FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
23-09-03 13:59  Re: Zamowka z innolandow
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

KOALA - czemu nie tylko jak dotąd wszystko co widziałem z napisem "made in china" to była tandeta. Musiałbyś się postarać.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
23-09-03 14:54  Re: Zamowka z innolandow
Robson   

Ooooooooo, dyskusja trwa dalej :-)))

Made in China nie zawsze oznacza towary podlej jakosci. W Stanach bardzo duzo produktow ma naszywki "made in china" . Wiaze sie to z tania sila robocza.
Dla przykladu wszystkie firmy obownicze tam maja fabryki ( Nike, Rebook itd) oprocz New Balance.

Pozdrawiam.

Robson

 
23-09-03 15:38  Re: Zamowka z innolandow
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Taaak, nie ma tańszej siły roboczej niż więźniowe polityczni, Tybetańczycy, Ujgurowie, Falun Gong ...

 
23-09-03 15:49  Re: Zamowka z innolandow
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

A ja napiszę jedno... Nie rozumiem wo ogóle tej waszej rozmowy... Nie trzyma się kupy i w ogóle... Wy macie pretensje do kogoś, czegoś za to, że stara się zarobić kaskę... Powiem jedno, to idiotyzm pisać o tym co wy robicie... Nikt was nie zmusza do tego abyście kupowali polskie modele za granicą (albo abyście tam wyjeżdżali)... Chcecie to wpadnijcie co dwa mięsiące do Kołbaskowa, nakupujcie całą torbę i spier* do siebie... Sorki za to co piszę ale chyba mam rację... Ja osobiście to się cieszę, że za granicą polskie wydawnictwa sprzedają modlel dużo drożej niż normalnie... Tak powinno być... Ludzie więcej zarabiją, mniejsze bezrobocie (choć obie kwestie podlegają dyskusji)... Polscy wydawcy się cenią... Nie mam nic przeciwko...

Jako przykład podam tylko to, że np. coca cola w polsce jest jakieś trzy cztery razy tańsza niż w np. niemczech... Dlaczego to wam nie przeszkadza... Albo inne pytanie dlaczego tonie przeszkadza niemcom... Albo jeszcze inne pytanie... Dlaczego coca cola company daje takie niskie ceny na produkty w polsce... Odpowiedź jest prosta... Bo polaków na to nie stać... Niemiec może sobie pozwolić na taki wydatek...

Może i mój post jest takim samym piprz* jak wasze, ale piszę to co myślę...

Tak czy siak pozdrawiam wszystkich...

Bez obrazy...

Poooooooozdry......

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
23-09-03 16:46  Re: Zamowka z innolandow
Marcintosh 

 

> Dlaczego coca cola company daje takie niskie ceny na produkty w polsce...

Moze dla tego ze wlasciciel coca coli lubi polakow???

Nie ma sie co zamartwiac, za jakis czas wszystko sie wyrowna, puszka coli bedzie kosztowac 4 zlote, paczka papierosow 20-pare zlotych itd, model kartonowy 200. Jak to w Unii...

 
23-09-03 17:03  Re: Zamowka z innolandow
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ale żeście sie zacieli na tą Unię. Uwierzyliście chyba swojskim politykom, ktorzy kazdą podwyżkę tłumaczą Unią. Wygodny pretekst. A na ten przykład zalecenia na VAT w Unii są oficjalnie nie mniej niz 15% i (tylko dobra rada) nie więcej niż 25%. Jak widać nasi dostosowai się już do wymogów Unii dawno temu i o mało ich nie przekroczyli. Angole mają VAT 17,5% .

Czemu bierzecie ceny z Niemiec, a nie z Grecji, gdzie benzyna jest tańsza niż w Polsce?

Sorry za offtopic

 
23-09-03 18:05  Re: Zamowka z innolandow
Thunder909 

 

@ ramzes
zostaw lepiej to o czym nie masz pojecia. Takie wypowiedzi to dobre w barze przy piwie.
Juz powiedzialem, nigdy jeszcze nie kupilem polskiego modelu za cene jaka sobie wydawcy i kolporterzy zycza tutaj w Niemczech. Kupuje i to duzo w Polsce,za ceny polskie ,detaliczne. Na modele od HMV albo polskie u Moduni nie stac mnie albo stac tylko na bardzo malo. Tu chodzi o dodatek za luxus ktorego praktycznie nie ma patrzac na to jak ciezko trzeba go sobie zarobic.Dlaczego modelarz-kolega z Polski jest gorszy od modelarza-kolegi z Niemiec czy USA itd.... ? Bo wiecej zarabia? bo wiecej pracuje ?
Mysle ze wystarczajaca dlugo w Polsce jest demokracja by mozna zauwazyc ze ona niekiedy slony smak ma,od lez i potu. Co by bylo gdyby rumuni zaczeli bardzo dobre modele wydawac i od Polakow by wieksze ceny brali , bo Polska jest juz przeciez dalej w tej demokracji i kapitalizmie. Eee ,co bede gadal. Jestem modelarzem a nie politykiem.Do kraju nie wroce bo dzieci tutaj urodzone i korzenie mocno zapuszczone.Ciesze sie ze przynajmniej takie forum jak tutaj jest i mozna z ludzmi pogadac o modelach.Na ten temat nie mam juz ochoty wiecej gadac.

 
23-09-03 22:56  Re: Zamowka z innolandow
KOALA 

 

to co powiedzial ROBSON i ABWZDRX to naga prawda.Caly swiat jest zalewany tymi jak je nazywacie chinskimi bublami ktore sa nimi moze w kilku procentach, reszta to renomawane firmy ktore przeniosly sie tam bo wyczuly blusa jak robic kase, a ja piszac o tym chcialem tylko podsunac pomysl tym z aydawcow ktorzy borykaja sie z wielkimi kosztami wydawania modeli.
Tak czy tak kiedys ktos to zacznie robic chinach a inni pojda jego sladem.
Ajako przyklad podam modele plastikowe firmy ZHENGDEFU ,PERFEKCYJNIE WYKONANA SERIA CZOLGOW 15 SZTUK I POJAZDOW WOJSKOWYCH 6 WRAZ Z NAPENDEM ELEKTRYCZNYM SKALA 1/48 U NAS KOSZTUJE 5$ AU ZA SZTUKE..
Jak ktos jest ciekawy to niech zobaczy ich strone.

G' day Mate
welkome down under

 
23-09-03 23:18  Re: Zamowka z innolandow
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nasi też wyczuli bluesa i też robią kasę - więc o co chodzi.

A poza tym wydaje mi się że zagłada naszej cywilizacji zbliża się wielkimi krokami. Niedługo wszystko będzie chińskie. A jak już wszystkie firmy zwiną interes z własnego kraju i przeniosą się do Chin to Pekin podniesie podatki - ale wtedy nikt nie będzie już miał nic do gadania

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
24-09-03 12:03  Re: Zamowka z innolandow
KOALA 

 

Tak sie juz stalo z krajem wiednocej wisni a Australia jest na najlepszej do tego drodze.
Potop bedzie ale po nas

G' day Mate
welkome down under

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024