FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 28Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
23-09-14 22:02  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękne postępy w budowie modelu!
Chociaż kopułka "astro" trochę moim zdaniem za płytka ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-09-14 22:30  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów
OSTOJA - to właśnie modele Zbig'a jako udział w i zakończenie dyskusji o wzmacnianiu oklejek, widać Twoją znajomość dorobku Kolegów;
marek1 - dziękuję za wspaniałe zdjęcie;
MARIUSZ - postępy wolne bo dużo drobiazgowego dłubania, kopułka może faktycznie trochę za niska ale takie miałem kopyto, przy następnej okazji spróbuję porównać do wzorca.

Dzisiaj montaż (docinanie, sklejanie, glutowanie, retuszowanie) kratownic uchwytów bomb. Wręgi bomb czekają na korpusy.

Do zobaczenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-10-14 21:57  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Witam!
Świetnie radzisz sobie z tym opracowaniem, podglądam relację od samego początku. Przy odrobinie samozaparcia i własnej inwencji w budowę może z tego powstac piękny model.
Mam małą uwagę dotyczącą lewego steru wysokości, mianowicie brakuje w nim wręgi 2L.
Pewnie jeszcze nie dotarłeś do tego etapu, ale postanowiłem, że ci o tym napiszę, bo sam jej szukałem i jej nie ma.
Życzę powodzenia w dalszej części budowy.

 
06-10-14 21:11  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Po długim czasie mogę coś napisać, choć do zaprezentowania niewiele.

arek1981 - dziękuję za uwagi; faktycznie jeszcze nie dotarłem do stateczników.
W niedalekiej przyszłości zamieszczę uwagi do luku bombowego.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-10-14 22:03  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Eeee,no ; tak się nie robi...
Bez chociaż jednej fotki...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-10-14 22:30  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wygląda na tzw. relację opisową. ;-)

 
07-10-14 21:09  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cześć Koledzy
MARIUSZ I Ryszard
Jako prowadzący wątek czuję się zobowiązany do odpowiadania na wszystkie posty, więc może to wyglądać na relację "gadaną".
Prace faktycznie zwolniły z wielu powodów ale trwają.
Z drugiej strony głupio zamieszczać fotki poszczególnych części, dlatego chcę zaprezentować coś więcej.
Proszę o wybaczenie.
Z relacji NIE REZYGNUJĘ I BĘDZIE CIĄG DALSZY!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
19-10-14 10:48  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów i zapraszam na dalszy ciąg relacji o „sklejalności” B-17.

Jak pisałem miesiąc temu, niezgodnie z kolejnością w instrukcji, przystąpiłem do prac nad segmentem 3 kadłuba – lukiem bombowym.
Na początek wręga A. Sklejona z pudełka jak w wycinance będzie brzydka, więc postanowiłem ją uplastycznić jak na rys. 17 przez kilkukrotne naklejanie na tekturę.


Sklejona z wycinanki wręga A będzie wyglądała nieprawidłowo, dlatego proponuję pudełko i tak rozciąć a następnie skleić właściwie.


Po wielu dniach i z długimi przerwami powstał szkielet luku. Górną część uchwytu bombowego ub-2 należy przykleić kolorem do wnętrza, a wszystkie części uchwytów nakleić na tekturę 1 mm i poretuszować krawędzie. Instrukcja tego nie podaje.


Przystępując do sklejania bomb trzeba pamiętać o pomalowaniu odwrotnej strony ich lotek poprzecznych bo będą białe. I gdzie tu standard? Ogólnie wyszło nieźle.


Elementy luku bombowego przygotowane do montażu.


Wbrew instrukcji najpierw należy przykleić poszycie wewnętrzne pw, które opiera się na wewnętrznych wręgach 7a i 8a, i jeszcze zachodzi na wręgi główne 7 i 8. Wynika to z podcięć na dźwigary skrzydeł.


Teraz pozostaje żmudne pasowanie poszycia zewnętrznego, które na pierwszy rzut oka będzie wymagało lekkich podcięć.


Do zobaczenia w następnym wejściu, mam nadzieję, że z gotowym segmentem 3.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
19-10-14 11:02  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Wygląda na to, że może to być wzorzec wyznaczający standardy. Pięknie precyzyjna robótka.

Trzymam kciuki, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
19-10-14 12:00  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
greg   

Czy ja dobrze widzę, że poszycie zewnętrzne tegoż segmentu podzielone zostało (w płaszczyźnie poziomej) na trzy części ? Wskazują na to 3 ostatnie zdjęcia.
Nie byłoby lepiej aby to poszycie było w jednym kawałku, bez rzucających się poziomych łączeń ?
Tak czy siak, relacja godna uwagi i "obecności". Również "3mam" kciukasy do jej końca!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 28Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024