FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-07-14 14:51  [G] Hurricane MkIIc Answer
Pan Samochodzik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6


 - 1

Witam wszystkich.
Jestem dość długim "oglądaczem" tego forum gdyż dawno temu wciągnęło mnie to fantastyczne hobby i mimo że jedenaście czy dwanaście lat nic nie sklejałem cały czas mnie trzyma:).
Ostatnim modelem był chyba Mi-2 z Małego Modelarza. Przez ten czas widziałem jak zmienia się modelarstwo kartonowe i obiecałem sobie że nadejdzie czas i wrócę.
Oczywiście przez ten czas kupowałem sobie modele "na później" oraz odpowiednie narzędzia. Części modeli tak zmalały że moje zardzewiałe palce muszą się nauczyć jak je wycinać i co najgorsze kształtować, jak używać nożyków, jak sobie radzić z retuszem którego brak w dawnych czasach jakoś nie przeszkadzał. Problemów masa ale przepastne forum kryje odpowiedzi na prawie wszystkie pytania.
Chciałbym zaprezentować pierwszy model po powrocie, wybrany głównie na kolor gdyż myślałem że z czarnym retuszem sobie jakoś poradzę. Model wyszedł daleko od moich oczekiwań ale myślę że z kolejnymi modelami będzie coraz lepiej:)
Zdjęć mało i z daleka bo nie chcę się chwalić babolami:)



Konstruktywna krytyka mile widziana:)
Przy następnym modelu postaram się o relację.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (17-09-15 15:34)

 
27-07-14 14:55  Odp: [G] Hurricane MkIIc Answer
bradley81 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Galerie - 2
 

Witam
No zgrabniutki , gratuluję i pozdrawiam.

 
27-07-14 15:32  Odp: [G] Hurricane MkIIc Answer
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Krytyki nie bezie sam widzisz gdzie zrobiłeś babole i niech tak pozostanie , a wyszło tak że można postawić na półeczce i oglądać sie za następnym.Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
27-07-14 17:27  Odp: [G] Hurricane MkIIc Answer
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-07-14 18:31  Odp: [G] Hurricane MkIIc Answer
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Za wiele baboli nie widzę, jest OK.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-07-14 21:52  Odp: [G] Hurricane MkIIc Answer
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Witam!
Bardzo sympatyczny model. Nie bardzo jest sie czego czepiać:). Czy Ty może jesteś z Pabianic? - Sadzać po obrazku przy podpisie.

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
27-07-14 21:54  Odp: [G] Hurricane MkIIc Answer
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Jak dla mnie jest dobrze. Te przetłoczenia od wręg na usterzeniu i lotkach - wygniatałeś czy to druk taki?

 
27-07-14 22:26  Odp: [G] Hurricane MkIIc Answer
Pan Samochodzik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6


 - 1

Druk taki, na razie jestem "za cienki w uszach" żeby się porywać na taką walorkę. Z tego samego względu odłożyłem na półkę kupionego niedawno Wilka z WAKu. Fantastyczne opracowanie ale masa małych części nie pozwala mi na razie na zbudowanie na takim poziomie jakim bym sobie zażyczył a zepsuć nie chcę ponieważ mam sentyment do polskich konstrukcji.

Pozdrawiam.

Dokładnie, jestem z Pabianic.

Post zmieniony (27-07-14 22:29)

 
28-07-14 12:49  Odp: [G] Hurricane MkIIc Answer
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Krytykować się nie odważę bo to nie moja branża, ale podepnę się pod temat i zapytam naiwnie. Czy oś obrotu w lotkach statecznika poziomego powinna przebiegać jak na zdjęciu czyli po ukosie, czy jednak wystająca końcówka lotki powinna być poza osią obrotu.


Ale się zakręciłem od razu widać ,ze samoloty to nie mój temat. Pytam ponieważ lepię w ramach relaksu samolot w skal 1:50 i chcę zrobić ruchome stery i oglądając zdjęcia tego pięknego modelu naszły mnie wątpliwości.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
28-07-14 12:59  Odp: [G] Hurricane MkIIc Answer
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,drugi obrazek,tak jak na moim,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024