jak wyszedł model”. Miło mi, że go nie zawiodłeś :-)

Pozdrawiam Cię serdecznie
Akra

 
24-12-14 12:41  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Akra,czyli wujek Google przy "idiomach" IDIOCIEJE ?! No cóż,trzeba brać większe poprawki na wujka niż myślałem :)) I nie ma obawy,nie uraziłeś mnie niczym.To wujek google mnie uraził przeinaczając moje wypowiedzi :(

David.
Nie wiem czy David obchodzi w Tajlandii Gwiazdkę,ale przynajmniej na pewno mogę Jemu i Jego Rodzinie Życzyć Szczęśliwego Nowego Roku :)


I do not know whether David celebrates Christmas in Thailand, but at least I can certainly him and to his Family To wish a Happy New Year :)


--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
25-12-14 12:49  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Od Davida:

Dziękuję rodrusowi za życzenia, są bardzo miłe. Ze swej strony życzę WESOŁYCH ŚWIĄT Jemu i wszystkim kolegom z Konradusa.

Tajlandia nie obchodzi Bożego Narodzenia, bo 99% to buddyści, ale to nie wstrzymuje ich od cieszenia się z tej okazji (każdy powód jest dobry). Zatem Thonkorn (żona Davida) jest zajęta szykowaniem świątecznego obiadu, potem przyjdzie mnóstwo ludzi. Tańce i mnóstwo Cow Lowe (tajska whisky) i naprawdę dobrze się będziemy bawić.

 
29-12-14 10:24  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

David nie zwalnia tempa. Tym razem rozpoczął model Willysa. Mimo że niektóre zdjęcia są zbyt ciemne, zamieszczam je wszystkie.
David: zamaluj białe krawędzie widoczne na niektórych elementach!

David is not slowing down. This time he started to build model of Willys. Although some of the pictures are too dark, I put all of them here.
David: paint over the white edges visible on some parts!

, ,

, ,

--

 
29-12-14 10:58  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przy takim tempie zabraknie niedługo modeli na rynku :)) Jak na razie wygląda super :) Tylko popraw retusz krawędzi .

At this rate, soon run out of models on the market :)) So far, it looks a super :) Only Correct the retouching edge.

 
29-12-14 11:55  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rozjaśniłem jedno zdjęcie.
I highlighted with one image.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-12-14 13:27  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ostoja - bądź tak miły i zrób to także z niektórymi innymi zdjęciami Willysa :-)

Ostoja - be so kind and do the same with some of another photos of Willys :-)

 
29-12-14 13:40  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak Jarku,popieram prośbę Akry :)

 
29-12-14 13:58  Odp: [G] Modele Davida z Tajlandii
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Proszę bardzo. Czego to się nie robi dla przyjaciół. :-)



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024