FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-08-14 16:51  [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

GALERIA









I moja kolekcja powojennych polskich szachownic. Jeszcze kilku brakuje:





RELACJA

Zakładam tą relację z nadzieją, że wydawcy zwrócą uwagę jak silna jest potrzeba wydania nowego Miga-23. Na jaką rzeźbę w fekaliach skazani są modelarze chcący mieć ten model w kolekcji. Na to, że nie opłaca się wydawać kolejnego messerschmita 109 i spitfire'a bo rynek jest nimi przesycony. Opłaca się wydać Miga. Co mamy na rynku wtórnym? MM z lat 70-tych? Fly Model z czerwoną gwiazdą- białego kruka? Czy to wydanie z Terpolu- bardzo ubogie i uproszczone, w malowaniu z kosmosu?
Mig czeka aby zarobić na nim pieniądze, Panowie wydawcy... chętnych nie będzie brakować. Zejdzie na pniu!

Mam nadzieję, że inny modelarze przyłączą się do mojego apelu
Ja osobiście widzę go tylko za szachownicą, ze Słupska.

Tak też i przerobiłem wycinankę z TERPOLu.


Zakupiłem, zeskanowałem, usunąłem kolory, poprawiłem oznaczenia taktyczne i wydrukowałem na papierze barwionym, srebrnym. Niestety papier był cienki, bodajże 150g/m2. A druk odbył się na ploterze. Mimo, że schnął całą dobę rozmazywał się po najmniejszym dotknięciu. Papier posrebrzany zwyczajnie nie chłonie tuszu. Zaimpregnowałem go lakierem i niestety dodatkowo rozmiękł, co widać na zdjęciach arkuszy. Aby to uratować każdą cześć podklejam na blok techniczny. Da się to jakoś wówczas formować i kleić.


Póki co mam stożek. Jak widać, będzie go trzeba jednak szpachlować i malować. Pierwsze kroki i już niechęć. Co wy na to wydawcy?



Postaram się aktualizować na bieżąco, ale po cichu liczę, że zanim skończę ukaże się już nowe wydanie Miga, z GPM, MM, z Halińskiego, z Orlika, Answera czy daj boże od Pana Mistewicza!
Wówczas robotę tego natychmiast porzucę i popędzę do kiosku...
A za mną dzikie tłumy spragnionych modelarzy kartonowych.
Pieniądze nie leżą na ulicy, jeno w naszych portfelach!

Post zmieniony (28-09-14 17:02)

 
04-08-14 18:16  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

POPIERAM APEL KOLEGI KALAFIORA !!! Chcemy MiGa 23 w Polskim malowaniu!!! I SR 71 - oczywiście w amerykańskim malowaniu !!! Skleiłem kiedyś MiGa z Fly Model,nie był najgorszy,ale malowanie było tragiczne i do tego z tą czerwoną gwiazdą !!! Ohyda !!!

 
04-08-14 18:49  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dołączę się do apelu. Personalnie do Pana Mistewicza :) Dobrze opracowana 23ka - niewątpliwie efektowny model cieszyłby się na pewno zainteresowaniem wielu, w tym niżej podpisanego.

A Kalafiorowi życzę NIEukończenia modelu - oczywiście tylko i wyłącznie z powodu ukazania się porządnie opracowanego nowego wydania :)

 
04-08-14 21:17  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja się tylko zastanawiam dlaczego to opracowanie z gwiazda niby takie okropne?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-08-14 21:48  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Teraz gwiazdy nie sa na topie

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
04-08-14 21:57  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
redbaron 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przecież napisał, że to wydanie z gwiazdą to biały kruk jest, a nie że jest okropne.

 
04-08-14 22:08  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Demon,nie kryję że nie przepadam za tą gwiazdą !!! Do samych Rosjan nic nie mam,ludzie jak my. Ale politycy i dowództwo to zwykłe KGBowskie szuje !!! Ale to polityka a to forum modelarski :) W wypowiedzi bardzie miałem na myśli,że kolorystyka była tragiczna,a sama gwiazda jak pamiętam nierówna. Sam model fajny,dość dobrze mi się kleił. No i lepiej by wyglądał srebrny i z szachownicą :)

 
04-08-14 22:23  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Rodrus, twoja odpowiedź wyczerpała temat tego akurat wydania w pełni.
Fajne, ale ma jakieś wewnętrzne błue!
A dlaczego z szachownicą będzie na nasz rynek lepszy? Jest kilka powodów których wcale nie trzeba wymieniać bo wszyscy je znają. A druga kwestia, mniej przyjemna. Jak ktoś go wreszcie wyda to ruskie i tak go spiratują i będą przemalowywać na swoje barwy a potem udostępniać w internecie. Złodziejstwo na ich serwerach niestety się szerzy.
Na chomikuj zresztą też. Ale to walka z wiatrakami.

