FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-10-14 13:05  [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Model chyba bardziej wymęczony niż skończony, ale mi się podoba.
Standard zupełny. Jedyne od siebie to retusz (nie wyszedł), zawiasy (nie wyszły), lampy (chyba wyszły) i tablice rejestracyjne (wyszły).








To pierwszy model autorstwa Kierownika, jaki lepiłem i już wiem, że nie ostatni. Łatwo nie było za to frajdy moc :-)

--

Post zmieniony (12-05-18 11:57)

 
12-10-14 14:12  Odp: [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,lubie takie stare klamoty,tym bardziej samochód Tanskiego,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-10-14 15:44  Odp: [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
12-10-14 18:46  Odp: [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Się PODOBA !!!

 
12-10-14 20:21  Odp: [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No to Smoku - pełne zaskoczenie:-)
Po wszystkich spodziewałbym się wykonania pojazdu kołowego, ale, żeby Tobie to przez łepetynę przeszło?:-)
Tym niemniej - fajny model. Spartaczony drukarsko, że hej, ale ma coś w sobie:-) Najlepsze zdecydowanie są tablice rejestracyjne:-)
Napisz coś jeszcze może o trudnościach w budowie, bo chyba takowe były, o ile dobrze zrozumiałem?;-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
12-10-14 21:10  Odp: [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
greg   

Gratuluję fajnego modelu w kolekcji.
Jak zostały zrobione protektory na/w oponach? Świetnie się prezentują, zresztą jak i same koła!
Pozdrawiam.

 
13-10-14 08:40  Odp: [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dzięki za miłe słowa.

StuGu - też byłem zdziwiony, że lepię vozidlo. I będą następne. Spodobało mi się :-)

Wszystko przez mój sentyment do Helu.
Zaczęło się od informacji, że CWS był tam używany we wrześniu 1939. No to zanabyłem.
Tablice też są pod to - to są blachy z woj. pomorskiego. Fikcyjne, ale dokladnie wg przepisów.
Więc ewent. cywilny ambulans zarekwirowany do służby w Helu MÓGŁ mieć takie numery ;-)

Druk rzeczywiście koszmarny. Raster jak na zdjęciach w Ekspresie Wieczornym, tylko kolorowy.
Niektóre modele z Modelika tak mają niestety. Na szczęście to widać tylko przy powiększeniu.

Problemy? Pewnie były tylko dlatego, bo to pierwsze autko.
Resory tylne. Chyba za cienkie są przy tej długości. Byłem pewny, że robię dobre wygięcie (z zapasem oczywiście), a jednak trochę kucnął.
Następne może spróbuję usztywnić nasączając cjanoglutem?
Zawiasy - moje łapska nie wyrabiają takich d..pereli. W tej skali wyszły mi zawiasy od wrót do stodoły.

Greg - opony to wbrew pozorom też standard. Wariant od Autora. Siedem koncentrycznych kół różnej średnicy podklejonych (chyba trochę za chudo podkleiłem) i sklejonych do kupy.
Ale sześć z nich to koła zębate. Trzeba im powycinać w krawędziach szczeliny.
Efet jest super - wychodzi rzeczywiście kanciasty gruby bieżnik. Ale tych szczelin do wydzięciolenia jest milion ;-)

 
13-10-14 10:19  Odp: [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Mnie się też podoba ;-)
Na tylne resory jest lekarstwo - po prostu trzeba pomiędzy nie a ramę wkleić kawałeczki kartonu. Zawieszenie będzie wtedy sztywne, ale model "mocno i równo stanie na nogach".

 
13-10-14 11:05  Odp: [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK
 
13-10-14 11:26  Odp: [G] CWS T-1 sanitarka (Modelik)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Helem zakręcony smoku. Toż to Twoje drugie autko. A biedna Cytryna, co to ją sierściuch paskudny przerobić chciał na pickupa? Jak juz te resory siedzą, to może ze dwóch nieszczęśników położysz na nosze?

--

Post zmieniony (13-10-14 11:35)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024