FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-09-14 14:52  [G] M24 Chaffee (WAK)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Allo.
Przedstawiam galerię niedawno ukończonego Chaffee z wydawnictwa WAK.
Autorem modelu jest znany i lubiany Roman Cholewiak.
Jeżeli chodzi o sam model to składa się go jak klocki, wszystko jest ładnie spasowane a jego budowa to raczej zabawa niż jakikolwiek wysiłek :)
Chaffee stylizowany jest na temat traktowany bardzo po macoszemu przez modelarstwo, czyli wojnę koreańską, a inspiracją do jego wykonania było zdjęcie znalezione na Wikipedii.


Model poza kilkoma elementami wykonany jest tak jak zaprojektował go autor. Od nowa narysowałem koła jezdne, gdyż oryginalne nie podobały mi się wcale. Gąsienice zbliżyłem nieco do oryginalnych, a także wykonałem od podstaw wieżyczkę dowódcy.
Chaffee pomalowany jest bardzo rozjaśnionym Vallejo Olive Drab, kurzenie i brudzenie wykonałem przy pomocy farb olejnych i startych na proszek suchych pasteli.
Wyposażenie, pojemniki na amunicję zrobiłem na podstawie dostępnych zdjęć. Pudełka i kanistry to kserówki z wakowskiego Scout Cara.
Gwiazdy, napisy na wieży i drogowskazie malowane przy pomocy szablonów. Z kolei numer pojazdu to kalka od Shremana z Italeri.
Teren na podstawce wykonany jest z gipsu. Wylany rozrzedzony gips i na to pokruszone zaschnięte pozostałości w kubeczku, pomalowane i przykurzone :)
Napis na podstawce, zwykłe literki wycięte w tekturce pomalowany gunmetalem i wypolerowany. Niestety nie widać tego zbytnio na zdjęciach.

Miłego oglądania :)






Pozdrooo :)

 
28-09-14 16:15  Odp: [G] M24 Chaffee (WAK)
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Model przekozacki.
Może kiedyś się odważę i tez coś takiego skleję, choćby w 1/3 tak dobrze, jak Ty.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
28-09-14 17:01  Odp: [G] M24 Chaffee (WAK)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

KOPARA MI OPADŁA !!!

 
28-09-14 17:22  Odp: [G] M24 Chaffee (WAK)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Piękne wykonanie, dbałość o szczegóły jednym słowem Super !
PS - może tylko z lewej strony wskazane byłoby dać więcej gruntu (większa średnica podstawki) jako przeciwwagę prawej strony, co wizualnie wypadłoby na korzyść całości. Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam

 
28-09-14 19:37  Odp: [G] M24 Chaffee (WAK)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

No Marcin,kozacki modelik.Podobają mi się dodatki,które nadają modelowi smaku.Świetna
robota.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-09-14 19:47  Odp: [G] M24 Chaffee (WAK)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Wow ! Fantastyczny, coś pięknego ! Gratuluję

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
28-09-14 20:08  Odp: [G] M24 Chaffee (WAK)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Model pierwsza klasa.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-09-14 21:21  Odp: [G] M24 Chaffee (WAK)
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Ciuuu...i znowu mam doła ;-) Genialne wykonanie modelu !!!

 
28-09-14 22:02  Odp: [G] M24 Chaffee (WAK)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Oglądałem w Przeciszowie i zastanawiałem się czyj to model.
Szkoda że bez relacji.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
29-09-14 11:15  Odp: [G] M24 Chaffee (WAK)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Super. Jak "żywy". Poraz kolejny jestem pod wrażeniem modeli prezentowanych tu na forum.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024