 
05-08-14 10:29  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
FloggerB   

Możecie mnie zagryźć, ale najbardziej chciałbym wersję w malowaniu radzieckim - MiG-23 ML z pięciokolorowym malowaniem (znane z ich wizyty we Francji w 1978 roku chyba)
Po prostu podoba mi się najbardziej i tyle to ma wspólnego z polityką.

 
05-08-14 10:41  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

A ja bym sobie życzył Mig-a 23 z polskimi szachownicami,ale w kamuflażu.

--
PABLOS

 
05-08-14 10:47  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

A ja bym sobie życzył kebaba z podwójną baraniną na ostro, i najlepiej w bułce. Malowanie dowolne.

 
05-08-14 11:20  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
FloggerB   

Kmicic - baraniny ci u nas dostatek, z MiG-ami coraz gorzej.....na razie

 
05-08-14 12:09  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
karlos   

Popieram ten temat ... Wszystkim kolejnym Me-109, spitfire mówimy stanowcze NIE .. Chcemy MIG-a 23 koniecznie w Polskich barwach

 
05-08-14 13:02  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Me-109 był opracowany we wszelakiej maści, ale nie było porządnie opracowanego Spitfire'a Mk. XVI ,i na takiego czekam. A co się tyczy Miga 23, to faktycznie przydałoby się go na nowo zaprojektować.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
05-08-14 14:18  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
FloggerB   

To jak - oflagowujemy się, blokujemy drogi, palimy opony i kartonówki ze spitami i mestodziwięć ?!?

 
05-08-14 14:24  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Nie, bo Władimir Władimirowicz przyjdzie zaprowadzić pokój, że swoimi migami.

 
05-08-14 17:00  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Pytanie czy ten śmiech wyjdzie na zdrowie nam czy putinowi ?

 
05-08-14 18:45  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zbyszku, jaszczembie lubią fruwać, ino przy pięknej pogodzie jak to na w pełni wartościowy samolot bojowy przystało :P U nas w Poznaniu to zwłaszcza widać ( i słychać ) gdy latają :P
Co do rzetelnego opracowania '23 popieram całkowicie!

--
GG 6801515

 
06-08-14 22:50  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jest zatem ciąg dalszy


Jak na razie idzie zaskakująco dobrze. Trochę poprawiłem spasowanie elementów przed drukowaniem i to pewnie pomogło. Ale jak widać poniżej, niektórych błędów w projekcie nie wypatrzyłem. Osłona kabiny jest jakby za dużaaaaaa


Wnętrza kabiny nawet nie pokazuję, są to dwie części. Kolejny argument za nowym opracowaniem:]

Post zmieniony (06-08-14 22:52)

 
07-08-14 00:11  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ano masz rację. Jakoś tak pstrykam telefonem w trakcie roboty. Kobita patrzy za każdym razem podejrzliwie jak buduje atelier fotograficzne, co zdarzyło mi się kilka razy przy poprzednich modelach. Ale obiecuję poprawę. Może nie uzna mnie za psychola;) A ja uniknę oskarżeń o pantoflarstwo. Trzeba znaleźć złoty środek.

P.S. W tym tempie w jakim kleje żaden wydawca nie zdąży wydać nowego miga

 
07-08-14 07:52  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Fajne fajne mości Kalafioru. A nie ma takich preparatów w sprayu (fiksatywa, żel) które to siadają na ten metalik, a potem się na nich drukuje bez obaw o rozmazywanie?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-08-14 12:13  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Pewnie niektórzy się ucieszą bo Answer właśnie zapowiedział Miga-23 w polskich barwach.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
08-08-14 12:16  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

HURAAAA !!! A teraz czas na pesymizm - KIEDY ten MiGuś wyleci ?

 
08-08-14 12:33  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Oby wyleciał jak najszybciej...

--
PABLOS

 
08-08-14 13:10  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Taaa. Znając zapłon tego wydawnictwa to jeszcze nie jedno zdąży ich uprzedzić. Widziałem już wiele okładek na ich stronie, które do tej pory nie doczekały się wydania do nich stosownych modeli. Np. STAR 200 i wiele innych. Namalowanie na szybko okładki w programie graficznym i zapowiedzenie modelu to żaden pewniak jeśli chodzi o Answer. Co innego GPM. Tam jak ukazuje się zapowiedź to wiadomo, że w ciągu maksymalnie pół roku model będziemy mogli nabyć. Zapowiedź zresztą wiąże się w tym wydawnictwie z pokazaniem zdjęć surówki itp. A Answer maluje tylko ładne okładki.
Więc podsumowując, nie przekonuje mnie ta zapowiedź w najmniejszym stopniu.

Choć to już zawsze coś. Widać, nasz apel został dosłyszany.

