FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 28Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-09-14 22:06  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To i ja z chęcią poprzyglądam się relacji. Zwłaszcza,że odchodzisz do sprawy rzetelnie (?).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-09-14 09:16  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
daniello86 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

Swietnie dopasowany kolor pbrystolu. Minimalna roznica w odcieniu bedzie niezauwazalna ze wzgledu na umieszczenie tych elementow. Tworzysz pierwsza relacje tego samolotu w internetach wiec ta relacja bedzie legenda i wzorem dla kolejnych modelarzy - swego rodzaju instrukcja i przewodnikiem :)

 
09-09-14 09:24  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

http://www.youtube.com/watch?v=CH3uz-qWsqk
Powodzenia w budowie :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-09-14 15:02  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Marcin P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, jeśli chodzi o grubość wręg to jednak proponuję aby całkowita ich grubość to był 1mm. Sam mam tak zrobione: 2 razy 0,2mm wręgi z wycinanki plus 0,6 tektura

 
09-09-14 15:17  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Lu   

Życzę przyjemnej pracy przy budowie .

 
09-09-14 21:05  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Nono po kilkunastu stronach gadania wreszcie ktoś się wziął za tego MM, ciekawe jaki będzie efekt końcowy. Czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia z budowy.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
09-09-14 22:00  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Zbyszku - dziękuję za radę, właśnie zamierzałem do Ciebie w tej sprawie dzwonić, skorzystam; podłużnice są wyposażeniem przedniego przedziału i raczej mają charakter plastyczny niż technologiczny, przez oszklony dziób i liczne okienka będą efektownie wyglądać; za uznanie dziękuję;

Mariusz - postaram się nie "odchodzić" (to oczywiście żart z przejęzyczenia); dziękuję za Twoją obecność, to zawsze nobilitacja być podglądanym przez Moderatora;
stary - co miałem znaleźć pod linkiem?

DarthKisiel - niestety za późno, wszystkie wręgi za wyjątkiem 12 mam na tekturze z obu stron, czyli w grubości 1,4mm; trudno, będę miał więcej pasowania a może jednak będzie OK;

Przemek - podjąłem się swoistego wyzwania i nie chciałbym zawieść szacownego grona Kolegów

Od wczoraj - próbki sklejonego poszycia wyszły dobrze i na szerokości 4 cm są dosyć sztywne, więc dla wąskich oklejek będzie dobrze; podwyższona sztywność może być potrzebna przy pk6, pk10a oraz na skrzydłach; do tego jeszcze daleka droga;

Obecnie - dzisiaj bez zdjęć, naklejanie drugich stron, żmudne wycinanie, dłubanie skalpelem, dobór kolorów do retuszu krawędzi oraz wnuki niekoniecznie zainteresowane modelem.

Do jutra.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-09-14 22:21  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Dobry wieczór

Krótko - dalsze dłubanie skalpelem wręg 1 segmenty kadłuba i podłogi, szlifowanie, glutowanie krawędzi, przymiarki z podklejonym poszyciem (na taśmę malarską!) wilekości wręg.
Na poszyciu widać jakieś przesunięcia pomiędzy pk2 i pk3 w dolnej części, reszta do pk5 jest OK. Może to tylko wynika z prowizorycznego łączenia?

Do zobaczenia

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
11-09-14 22:22  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów
Dzisiaj bez postępów – zaniemogłem zdrowotnie.

Tylko kilka zdjęć i komentarz do nich:

Poszycie z moim podklejeniem pierwszego segmentu kadłuba, do przymiarek wręg, zlepione taśmami.


Należy wyciąć otwór we wrędze w5 na wypustkę podłogi p1, ale linia podłogi narysowana jest pod polem otworu. Wyciąłem niżej i teraz będzie pasować. Z kolei druga strona wręgi w5 ma pole do wycięcia razem z linią podłogi o czym przekonałem się dopiero po wycięciu. Muszę dokleić paseczek 0,5 mm w górze otworu przykrywający krawędź podłogi p2.


Wypustka podłogi p1 nie zatyka całego otworu i wręgę w5 musiałem osadzić głębiej w podłodze.


Kolejna uwaga – opisywane przejście przez wręgę w5 do przedziału pod podłogą p2 będzie zatkane (białe półokrągłe pole), więc trzeba pamiętać aby część tego pola wyciąć.


Do kolejnego pokazu.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-09-14 00:59  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Karol   

Winek

Witam tez sie troszke produkuje z tym modelem....zgadza sie we wredze w5
co do grubosci owych wreg robie na 1mm 3x brystol + 2x wycinanka i idealnie wychodzi 1mm

w poprzeczkach od p.-1 do p.8 na ich koncach jest wciecie na 1 mm i tutaj trzeba zwrocic uwage na to w jaki sposob podklejac czesci w1 i w5
proponuje nakleic te czesci z rowkami na grubsza tekture a blizniacze w1 i w5 zaslepic te wciecia, wtedy bedzie sie lepiej trzymac...mi sie to nie udalo wiec musze skracac czesci p.-1 - p.8

Post zmieniony (15-09-14 01:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 28Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024