FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
05-10-14 13:46  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Oczywiście różnica (w sumie minimalna) w wymiarach nie ma specjalnego znaczenia jak oglądamy wykonany model. Wszak nikt go nie będzie mierzył i liczył nitów.
Koniecznie dobrze zaimpregnuj pływaki - wnuczek będzie sobie go puszczał jak łódeczkę w jakimś bajorku ! ;-)
PS - Robiłem kiedyś Bregueta XIX z falistą blachą pokrycia.Bez na nowo zrobionego poszycia falistego dla tego ptaszyska nie da rady. Przy wytłaczaniu powierzchni zmniejszają się wymiary. Konieczne jest więc malowanie
Pozdrawiam

 
05-10-14 13:56  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
FloggerB   

Ryszard
- impregnacja to za mało - bez wyważenia model siadałby w wodzie na ogonie
- w jaki sposób falowałbyś takie blachy - ja wyobrażałbym to sobie to jako obróbkę folii aluminiowej, ale to w ogóle nie dla mnie - leniwca !

 
05-10-14 14:04  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Rysiek by wymyślił cudeńko , na tyle go znamy :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-10-14 16:52  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
FloggerB   

Ryszard - nie daj się prosić !
Takiego żółtego jeszcze nie kleiłeś

Post zmieniony (05-10-14 16:52)

 
05-10-14 17:34  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Za mało sznurków :((((

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-10-14 17:45  Odp: [R] Tupolew MP-6 Modelik 8/06 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Szkarad"jest okrutny z tego MP-6 !
Nie mam go, ale patrząc na zdjęcia arkuszy widać, że linie tłoczenia pokrycia płatów/kadłuba są równoległe. Można by zrobić tak:
- zrobić nowy element (np. płat lewy) biorąc za wzór oryginalny z wycinanki,
- zaznaczyć na nim na odwrocie linie i wytłoczyć
- zobaczyć o ile mm płat (element) byłby krótszy
- i... dalej kombinować
Żółty b.ładny, ale ja wolę te nasze, z szachownicami (z małymi odstępstwami). Walczę z Muromcem a potem mam zamówienie (i będę musiał się postarać bo zamawiający wymagający i co tu dużo pisać, zna się) na "samolot Kozłowskiego".
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024