Post zmieniony (08-08-14 13:17)

 
08-08-14 13:32  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Fajnie ci idzie ,ale na przyszłość, nie wygniataj wklęsłych nitów - to przynosi efekt odwrotnie proporcjonalny do zamierzonego -( wygląda jak ostrzelany z km Airbus albo inny Tupolew ) linie podziału tak i Extra .
To na tyle

 
08-08-14 14:43  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Masz rację. Ale niestety przy wydruku nity się kompletnie rozmazały. Praktycznie nie było ich widać. Więc chciałem je podkreślić. Zobaczy zresztą jak będzie wyglądać w całości, po lakierowaniu pewnie się te zagłębienia trochę wypełnią i będą mniej ordynarne.

P.S. Ze względu na pogodę za oknem prace idą na przód:

Otwór wewnątrz ostatniej sekcji silnika zrobiony jest pod stelaż na którym będzie "leciał" samolot. Tak jak na poniższym zdjęciu. Podwozia nie robię.



Wylot wyszedł dziwnie.


A w całości wygląda tak:



ZbiG, zdjęcia specjalnie dla ciebie, na białym tle;)

 
08-08-14 15:54  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Czy mi się wydaje , czy nity oraz linie podziału są wycisnięte?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-08-14 09:12  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

ZbiGu, owszem, ta maksyma nie jest tylko twoją dewizą:P

Przez długi weekend powstały wloty do silnika. Nie ma to chyba wiele wspólnego z pierwowzorem ale tak się kształtują części. Problemem wycinanki są wręgi których jest mało przez co nie pomagają w uzyskaniu odpowiednich obłości.


Teraz to już z górki:)

 
03-09-14 11:51  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

I jak idą prace nad nowym wydaniem?
Huczna zapowiedź okładki z ANSWERa już jest...

U mnie prace posuwają się powoli, chcę dać szansę wydawcom.
Powstał ogon...tfu. statecznik pionowy.


Post zmieniony (03-09-14 11:53)

 
03-09-14 13:58  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
FloggerB   

Kibicuję i trzymam kciuki !

 
04-09-14 14:06  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do papieru srebrzonego, to może warto było spróbować zrobić wydruk na drukarce laserowej i zaimpregnować?

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
04-09-14 16:19  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

...laser NIE ZNOSI kontaktu z Butaprenem...oraz Hermolem (uproszczenia myślowe).
Maziaje zapewnione. Toner jest rozpuszczany, szczególnie
że świeżutki klej zawiera dużo rozpuszczalnika.
Pozostawałaby praca tylko z klejami wodnymi...
A wiadomo że mało kto je lubi...

Czy druk nadal ma tendencje do rozmazywania się?
Też chciałbym coś wydrukować na barwionym papierze i zaczynam mieć watpliwości.

Pozdrawiam

Robert

 
18-09-14 08:52  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zanim pokaże zdjęcia z postępów odpowiem na pytanie.
Drukowane to to było na ploterze więc teoretycznie tusz powinien wniknąć w papier i być niewrażliwy na wszelkie rozpuszczalniki. Niestety papier który zastosowałem był pokryty jakimś filtrem który skutecznie obronił go przed wsiąkaniem weń tuszu. Efekt był taki, że tusz właściwie nie zaschnął wcale. Po dobie zdecydowałem się całość pokryć lakierem bezbarwnym. To uratowało sytuację z tuszem. Niestety pofalowało nieco papier, jest bardzo chłonny. W dodatku jego awers i rewers mają inną fakturę więc i inaczej chłoną wilgoć. Stąd się wzięły fale Dunaju.

Tak czy siak, dzięki lakierowi mogę śmiało paprać wszystko butaprenem, najlepszym na ziemi, firmy GUST-POL.

A wracając do relacji. Trzeba gonić bo mam konkurencję na forum. A z drugiej strony wciąż trzeba dać szansę ANSWER'owi i jego okładce.

ZbiG'u dla ciebie rada. Zanim zaczniesz przyklejać doloty silników do kadłuba. Dorób wręgi podtrzymujące poszycie przy wycięciach na skrzydła. Na trzech poniższych zdjęciach możesz zobaczyć, że ja wpadłem na to za późno i musiałem tak oto rzeźbić aby wyprostować poszycie.


Jest też już jedno skrzydło na miejscu. Dziurka która powstała przy wstawianiu osi zostanie zaklejona okrągłą łatką.


A dziób został zdemontowany i idzie do blacharni na szpachlowanie.


Idzie go skleić, tego Miga:)

 
18-09-14 10:21  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak, każda część przed wycięciem jest podklejana na blok techniczny

 
18-09-14 11:00  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

To sposób tylko na ten konkretny model. Nie zrobiłbym czegoś takiego na jakimś nowym wydaniu, zdaję sobie sprawę z minusów takiej metody.
Ale widzisz, jakoś mi to wychodzi w tym konkretnym przypadku. Choć fakt, zdarza się, że np. krawędź natarcia na skrzydle lekko się rozejdzie. Wtedy szlifuje i retuszuje takowe pęknięcie.

