FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-06-12 18:06  [R/G]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Wątek w tym dziale zakładam, z tego względu, że może się z niego coś urodzi......

A więc jak w temacie, zapraszam do aktywnego udziału w rozmowie o w/w okrętach. Nie będzie to typowa relacja, tylko chodzi mi o stworzenie czegoś w rodzaju zbioru informacji o konstrukcji i historii, tych ciekawych i pięknych na swój sposób jednostkach. Czyli nie skupiamy się tylko na "modelu", ale ogólnie luźna rozmowa typu podoba się, albo nie.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, może coś fajnego, albo zniknie w odmętach forum...

PZDR

--

Post zmieniony (22-07-14 11:14)

 
05-06-12 18:12  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
ADAM 12: Wstaw jakąś fotkę modelu, bo moderatorzy przerzucą wątek do innego działu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
05-06-12 19:39  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

I to dość szybko wyląduje w dziale okrętowym :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
05-06-12 22:31  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Fajnie się zaczyna niema co....

Ale coby zaspokoić co niektórych zapodaje foto "modelu" , a dokładnie to co zrobiłem do tej pory:



Następnym KROCZKIEM będzie wykonanie plotek 25mmx3 tylko 31 szt....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-06-12 07:36  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ISE/HYUGA- czyli japońce, czyli "z automata" się podobają. Pliz więcej fotek :)

 
06-06-12 07:52  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

WoW! Czy mi się tylko wydaje, czy to bardzo możliwe, że ISE będzie wydany?

--
Pozdrawiam Kacper

 
06-06-12 08:34  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zmień tytuł na "Relacja..." i będzie ok, bo rzeczywiście "calling all..." to to działu okręty bardziej pasuje:)

A żeby mój wpis nie był postem o niczym to:
Z 127mm w 1/300 jest ten problem, że w porównaniu do 1/200 trudniej je wykonać tak, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie.
- Lufy - mają stożkowy kształt. Pozostaje więc użycie toczonych, lub np. igła. W drugim przypadku warto zamaskować jej "rurowatość". Moja propozycja:dwie igły o średnicach tak dobranych aby jedna wchodziła w drugą. Tworzymy schodkową lufę a krawędź przejścia maskujemy np wikolem by było ono bardziej płynne.
- Na Twoim zdjęciu od frontu widać wielką, pustą dziurę pomiędzy częścią z lufami a trzymającą ja podstawą. Plany znajdziesz w np w Anatomiach Takao i Fuso, są także szczegółowe rysunki 3D. W miejscu dziury znajdują się mechanizmy podnoszenia luf. Z tego co pamiętam znajduje się tam prostokątna osłona z małym wcięciem w dolnej krawędzi, która to skutecznie maskuje wspomniana dziurę.

PS. Kotwice mało japońskie :)

Pozdrawiam
Tomek

Post zmieniony (06-06-12 08:58)

 
06-06-12 09:00  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No kolega zaskakuje, choć pewnie w mniejszości,nie jestem fanem Japońców - ale fanem okrętów :-)
A po tym co pokazałeś z Nagato spokojnie spobied podpatruję,
Przyznam jednak że z floty Wschodzącego Słońca to zrobiłeś już jak dla mnie najciekawszą jednostkę, a teraz robisz drugą z kolei :-)
pzdr

 
06-06-12 11:41  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

DaFiX po czym wnosisz? ;). Tak na poważnie to bardzo wątpliwa sprawa, nie chce robić nadziei, po prostu model ma być tłem do rozmowy o okrętach. A ja "projektuje" go moją frajdolarską metodą, tylko na mój użytek (31szt 3x25mm narysowałem w pół godziny). Temat założyłem po to abyście mi trochę w kwestii konstrukcji pomogli, co nie oznacza, że nie można o samych okrętach. A więc w kwestii pomocy na posterunku jak zawsze Tomek.

A więc: Lufy bardzo dobry pomysł, ale te już zostaną(są z igły), chyba że starczy czasu.
Co do osłony masz rację, ale wystarczy dokleić prostokącik i po sprawie. Jeśli chodzi o plany czy rendery, to mój Mentol (wie o kogo chodzi) już zadba, aby dokumentacja była ok, za co jestem bardzo wdzięczny.


Dokker fanem nie tylko japońców jestem, co udowodnię na jesieni, ale to potem...

PS: Kotwic, to ja mogę jescze z 10 zrobić ;)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-06-12 12:03  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ciekawa dyskusja , a dodatkowo poprzez pokazywanie elementów modelu trudna do zakwalifikowania co do odpowiedniego działu ( forum główne / dział tematyczny-okręty). Moim zdaniem forum główne to dobre miejsce. Moje zastrzeżenia budzi jedynie dość fantazyjny tytuł wątku ; ja bym Cię w ogóle "calling" do napisania tego po prostu i po Polsku ; np. dyskusja modelarska przy budowie modelu ISE / HYUGA.
Z daleka będzie widać o co "kaman" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-06-12 12:11  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A jeżeli nie wydasz to chociaz udostępnisz chętnym?? ISE z pokładem lotniczym chodzi za mną od nastu lat i jakoś dojść nie może :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-06-12 12:49  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łosiu napisał:

> ISE z pokładem lotniczym chodzi za mną od nastu
> lat i jakoś dojść nie może :-)
>
> --

Za mną też:)
Gratuluję tematu. Świetny i zarazem ambitny. Będę kibicował.

