FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-09-03 10:29  ostrza do skalpeli
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Od dłuższego czasu zaopatrywałem się w te ostrza w sklepach modelarskich płacąc za sztukę (nie wiem jak w innych miastach) 0,80 - 1,00 PLN za sztukę. Tepiły się dość szybko, trzeba więc było kupować duże ilości. Niedawno wstąpiłem do sklepu CEZAL w Katowicach i pomyślałem, że przy okazazji zapytam o ostrza. Co się okazało. Jedna sztuka kosztuje tam 42 grosze. Kupiłem kilka na próbę. Użyłem... Spostrzeżenia są takie:
1. ostrza ze sklepu Cezal są ostrzejsze niż te ze sklepów modelarskich,
2. można nimi więcej wyciąć i wciąż pozostają ostre (nie zużywają się tak szybko)
3. ;) Są sterylne - model sie nie zarazi :)
4. Maja 1 wadę: kształ końcówki do zamocowania w skalpelach ze sklapów modelarskich jest nieco inny (poszerza się nieznacznie przy końcu) i trzeba na kamieniu szlifierskim niesnacznie spiłować taki "garb" na końcu chyba, że dysponujemy skalpelem chirurgicznym (cena w CEZAL to 11,90 za sztukę)
W sumie, biorąc pod uwagę 2 x niższą cenę oraz zdecydowanie dłuższą trwałość, warto się zaopatrywać właśnie w te ostrza.
Jakość takiego ostrza w porównaniu do ostrz ze sklepu modelarskiego to tak, jakby porównać ostrze Olfy lub stanley'a do zwykłego typu TopTools kosztującego 1,20 PLN za 10 sztuk.

HOWGH i pozdrawiam

P.S. może ktoś ma inne spostrzeżenia?

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
21-09-03 10:40  Re: ostrza do skalpeli
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

EEEEE jak mozna bylo kupowac ostrza w sklepach modelarskich? Kupilem skalpel u siebie za 8,90 i w zyciu nie przyszlo mi do glowy zaopatrywac sie w ostrza w modelarskim....a koszt jednego ostrza u mnie w Szczecinie to 45gr....cholera co za zdzierstwo!

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
21-09-03 10:50  Re: ostrza do skalpeli
Legionista   

Irbar gdzie jest ten sklep Cezal w Katowicach? Mozna prosic o dokladniejsze namiary?

Better Dead Than Red

 
21-09-03 10:55  Re: ostrza do skalpeli
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ul. Wojewódzka, numeru nie pamiętam, ale skręcając za kinem "Rialto" w lewo trzeba przejść kawałeczek.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
21-09-03 10:58  Re: ostrza do skalpeli
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Właśnie dowiedziłem www.pf.pl i to zobaczyłem:

"Cezal Śląski" S.A. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa Sklep nr 1
40-026 Katowice, ul. Wojewódzka 23
woj. śląskie
tel. (032) 256-41-01 fax. (032) 256-41-01


"Cezal Śląski" S.A. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa Sklep nr 2
40-026 Katowice, ul. Wojewódzka 44
woj. śląskie
tel. (032) 255-55-20


Ja byłem chyba w tym 2-gim sklepie

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
21-09-03 11:02  Re: ostrza do skalpeli
Legionista   

Dzieki Irbar ! Jutro biore paszport (jestem z Sosnowca) i jade do Katowic ;)))

Better Dead Than Red

 
21-09-03 11:09  Re: ostrza do skalpeli
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Weź więcej pieniędzy... pensety, nożyczki, cążki.... ech.....

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
21-09-03 11:30  Re: ostrza do skalpeli
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Hehe ja mam całe pudełko ostrz bodajrze 20, citka pracuje w szpitalu mieli je wyrzucić bo przeterminowane, no i jestem 45 PLN-ów do przodu ;-)
Oprawkę też mi przyniosła no i pensety, i inny badziew co może się zawsze przydać.
Tylko jeszcze jedna ówaga, w chirurgicznych ostrzach są różne wielkości oprawek (tej końcówki w którą się wkłada ostrze) ja mam tą większą, mniejszą sobie zrobiłem z blachy aluminiowej, przykręcam do niej ostrze na dwie śrubki, zamieścił bym zdjęcie, ale pożyczyłem kiedyś braciszkowi i tyle je widziałem.
No i trzeba strasznie z tym sprzętem uważać bo piekielnie ostre i kruche, nie można mocno przyciskać.

 
21-09-03 11:48  Re: ostrza do skalpeli
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

to fakt ze sie łamią...ja uzywam ostrzy Swann Morton LTD. Sheffield England :-)
Qrchak jak ciocia bedzie miala jeszcze troszke stali medycznej, a ty nie bedziesz potrzebowac chetnie przejme :-)

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
21-09-03 20:24  Re: ostrza do skalpeli
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

He he już nie te czasy, szpital praski ledwo przędzie, niedługo pewnie znów zaczną używać szklanych strzykawek wielorazowych ;o)
A tak serio to naprawdę cięzko cokolwiek wyszarpać, parę skalpeli to już i tak dobrze.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024