FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-08-14 18:11  [Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dziś wypada rocznica zwycięskiego lotu Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury. 28.08.1932r zwyciężyli w prestiżowych zawodach lotniczych "Challenge". Maszyną, na której dokonali pamiętnego lotu był właśnie RWD-6. Na pamiątkę tego wydarzenia dzisiejszy dzień ustanowiono Świętem Lotnictwa Polskiego. Niestety, 11.09.1932r. obaj piloci na tej właśnie maszynie zginęli w katastrofie nad Czechosłowacją.

Przy okazji projektowania modelu niniejszej maszyny postanowiłem wykonać model w pełni malowany. Sam model to przede wszystkim karton, jednak wzbogacony gdzieniegdzie o elementy z plastiku. Oznakowanie malowanie ręcznie. Sam zachwycony z efektu nie jestem, może uda się jeszcze nieco poprawić. Podobnie z całym modelem. Pozostało jeszcze parę drobiazgów do wykonania, wtedy spróbuję zrobić pełną galerię.
Kieruję także wielkie podziękowania za pomoc do kolegi Krzyśka "KayFranza" Frankowiego.

Zapraszam do obejrzenia niniejszej galerii, krytyka mile widziana:




Poniżej galeria modelu po ukończeniu:





Post zmieniony (18-09-14 12:03)

 
28-08-14 18:39  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Piękny model,na Wyjątkowy Dzień !!!

 
28-08-14 18:51  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Skoro to wersja na lotniskowiec to zapomniałeś o haku hamującym :] :] :] :]

 
28-08-14 18:52  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co powiedzieć... napatrzeć się nie można taka to ślicznota !!!

 
28-08-14 18:52  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny, ciekawe jak wykonałeś ślady na duralowych elementach samolotu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-08-14 19:27  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ciekawe wykonanie. Piękny model Ci wyszedł.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-08-14 19:30  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Uwagi i krytyka pozytywna

Jak się robi taką fakturę nie polerowanej blachy duralowej jak tu an osłonie silnika. Może zdradzisz.- farba młoteczkowa?
1 wzorowałem się na planach modelarskich - pasy na ogonie biało czerwone- już sam nie wiem . ( w tamtych latach jak plany wydano żyli jeszcze ludzie co ten samolot widzieli na własne oczy)i by się rzucili z krytyką - chociaż są sprzeczne wersje
a teoria o czarno białych pasach jak na innych samolotach Challangowych nie przekonuje mnie do końca - ale bym musiał jeszcze moje żródła zweryfikować - a ostatnie spory w tym temacie tylko pogmatwały temat SP -AHL miał myszkę a nie pasy na ogonie.
Czyli pasy nie były obligatoryjne
ale jak to szukałem w prasie przedwojennej to nie trafiłem na potwierdzenie teorii lub ostateczne odrzucenie czy czarno czy czerwono białe.
2 skąd zdjęcie złożonych skrzydeł czy tylko do tyłu czy tak jak masz - tez już nie mam pewności ale gdzieś widziałem to chyba na zdjęciach w tym układzie - jak masz podaj mi żródło - widziałem tylko już nie pamiętam gdzie je mam

To ,że np: Niemcy mieli czarno -białe nie oznacza ,że to było obowiązkowe
ta wersja wymagała demontażu zastrzału a to była konkurencja punktowana na czas , zresztą za zgodą komisji zrobił to mechanik - wyjątkowo ,o Żwirko był po prostu za niski
A pojedynczy zastrzał i pojedynczy dzwigar
był przyczyną ukęcenia skrzydeł w czasie burzy
a tak model z jest niestety nie w mojej skali - w samolotch cywilnych sportowych preferuję 1/24 1/25

Ale jest ładny- trochę nieostre znaki firmowe ale ładnie zrobione alluminium niepolerowane
otwory R W D - otwarte drzwi i uchylone okno - jest jeszcze delikatny wznios skrzydeł , mogłeś zrobić jeszcze otwarty schowek na burcie i wyrażniej zaznaczone sloty
trochę razi zdeformowana litera A na górnej powierzchni skrzydeł i nieostre reklamy
06 na kadłubie jak kura pazurem, górna ramka limuzyny - czerwony (sposób naniesienia ) nie broni pozycji - razi

Jak na razie 1 miejsce w RWD 6 co widziałem z kartonu - ale nie znaczy ,że bez uwag
Jak od doświadczonego modelarza (z talentem malarskim ) mocna trójka nawet 3 + - nie wyczerpujesz tematu.Wymienione braki bardzo obnizaja ocenę ogólna - np jak na juniora to byłby cud i objawienie .
Chociaż bym go zarekwirował na pólkę z checią dla ozdoby - lecz to nie jest tak zwany model zawodniczy -braki warsztatowe - penie przezwyciężysz wkrótce ,
Ale -sorry takie mamy resory

Post zmieniony (28-08-14 22:22)

 
28-08-14 21:45  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękny model, chylę czoła.

Słabym punktem tego modelu wg mnie są oznakowania - poszarpane, nieregularne. Pewnie szablon dziergałeś skalpelem. Może warto wyrysować to w Corelu i wyciąć ploterem? Może wyciąć to w folii transportowej która ma słaby klej i przy odrywaniu nie zerwie poszycia...

Podoba się i tak.

 
28-08-14 23:00  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Vincent 

 

Przede wszystkim brawa za to że Ten samolot, że od podstaw i że wykonałeś na podstawie najnowszych materiałów.
W tej skali najlepszym rozwiązaniem byłby pomalowanie za pomocą masek. Jak umiesz rysować w CDR to podeślij mam sprzęt do tego to wytnę co trzeba, nawet te najmniejsze grafiki da radę.

 
28-08-14 23:14  Odp: [Prawie Galeria] RWD-6, 1:33, projekt własny.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Bardzo dziękuję za pozytywne słowa :)
Metoda różnicowania blachy najprostsza z możliwych. Z dwóch metalizerów wymieszałem inny odcień, a następnie pędzelkiem 0 nanosiłem na kadłub.
modellot1 - co do złożonych skrzydeł, przykład tutaj.
Same malowane znaki będę próbował poprawiać, też mi się nie podobają.
Vincent, dzięki :) Odezwę się.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024