FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-08-14 17:13  [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich :)
Od nie dawna jestem zarejestrowany na tym forum, lecz podglądam już od dłuższego czasu, licząc na to, że nawet nie będąc młodzieniaszkiem (choć starcem też jeszcze nie jestem :D ), można się czegoś od innych nauczyć. Modelarstwem zajmuję się już około 20 lat, jednak z licznymi przerwami, spowodowanymi czy to brakiem czasu, czy to brakiem chęci, czy jeszcze innymi czynnikami :P Niemniej, przeglądając ostatnio okrętowe galerie i warsztaty szanownych Użytkowników, postanowiłem sam spróbować swoich sił w kartonie. Zadanie ambitne, gdyż ostatni raz "rzeźbiłem" w tej materii na początku mojej przygody z modelarstwem, w podstawówce, po czym szybko przeniosłem się na łatwiejszy w obróbce plastik.
Na pewno nie zacznę z wysokiego C, od "kartonów" trudniejsze jest chyba tylko budowanie od zera, niemniej pomalutku będę parł do przodu. Na pierwszy ogień poszedł niezbyt skomplikowany (a przynajmniej takie jest pierwsze wrażenie :P ) Cesarsko-Królewski torpedowiec 98M z wydawnictwa Quest (jeśli się nie mylę, prowadzi je forumowy kolega Frytek ;) ). Jedynie bardzo okrojona instrukcja lekko straszy, model w dużej mierze "kombinuj sam".
Ale dość już tego przydługiego wstępu, czas na jakieś konkrety. Zacząłem standardowo, podkleiłem szkielet na tekturę, teraz gniecie się pod warstwą pudeł z płytami ;)
W między czasie wziąłem się za nadbudówkę dziobową. Wymyśliłem sobie, by wykonać ją przeszkloną, tak więc wziąłem się ostro do pracy. Element zaimpregnowałem glutem i wziąłem się do cięcia okien, co okazało się błędem, ponieważ przy pźniejszym gięciu ścianek, narożniki pękały. Trzeba było najpierw wykonać zagięcia, dopiero potem ciąć okna. Cóż, pierwsza nauka odebrana :) Tak to obecnie wygląda:

Jak widać, pokusiłem się również o wykonanie drzwi, co prawda walnąłem się na wysokość o dobre pół milimetra, ale na szczęście tego akurat nie będzie widać ;) Przy zawiasach i klamce długo kombinowałem z różnymi drutami, aż w końcu wpadłem na banalny pomysł: poślinionym palcem potarłem kartkę z bloku technicznego, uzyskane wałeczki przyciąłem na odpowiednią długość i, już po przyklejeniu, zaimpregnowałem glutem :) Zaczyna mi się ta zabawa podobać :D
Na razie to by było w sumie na tyle, w następnej aktualizacji obiecuję zdecydowanie więcej modelarstwa i mniej pisaniny ;)

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
Forest 3367 06-08-14 17:13
 Odp: [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
dokker 376 06-08-14 17:25
 Odp: [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
Forest 260 06-08-14 17:41
 Odp: [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
Forest 272 06-08-14 19:00
 Odp: [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
stary 275 07-08-14 21:53
 Odp: [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
Forest 257 08-08-14 09:06
 Odp: [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
StuGu 267 08-08-14 12:03
 Odp: [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
Forest 270 08-08-14 18:27
 Odp: [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
StuGu 267 08-08-14 18:41
 Odp: [R] Pierwszy model - SM Tb 98M - Quest 1:200  nowe
Forest 243 08-08-14 18:47

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024