FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-09-03 14:52  [technika] klejenie drutu - proszę o radę
Konrad G.   

Chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasze sposoby na klejenie elementów z cienkiego drutu. Moje próby z klejami tupu super glue oraz cyjanopan nie dają pożądanego efektu. Klej nie chwyta od razu, więc wykonanie np. relingu na modelu tą techniką odpada. Przy próbie klejenia butaprenem klej "łapie" od razu po uprzednim nasmarowaniu obu elementów, jednak w tym przypadku zostają ślady po kleju. Ciekawi mnie jakie macie sposoby na łączenie małych elementów z drutu (lutowanie raczej odpada).
Pozdrawiam
Konrad. G

 
17-09-03 14:54  Re: klejenie drutu - proszę o radę
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wikol.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
17-09-03 17:43  Re: klejenie drutu - proszę o radę
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

lutowanie zamiast klejenia

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
17-09-03 19:09  Re: klejenie drutu - proszę o radę
nikdo   

Ja w jedynym statku jaki skleiłem zrobiłem tak:
- na wzór relingu na kartce przykleiłem lekko na hermolu pierwszy kawałek drutu (górna poprzeczka i skrajne nogi - takie bardzo szerokie 'n')

- następnie zrobiłem resztę nóg - przykładając kawałeczki drutu na swoje miejsce i w miejscu styku mocując malutką kropką superglue

- na to jeszcze 2 długie poprzeczki - tu jest ciężko bo druty (a szczególnie długie ;-)) mają to do siebie, że trudno je dokładnie dopasować więc trzeba przyklejać po kolei do każdego słupka i czekać aż chwyci)

- potem delikatnie oderwać od papieru, przemalować i już...

co prawda nie wszystkie miejsca chwyciły ale całość dobrze się trzyma i spokojnie mogłem wygiąć reling do owalnego kształtu rufy...

mam nadzieję że wyraziłem się w miarę jasno ;-)
wadim

--
http://dziedzic.org/

 
17-09-03 19:12  Re: klejenie drutu - proszę o radę
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

http://www.irbar.republika.pl/reling.doc

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
18-09-03 09:24  Re: klejenie drutu - proszę o radę
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Super glue jest jak najbardziej w porządku do takich zastosowań, cały sekret, jak mi się wydaje, tkwi w tym, żeby używać go w jak najmniejszych ilościach. Jak najmniejsza kropelka, przyłożyć i już trzyma - niestety większość (wszystkie?) superglue dostepne w sprzedaży mają strasznie wielkie dozowniki, do klejenia taboretu to się może i nadaje,ale do drucików 0,1~0,2 mm trzeba złapać conieco wprawy w wyciskaniu kleju z tubki.

Po drugie, jeżeli za pierwszym razem nie chwyci, to obydwa klejone elementy trzeba oczyścić z zaschłego kleju przed ponowną próbą - zaschnięty super glue nie klei się sam do siebie.

Pozdrawiam

 
18-09-03 09:27  Re: klejenie drutu - proszę o radę
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na dozownik do tych klejów jest jeden sposób. Należy zakupić igłę do zastrzyków około 0,5 mm, nasiąć plastikowy dozownik kleju, nałożyć igłę, uszczelnić.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
18-09-03 09:47  Re: klejenie drutu - proszę o radę
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

A czy klej nie zaschnie w tej igle??

Z tego co zauwazyłem dozowniki wykonane są z plastiku, którego super glue nie jest w stanie skleić i nawet jeżeli zaschniety klej zablokuje wylot dozownika to dość łatwo można do usunąć, natomiast jak wydłubać taki korek klejowy z igły???

Pozdrawiam

 
18-09-03 10:05  Re: klejenie drutu - proszę o radę
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja przepalam końcówkę igły nad płomieniem zapalniczki

----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
18-09-03 10:10  Re: klejenie drutu - proszę o radę
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Yaris, trzymaj tubke z klejem igłą do dołu. Nie zaschnie

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024