FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-10-14 21:29  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Miałem już nie kupować żadnych modeli, ale ten Jastrząb to się do mnie naprawdę ładnie uśmiechał. ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-10-14 08:36  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Co do Jastrzębia to jeśli jest tak jak piszą na kredzie i srebrno to nawet nie ma dwóch zdań. A co do następnych modeli to właśnie ktoś podsunął dobrą propozycję . P 24 by był super najlepiej w zagranicznych barwach bo w polskich to biedna kolorystyka.

 
16-10-14 10:04  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Mimo iż nie jestem "samolociarzem" to ja również skusiłem się na Jastrzębia, podoba mi się i sam samolot i model pana Pawła.
Szkoda, że we wrześniu 39 nie bronił naszego nieba. Wojny byśmy na pewno nie wygrali, ale mając takich pilotów jakich mieliśmy i latających na Jastrzębiach zadali byśmy większe straty.
Chętnie też skleił bym P 24 i Łosia z Kartonowej Kolekcji.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
16-10-14 12:12  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To na kredzie tez jest wydany?
Ja w empiku widziałem tylko na zwykłym kartonie.
A co do srebra, to właściwie (przynajmniej u mnie tak wygląda) części są jak by tylko delikatnie musniete srebrnym. Powiedziałbym nawet ze to szary z dodatkiem srebrnego.
A ogólnie model bardzo sympatyczny.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-10-14 14:28  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Tez nie zauważyłem kredy.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-10-14 14:30  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Kreda odnosi się tylko do stron z opisem / rysunkami.

 
16-10-14 21:35  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Model bardzo ładnie zaprojektowany, ale panel z zegarami jest od P.11c. Można było trochę pokombinować z rozmieszczenie tych przyrządów. W kabinie kółko trymera trzeba przenieś na lewą stronę, a dźwignie podnoszenia fotela na prawą.
A teraz pytanie: na okładce jest samolot, a w kabinie siedzi pilot - czyją twarz ma ten pilot, dodam, że jego setna rocznica urodzin przypada 27 listopada tego roku?

Pozdrawiam
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
16-10-14 21:46  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Można było trochę pokombinować z rozmieszczeniem tych przyrządów

A na jakiej podstawie?
Myślisz, że ktokolwiek na tym etapie zawracał sobie głowę projektowaniem nowego panelu?

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
16-10-14 21:52  Odp: [N] PZL-50A "Jastrząb" - Kartonowa Kolekcja nr 21
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Vwsmoku, oczywiście. P.11c przedstawia stan myśli technicznej z pierwszej połowy lat 30-stych, a Jastrząb to druga połowa.

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
16-10-14 22:18  Odp: [N] PZL-50A
Vincent 

 

W kabinie siedzi chyba Skalski. A tablica według moich przypuszczeń mogła być trzyczęściowa podobnie jak w francuskim Moranie 406...Czy przyrządów powinno być więcej, hmm dyskusyjna sprawa. Porównuję z Łosiem i Wilkiem i tam nie było tego dużo więcej. W porównaniu do P.11 dochodzi chowane podwozie i klapy.
edit. Może lepiej porównywać z tablicą P.24 nowszy samolot od 11 i projektu Jakimiuka.

Post zmieniony (16-10-14 22:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024