FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-10-14 19:45  [R/G] ORP Mątwa 1:100 czyli deska gazowa na pochylni
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

W piątek odebrałem ten model i postanowiłem że od razu się za niego zabieram :)
Do modelu domówiłem pokład drewniany i detale, z laserowego szkieletu zrezygnowałem bo w moim wypadku mija się to z celem .
O samym okręcie nie będe się produkował bo już wszystko co wiadomo powiedziano .

dwa słowa o dodatkach : drewniany pokład świetnie się prezentuje, ale proponuje wszystkim żeby zrobili inaczej niż ja, bo nie pomyślałem i podkleiłem go na dołączone do pokładów kawałki tektury wycięte laserowo. Podklejcie go na jeden cały kawałek, co ułatwi wam później prace, mi niestety ciut się pofalował :( Druga sprawa to testowałem na na kawałku drewna przy kole sterowym, to nie papier, i nie da się w nim nic wybijać więc wiertła w dłoń ;)


pozostałe detale warto kupić przede wszystkim dla bloczków do żurawików. Same koło sterowe jest fajne. Jeżeli jednak decydujemy się na pokład, to nie ma sensu rezygnować z detali



I jedziemy dalej :




i całość :


Model oczywiście docelowo ma stanąć na wodzie, jakiej i z kim w parzę jeszcze nie wiem, ale obawiam się że nawet po skończeniu jakiś czas przeleży bez podstawki i dna

Tyle przez wekend przerywany pijaństwem corelem i grami :)


Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (04-11-14 09:17)

 
12-10-14 20:00  Odp: [R] ORP Mątwa 1:100 czyli deska gazowa na pochylni
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

kawałki tektury dołączone do pokładów są takiej samej wielkości jak dwa kawałki pokładów. Lepiej więc nakleić je na tekture w jednym kawałku przez co nie bedzie widać jak u mnie łączenia dwóch połówek

 
16-10-14 21:51  Odp: [R] ORP Mątwa 1:100 czyli deska gazowa na pochylni
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

to lecimy dalej
miał być standard, ale ja nie umiem. zawsze coś upaćkam, a ja bym go tak klejem zalał, potem farba i już a tak :



stopień przed sterówką i trap zostały wyrąbane z kawałka "drzewa" który został z dodatków
maszt - wykałaczka plus izolacja termokurczliwa. reflektor - spartolony :(


no i pierwsze zurawiki.
Teraz wiertło w dłoń i reling oraz polery

Pozdrawiam
Jacek

 
19-10-14 21:26  Odp: [R] ORP Mątwa 1:100 czyli deska gazowa na pochylni
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Mątwa zabezpieczona w koła ratunkowe, kotwice i KM ;)


Doszła pochylnia dla min oraz pierwsze żurawiki


niestety schrzaniłem polery :(

Jacek- Mnie tam osobiście nie przeszkadza inne mątwa w relacji, ale też namawiam żebyś założył relacje, bo widzę że się dzieje

modelik wychodzi Ci fajny, gołym okiem widać że podchodzisz do tematu poważnie, ja zaś sklejam co Adam narysował, ograniczam się do drobnych walorek

Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (19-10-14 21:27)

 
22-10-14 20:04  Odp: [R] ORP Mątwa 1:100 czyli deska gazowa na pochylni
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

też myślę że to szyny do otwierania włazów, w zasadzie to w takim razie ten koło masztu nie może się otworzyć ;) ale ja kleje jak jest .
doszedł reling oraz jeden dźwig pokładowy

widoczek z góry



Właściwie to model na kilka wieczorów jestem już na finiszu, więc pewnie nastepny up już z galerią. Wciąż jednak myślę nad koncepcją mini dioramy.

p.s. na zdjęciach coś nie wychodzi korzystnie, nie żebym był nieskromny czy coś ale w realu wygląda lepiej ;)

Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (22-10-14 20:05)

 
03-11-14 21:46  Odp: [R/G] ORP Mątwa 1:100 czyli deska gazowa na pochylni
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Mątwa zwodowana, trochę mnie poniosło:



No i mątwa widziana z lasu


Cóż diorama powinna się nazywać "na grzyby" bo na pokładzie nikogo nie ma :( poleźli do lasu i pochlali chłopaki, a co raz na jakiś czas można;)

model bezproblemowy, na kilka wieczorków, śmiało polecam nie natrafiłem na żadne problemy. Ale żeby nie było pięknie ;) przyczepie się do braku rybek z wózkami na pokładzie o ;)

Pozdrawiam
Jacek

 
04-11-14 09:22  Odp: [R/G] ORP Mątwa 1:100 czyli deska gazowa na pochylni
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Dzięki Panowie :)
Woda to plastelina, malowana farbami renesansu potem pokryta specyfikiem valleyo wather efect. trochę inwestycja ale zdaje się niezbędna przy robieniu wody :)

Co do załogi to mam jeszcze pomysł żeby wykorzystać coś w skali 15 mm z sytemów bitewnych, poszukam zobaczymy bo muszęprzyznać ze jednak łyso wyglądają okręty na wodzie bez załogi :(

Wojtek, trochę się nie połapałem, co z Kormoranem ?:)

Pozdrawiam
Jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024