FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 28Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
14-10-14 19:14  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tomo, Spychacz dzięki za podpowiedź.

 
14-10-14 19:15  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tomo, Spychacz dzięki za podpowiedź

 
19-10-14 16:39  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejne zdjęcie z postępów prac nad Akagi, podczas tego etapu napotkałem się z małym problemem a mianowicie przy części 96p i 95p brakło mi ok. 5mm części nie wiem czy to mój błąd czy błąd autora ciekaw jestem jak będzie u innych którzy budują ten model u mnie to było bez problemu do naprawiwnia bo i tak model maluje więc nie będzie tego widać.

 
20-10-14 00:30  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tomo, naprawę ostro jedziesz do przodu z tematem.
Co z modelem, który miałeś zaprezentować?

Czy wycinanke tryskasz od razu podkładem czy wcześniej jeszcze capon?
I jeszcze jakiego kleju używasz do klejenia poszycia i czy smarujesz klejem wszystkie wregi czy tylko góra-dół?

 
20-10-14 17:23  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Model o którym pisałem będzie to GAZ-66 jednak relację założe jak będę miał coś nie coś do pokazania, więc będzie mały poślizg. A to zdjęcie okładki:


Co do samego Akagi to wydruk nie zabezpieczam capnem, model maluje podkładem a później szpachluje łączenia, szlifuje i znów maluje tak by efekt był zadowalający. Kleju używam głównie butaprenu a w trudniejszych miejscach używam jeszcze cyjanokryla. Co do smarowania wręg to jak mi się posmaruje tak przyklejam ale poszczególne elementy podklejam jeszcze na brystolu po to by były sztywniejsze dzięki czemu idzie zniwelować efekt tzw. krowich żeber

Post zmieniony (20-10-14 17:23)

 
21-10-14 16:58  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A stoczniowcy nie zwalniają tempa, powstają kolejne fragmenty tej układanki. Na razie ta konstrukcja bez wszystkich pomostów relingów artyleri wygląda jak by 3 letnie dziecko dokładało kolejne klocki różnych kształtów, jednym słowem nie ma tam żadnej spujności, ale powiem że bardzo przyjemnie się te klocki dokłada bo wszystkie ładnie do siebie pasują i nie ma z nimi na razie żadnych problemów.

 
21-10-14 23:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tomo, podklejając oklejki brystolem zostawiasz jakiś margines na wręgi, czy podklejasz cały element i jak je później przyklejasz do szkieletu - na styk do krawędzi wręg, czy stosujesz jakieś łączenia z wręgami? Pytam, bo nie chce mi się robić podposzycia hangarów, a karton jest dość miękki i wolałbym go jakoś usztywnić.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-10-14 17:10  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Podklejam cały element a ewntualnie duże płaskie powierzchnie gdzie są duże przerwy między wręgami wzmacniam dodatkowo tekturą 2mm i przyklejam całość do wręg i muszę powiedzieć że zdaje to egzamin

 
24-10-14 15:36  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dokładnie podklejenie to dobra metoda na eliminowanie krowich żeber.
Stoczniowcy nie próżnują i praktycznie kończą jedną stronę a plan jest taki by to końca przyszłego tygodnia zakończyć prace nad drugą stroną i brać się pomału za pomosty, drobnice itp. Przykleiłem także już gdzie nie gdzie pokłady ryflowane i muszę przyznać że zaczyna to całkiem fajnie wyglądać.

 
24-10-14 15:49  Odp: [R] IJN AKAGI 1:200 angraf-model odpoczynkowy ;)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie no szacun dla Dareckiego, za te burty i nie chodzi mi o samo zaprojektowanie, a rozgryzienie z planów tych kształtów, kto tego nie robił nie zrozumie jaka to jest burza mózgów, bo wszystko trzeba mieć w głowie jednocześnie.

Sam model coraz ciekawszy, choć do malowanych nie mam przekonania. I jeszcze pytanko, na wysokości tej nie zamalowanej ma być winda dziobowa, bo jakoś szkoda tą przestrzeń zakrywać, z tej przygotowanej windy tak głęboko nie zajrzysz...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 28Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024