FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
23-09-03 08:52  Re: Modelarnia - ale jak?
BoBo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam :)

To ja też się dołożę do pytań ;)
W prawie moim mieście, to znaczy Koszalinie, zrodził się pomysł stworzenia modelarni. Ale wiadomo taka działalność kosztuje. Nikt z organizatorów nie chce na tym zarabiać, chodzi nam tylko o rozpropagowanie modelarstwa i może ściągnięcie paru dzieciaków "z ulic" do swoistego rodzaju kółka zainteresowań, jakim byłaby taka modelarnia. Więc moje pytanie jest takie: jak wyglada finansowanie takiej działaności? Jest to szczególnie pytanie do osób zajmujacych sie taką działalnością. Osobę, która prowadziłaby takie "zajęcia" już mamy.

pozdrawiam

BoBo

 
23-09-03 09:13  Re: Modelarnia - ale jak?
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To bardzo proste. Wystarczy "zarazić" tym bakcylem syna burmistrza i po sprawie ;-))

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
23-09-03 09:57  Re: Modelarnia - ale jak?
Zielony   

No Haucek i BoBo- serce rośnie nie zginie duch modelarski w narodzie po stokroć powodzenia . Duchem jestem wami
MACIEK

 
23-09-03 21:45  Re: Modelarnia - ale jak?
Haueck   

Właśnie Bobo, trafiłeś w sedno sprawy. Finansowanie to największa bolączka. Oczywiscie tak jak powiedziałeś nikt z nas na tym nie będzie zarabiał. A sukcesem będzie zarażenie takim bakcylem paru dzieciaków, które zimową porą będą w domciu grzecznie lepiły oręciki, zamiast lać kogoś w mordę pod blokiem...

Tak jak polecił mi kolega randar odwiedziłem stronkę Orlika. Jego modelarnia finansowana jest z gminy, ale jak wiadomo w większości urzędów siedzą ludziki niezbyt miłe, dla których modelarstwo to fanaberia itd. Zresztą, każdy zna nasze "wspaniałe" polskie realia.

Dlatego też ponawiam pytanie, na które nie pojawiła się tu jeszcze odpowiedź: jak powinien wyglądać statut takiej modelarni? Bez tego dokumentu raczej ciężko będzie się starać o jakiekolwiek dofinansowania.

Pozdrawiam

 
23-09-03 23:51  Re: Modelarnia - ale jak?
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Petycja!!!!
Napisz petycję podpisz razem z paroma zapaleńcami, i do gminy. Ale najpierw znajdź jakieś lokum. Potem trzeba pomyśleć o jakimś sponsorze ;o)

 
24-09-03 09:22  Re: Modelarnia - ale jak?
BoBo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie :))

Hmm, statut. Nie pomyślałem o tym. A co do urzędników i urzędów, to ich praca polega na tym, że mają nam pomagać. W każdym urzędzie miasta lub starostwie są wydziały odpowiedzialne za kulturę, edukację i rozwój, przy czym przyjmują różne kamuflujące nazwy. Ale z tego co mi wiadomo wydział edukacji powinien być bardziej "jawny" i to chyba tam trzeba uderzać. A z jakimi papierami itd. to spróbuję się dowiedzieć. Może po prostu tam zatelefonować? ;))

pozdrawiam

BoBo

 
24-09-03 09:38  Re: Modelarnia - ale jak?
ISMAIL DELIVERE   

mieszkam w krosnie w południowej polsce i na modelarnie chodze od 3 klasy podstawówki bedzie z 10 lat. ogólnie modelarnia mieści się w szkolnej piwnicy i zajmuje 2 pomieszczenia, za modelarnie praktycznie się nie płaci bo płacą tylko nowi 5 zł rocznie przynajmniej tak było kiedyś a że już nie płace to nie jestem pewien. Szkoła udostepnia pomieszczenia nieodpłatnie, dała także stare ławki i szafki jako miejsca na budowę i skłądowanie gotowych modeli, zresztą modele i tak wiszą pod sufitem bo miejsca za duzo nie ma. Szef tej modelarni pracuje w krośnie w zakładach lotniczych abo gdzieś i z tamtąd i z okolicznych zakładów remontowych czasem uda się załatwić nyse abo 2 nysy materjałów. Jest jeszcze tylko jedna regóła mogą tam chodzic ludzie od 3 klasy podstawówki młodszych nie biorą. Każdy na początku skleja jakiś mały prosty model latający którego klejenie zajmuje 2 h doświadczonym składaczom a młodym jakieś 6 h:) no i może go wziąść do domu, pochwalić się i popuszczać. To moim zdaniem też jest pożyteczne bo mały od 3 klasy biega po podwórku z modelem i puszcza a nie z nożem:) czy z kijem bejzbolowym.


Szkoła jako mniejsce na modelarnie ma także podstawową zalete jest to miejsce gdzie najłatwiej znaleźć członków do tego koła modelarskiego, szkoła także może wspomagać finansowo modelarnie, u nas refundowała bilety kolejowe na zawody, także się jeździło za freeee, no i ładny plakat na drzwiach wejściowych załatwi rzesze małych modelarzy!!

 
24-09-03 11:08  Re: Modelarnia - ale jak?
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"no i może go wziąść do domu, pochwalić się i popuszczać. To moim zdaniem też jest pożyteczne bo mały od 3 klasy biega po podwórku z modelem i puszcza a nie z nożem:) czy z kijem bejzbolowym."

Czasami może być i tak:

Złozyłem ostatnio dla moich tzw pociech prosty szybowiec ze styropianowymi skrzydłami i drewnianym kadłubem aby miały czym się zająć na ogródku. Model nie latał za dobrze ale pociechy nieźle się kłóciły kto ma puszczać. Zostawiłem je na chwilę same i po paru minutach syn lat 3.5 wróćił z guzem na czole bo córeczka lat 7.x "puściła" mu samolocik między oczy bo mały posypał ją piaskiem :-D

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
24-09-03 21:39  Re: Modelarnia - ale jak?
Haueck   

Tempest - takie są uroki życia rodzinnego i z tego trzeba sie właśnie cieszyć!!!
Co do miejsca na modelarnię to muszę przyznać że nie będzie łatwo. W mieście wogole nie ma za dużo wolnych kanciap. Ze swoim zespołem (gram na bębnach) szukamy od 2 lat i nic nie można znależć. Do tej pory gralismy w mojej byłej budzie w technikum ,ale teraz idą studia, kanciapy nima i zespołu nie stety też nie:( Ale to tylko tak off-topic
Pozdrawiam

 
25-09-03 07:16  Re: Modelarnia - ale jak?
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kiedyś ktoś tłukł się na bębnach w garażach przy niedizłkowskiego, może będzie coś do wynajęcia : ) Trochę Głogów znam - mam tam rodzinę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024