FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 28Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
21-03-15 10:29  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

"Ja brzoza, ja brzoza" Winek "jak mnie słyszysz" ? Co z tymi cylindrami ? Winek, odbiór !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
21-03-15 12:04  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

"Ja Grab1" Witam Kolegów
Melduję - cylinderki w celowniku!
Robią się, poprawiają, znowu robią i tak do wakacji jak zapowiadałem.
No, może uda się szybciej.

Dzięki Kolego Kilminster za przypomnienie relacji.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
24-03-15 22:46  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów
Wywołany do tablicy informuję – cylinderki gotowe, układy korbowo-tłokowe zmontowane.


Uwagi:
- cylindry wykonałem w wersji uproszczonej bo łatwiej i szybciej;
- w wycinance brakuje 1 cylindra (na zdjęciu poniżej) więc proponuję zrobić sobie zapasowe ksero kilku przed wycięciem wszystkich;
- dolny, czarny pasek jest za krótki o ok. 1mm co uzupełniłem podczas wycinania i później pomalowałem (łączenie jest z boku);
- czarne osłony zaworów na górze cylindrów przyklejałem wysunięte do przodu bo inaczej popychacze zawadzają o cylindry i nie wchodzą w swoje otwory;
- po skróceniu dolnych walców o 0,8mm silniki idealnie mieszczą się obok siebie i w modelu osłony.


Znowu znikam na dłuższą chwilę kończyć silniki z osłonami ale bez gondol podwozia oraz śmigła z kołpakami.
Do następnego wejścia a raczej zobaczenia w Olsztynie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
25-03-15 00:24  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Precyzja i powtarzalność wykonania elementów zwala z nóg. Chapeau bas !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-03-15 07:53  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Myślę, że przekonałeś wszystkich, że robienie tych cylindrów z tryliarda części nie ma najmniejszego sensu. Zaoszczędziłeś sobie mnóstwo pracy i czasu.Dodatkowo, osobiście nie był bym pewien czy gdybyś to robił tą druga metodą to wyszło by równie czysto i precyzyjnie. Słuszna decyzja!

 
25-03-15 11:35  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pięknie wykonanie !

 
25-03-15 13:05  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Też by mi się nie chciało składać tych krążków, zawsze to wyjdzie powichrowane, a do tego jeszcze, jak udowodniłeś, inne są wymiary cylindrów.
Ja na Twoim miejscu rozważyłbym owijanie cylindrów drutem cynowym lub żyłką.
Ale teraz jest już nieco za późno.
W każdym razie te standardowe cylindry wyglądają i tak świetnie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-05-15 10:52  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów
Żyję, żyję. Powoli wracam do relacji i nie wiem na jak długi okres czasu.

Niektórzy Koledzy już kończą swoje fortece lub nawet skończyli, a ja stanąłem na silnikach.
Ogromna praca myślowa jak to wszystko poskładać oraz jak to opisać i Wam pokazać. Skrót poniżej.

Pierwsza rzecz – wręgi przygotowane. Widać że sporo tych najmniejszych w silnikach zewnętrznych jest identycznych dla lewego i prawego silnika zewnętrznego, a powinno być lustrzanych.


Drugie – zrezygnowałem z wielkich prętów, które mają stanowić osie silników i śmigieł na rzecz igieł lekarskich 0,9 mm, które będą sięgały od kołpaków śmigieł do wnętrza segmentu 3 za wręgę 3. Nie będą wchodziły do komory podwozia co przewiduje wycinanka.

Trzecie – nie miałem pojęcia jak pozawijać listki osłony silników. Ostatecznie zastosowałem ponacinane w podobne ząbki czarne podposzycie dla ułatwienia sklejania ząbków poszycia. W instrukcji zabrakło rysunku profilu jaki mają mieć osłony. Wykonałem wewnętrzne pierścienie grubości 1,5 mm (średnica wewnętrzna 36 mm dobrana doświadczalnie) i wokół nich pozawijałem listki. Listki dyfuzora za osłoną będą naklejone na wystające na 1 mm podposzycie. Byłem nawet zadowolony, ale jak zobaczyłem osłony, które wykonał Kolega Kayjm już nie jestem (galeria na białym forum).


Czwarte – jak ukształtować śmigła? Oglądając zdjęcia oryginału można zauważyć, że lewe silniki kręcą się w prawo a prawe w lewo. To pozwala prawidłowo ukształtować krawędzie natarcia. Niestety, w wycinance są tylko śmigła dla prawych silników.

Piąte – jaki ma być kolor wnętrza komór podwozia? Ciemnozielony jak wręgi 4 i 5, czy jasnozielony jak wnęka goleni? Wybrałem ciemny a jasny zamienię. Kupiłem brystol, który na zdjęciu jest szary ale w rzeczywistości ciemnozielony. Grunt, że pasuje.


Szósty, chyba największy problem – kształt całego silnika i dopasowanie poszycia, które powinno być gładkie (bez uskoków) na całej długości. Aby to osiągnąć, poszerzone poszycie 3 stało się podklejką dla poszycia 2 oraz 6/7. Na nim naklejone zostało poszycie 4 i na tym samym poziomie poszycia 2 i 6/7. Poszycia 4 w silnikach zewnętrznych są źle rozcięte i należało to zrobić doświadczalnie dopasowując do podziału koloru. W silnikach zewnętrznych nie będę naklejał paska 6 na poszycie 7 tylko w niego wpasuję, aby powierzchnia całego poszycia nie miała uskoków.


Poniżej efekty prac. Mimo popełnionych drobnych błędów (moich) części pasują do siebie. Zastanawiające są powstające zacieki na krawędziach kartonu po retuszu robionym farbkami Valejo. Widać to szczególnie na zdjęciach osłon silników. Albo ja sam coś napaćkałem.
Teraz silniki będą czekały na dalszy montaż na jeszcze nie gotowych skrzydłach. Śmigła kręcą się w strumieniu powietrza od suszarki.


--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
07-05-15 11:39  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Super! ale jak sam stwierdziłeś po tym co pokazał Kayjm na pampersach. Ukształtowanie osłon silników mogłoby być jeszcze lepsze.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-05-15 12:48  Odp: [R] Boeing B-17G MM 1-2-3/2012 skala 1:33
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Winek, osłony zrobiłeś bardzo przyzwoicie jak na technikę wykonania.

Nie wgłębiałem się w opracowanie ale ja robiłem to w innych modelach mniej więcej tak, jak koledzy robiący owiewki. Leciałem na ksero i kopię sklejałem zalewając "skorupkę od środka żywicą. Kiedy wyschła to szlifowałem zewnętrzną stronę pomniejszając tym samym o grubość kartonu. Na tak powstałym "kopycie" formowałem obłości listków i innych krawędzi przy użyciu wstyd powiedzieć ale "na ślinę" nie znając BCG wówczas. Utrwalałem poprzez zaciągnięcie na cały kształt folii do pieczenia bądź pękniętego balonika np. ;)

Skorupki wychodziły bardzo podobnie jak pokazane w tamtej galerii. Myślę, że gdyby je "poglutować" lekko i dopieścić to byłoby całkiem po temacie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (07-05-15 12:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 28Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024