 
22-09-14 08:32  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dziubek już po zabiegu. Brak tylko rurki pitota.


Oba dwa skrzydła na miejscu. Niestety pozostaną w tej pozycji. Powiedzmy, że mechanizm się zaciął :/

I z dziubkiem rzeczonym


Ogon też już w całości. Jest też światło pozycyjne. Istny szał detali :)


Jak nie wybuchnie wojna to do końca tygodnia będzie galeria.

I wybaczcie jakość zdjęć, mój telefon jakby umiera, a przynajmniej jego aparat.

Post zmieniony (22-09-14 08:37)

 
22-09-14 09:27  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetny model. Brak detali to urok starych modeli. No i ten "srebrny" kolor - FANTASTYCZNY!!! Podwozie pewnie też uproszczone na maksa. Będziesz przerabiał,czy standard?

 
22-09-14 09:37  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co by nie mówić, to jednak piękny ten miguś.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-09-14 11:41  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Rodrus, model będzie na cokole, w locie, w pełnym pędzie.

Pytanie do znawców. Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem klapy, jak mniemam zmieniające dopływ powietrza do silników. Pytanie czy zasadnym jest otworzyć je jeśli zakładamy, że model przedstawia lot z dużą prędkością, naddźwiękową powiedzmy?


 
22-09-14 17:47  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
WAZI 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Witam.
Jeżeli model chcesz pokazać w locie z "pełną prędkością " to wloty muszą być zamknięte.Klapy te były sterowane jedynie przepływem powietrza.Natomiast główne wloty sterujące ilością przepływu i prędkością dopływającego powietrza były sterowane hydraulicznie.
Pozdrawiam.

--
WAZI-FRONT

 
26-09-14 08:39  Odp: [R]Mig-23 a'la TERPOL - Relacja z modlitwą do wydawców w tle
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wazi, dziękuję za info.

Powoli kończę. Zostało mi tylko nałożyć kalkomanię, pomalować rakiety, zmajstrować cokół i całość polakierować matem żeby się tak nie błyszczał. Potem jeszcze chcę położyć wash sposobem zaczerpniętym od Mario9 aby jeszcze bardziej go zmatowić. Mam nadzieję, że się uda.





Niestety, Answer nie zdążył z okładką. Samolot nie wyląduje w koszu. Zresztą szkoda by było;)

Post zmieniony (26-09-14 08:41)

 
28-09-14 17:08  Odp: [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Model skończony.
Galeria jest w pierwszym poście.

Moim zdaniem się udał. Jak na jego nieprzyjazną materię efekt końcowy mnie pozytywnie zaskoczył. Trochę miałem obawy czy się będzie kupy trzymać. Pomysł z wydrukiem na barwionym papierze okazał się być dobry i myślę, że wyszedł projektowi pana Wasiaka na dobre, dodając mu trochę powera!

Dziękuję kibicom i tajnym obserwatorom. Czas wrócić do łajby.


P.S. Nowe wydanie Miga, jak się pojawi kupię na pewno. Ale czy skleję? To zależy czy będzie się prezentować lepiej od tego ;)

Ahoj.

Post zmieniony (28-09-14 17:11)

 
28-09-14 17:44  Odp: [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak jak wcześniej pisałem - PIĘKNY MODEL !!! :)

 
28-09-14 18:31  Odp: [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!! Całkiem fajnie wygląda, szkoda, że bez podwozia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-09-14 18:56  Odp: [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Na ostatnich zdjęciach galerii świetnie widać jak MiG ewoluował.

--
serwusik

 
28-09-14 20:18  Odp: [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Z takim podwoziem jak było w wycinance zaproponowane to chyba nie wyglądałby lepiej. A nie miałem weny tworzyć go od podstaw. Mam za to nadzieję, że nowe wydanie zadowoli każdego pod względem takich właśnie szczegółów.

Ale za to mogę zapewnić, że na półce na takim cokole wygląda bardzo fajnie;)

 
28-09-14 21:51  Odp: [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

ZBiG - - w standardzie da sie...
http://www.mikromodele.fora.pl/latajace-od-1-72-do-1-1-flying-from-1-72-to-1-1,26/mig-23-1-33-terpol-galeria,231.html

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
28-09-14 22:12  Odp: [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pewnie, że się da. Tylko te kolory...
I przyznaj, że wiele w tym opracowaniu można i warto poprawić po swojemu.

A czy klasa standard czy nie, nie wiem, nie znam się, nigdy w żadnym konkursie i zawodach nie brałem udziału:)

 
29-09-14 14:00  Odp: [R/G]Mig-23 a'la TERPOL
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny,ten karton dodaje mu smaczku,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024