FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
19-09-03 08:22  Re: kolorowy karton
bardi   

do makiet budowli sa niemal niezastapione , ale z kolei probowalem przy okretach i po prostu wygladaja sztucznie , jedyna zaleta to taka ze nie trzeba krawedzi kolorowac tak jak przy druku na bialym

 
19-09-03 08:31  Re: kolorowy karton
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

ja okleilem w ten sposob cale poszycie podwodne Prinz Eugena i jestem z niego zadowolony. Siatki obrysowalem w Corelu i drukowalem (odbicie lustrzane) na kolorowym kartonie. Dzieki temu linie schowaly sie do srodka i na zewnetrz jest jednolity kolor.
Na co trzeba jednak uwazac... jesli ktos zechce zrobic tak poszycie dna to drukujcie wszystki elementy albo wzdłoz albo w poprzek włókien na kartonie. Ja (z oszczednosci) nie zastosowalem sie do tego i niektore segmenty maja nieco inny odcien (a cale poszycie bylo zrobione z TEGO SAMEGO arkusza papieru (okolo 1mx1m).
No i jeszcze jedno... trzeba wszystko idealnie spasowac bo najmniejsze szparki, zalamania ujawniaja sie bezlitosnie....

pzdr
Kemot

 
19-09-03 08:42  Re: kolorowy karton
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Kemot a co za różnica czy się wydrukuje odbicie lustrzane czy nie? Przecierz poszycie jest symetryczne, więc nie ważne która strona będzie na zewnątrz ;-)

 
19-09-03 08:45  Re: kolorowy karton
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Qrchak, ale przy lustrzanym odbiciu nie widać linii obrysu!!! I pewnie o to Kemotowichodziło.

 
19-09-03 08:50  Re: kolorowy karton
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Qrchak - niby masz racje, ale... przy obrysowaniu siatek recznie projektowanego modelu niestety poszycie nie jest symetryczne (a powinno przeciez byc). Długo zastanawialem sie czy rysowac polowe i odbijac 2-go w corelu czy obrysowywac calosc. W koncu zdecydowalem sie na zmudniejsza prace i rysowalem calosc.

pzdr
Kemot

 
19-09-03 08:51  Re: kolorowy karton
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

To wiem, ale nie ma różnicy po której się drukuje, o to mi chodziło ;-)

 
19-09-03 08:55  Re: kolorowy karton
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

jest roznica (jesli masz na mysli lewa i prawa strone kartonu) Nie znam sie na produkcji papieru ale zwykle jedna powierzchnia jest gladsza - i to ta warto wybrac jako widoczna

pzdr
Kemot

 
19-09-03 09:04  Re: kolorowy karton
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Nie chodziło mi o klejenie segnentu. Papier faktycznie ma różną fakturę po obu stronach. No i masz rację z symetrią, jak model był rysowany ręcznie to lepiej odbić, bo potem się dziury porobią w poszyciu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024