Z jakich planów korzystasz i który budujesz? Mam nadzieję, że po konwersji.

Chcącym dowiedzieć się co nieco o genezie i budowie tych okrętów polecam dość obszerny artykuł z MSiO nr 10,11,12/2010, poświęcony typowi FUSO, do którego wg pierwotnych założeń ISE i HYUGA miały należeć.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-06-12 13:41  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Młody słucha (słusznych rad) starszych i zpodaje wszystko mówiący temat......

Ufff, może teraz przejdziemy do okrętów.

Spychaczu po małej analizie, jakby sie uparł to można zrobić oba i obojętnie w jakiej wersji dużo zmieniania niema, tylko kilka drobiazgów. O kamo nawet nie marzę.

Łosiu, to jest wielka niewiadoma, dopiero jest to co widać i trochę pokładu, a plany jakieś tam na sieci znalazłem dość ciekawe.

PZDR

--

Post zmieniony (06-06-12 13:47)

 
13-06-12 21:35  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mimo innych ważnych wydarzeń, słomiany zapał trwa i dla odstresowania po kilku godzinach powstało takie maleństwo:



Co by znowu nie dać ciała z kolorem farby, oddałem próbkę kartonu do szpeca, który mi dostarczy słoiczki pactry szt3 . Takim oto sposobem to co widać poczeka sobie spokojnie w pudełeczku.
Jest to wieża nr 3 najbardziej urozmaicona, a teraz zabiorę się za nr1 narq....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-06-12 22:27  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Pokrywę włazu/wieżyczki dowódcy (pomiędzy ramionami dalmierza) nasącz BCG i uformuj aby była nieco bardziej półokrągła. Trzy wizjery z przodu wieży miały prawdopodobnie podnoszone klapki/osłony.
Osłony przeciwsłoneczne dalmierza po lewej i prawej stronie mają u Ciebie różną wielkość? (z tego ujęcia nie widzę, a myślę, że tak prawdopodobnie powinno być)

Całość bardzo mi się podoba:)

Pozdrawiam
Tomek

Post zmieniony (13-06-12 22:30)

 
13-06-12 22:47  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie ma co gadać dobra robota.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
14-06-12 08:51  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Obserwuje, a jakże, niezle sobie poczynasz.
Wieża bardzo mi sie podoba, a ryfle na platformach opl są wyraziste. Pamietaj aby podczas klejenia nakładać cienką warstwę farby coby nie zalać tej jakże misternej pracy.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-06-12 14:40  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jorzik farba pójdzie tylko na lufy i druty, więc damy rade , ryfle wygniatane magicznym narzędziem, potem tylko podklejka i git. Wszystko karton barwiony oczywiście co by "surówka" była zdatna do pokazania.

Tomku wszystko jest do zrobienia, tylko tak nieśmiało chce zdążyć na Przeciszów i jak czasu starczy, to rady wykorzystam. Jeśli te osłony dalmierza to te nitowane blachy, na których stoją skrzynie na amunicję, to odpowiadam, że są symetryczne..

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-06-12 15:05  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nie chodzi mi o osłony termiczne ale o mi o osłony "wlotów" do dalmierzy. Tuby o przekroju prostokąta na rontowej ścianie dalmierza

Nie spiesz się, zrób dobry i dopracowany model. Przeciszów poczeka do 2013r

 
14-06-12 15:07  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Umm to będzie sie działo jak przywieziesz obydwa okręty . Niezłe tępo sobie narzuciłeś. No chyba że coś więcej ukrywasz , a nam tu skrawki pracy pokazujesz .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
14-06-12 15:34  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niestety obawiam się, że Nagato być może nie pojedzie do Przeciszowa, ale nie chcę zapeszać. A na konkurs wypadało by z czymś wpaść, więc może nie na konkurs, ale do pokazania. Co do postępów projektowo-wykonawczych jestem dwa kroczki dalej, ale to potem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-06-12 17:32  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A ja jeszcze raz zaapeluje o dokładną i spokojną pracę. Zrobiłeś świetnego Nagato, jednak do pewnych drobiazgów można się w nim przyczepić. To małe i nieistotne drobiazgi które wg mnie nie wynikają z braku techniki czy umiejętności ale właśnie z pośpiechu. Z pozoru nieistotne szczegóły wymagają wiele czasu i pracy. Masz potencjał, wykonujesz kawał dobrej roboty i do tego pracujesz w wymagającej skali, szkoda aby przez zbytni pośpiech ucierpiał efekt końcowy. Zrobisz jak zechcesz ale radziłbym zmienić podejście z "zdążę na Przeciszów" na "zrobię jak najlepszy model, termin nie jest istotny".

Trzymam kciuki
Pozdrawiam
Tomek

 
14-06-12 21:00  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

I ja do sugestii Tomka się przychylam, bo wykonujesz kawał solidnej modelarskiej pracy a pospiech to zły doradca.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-06-12 21:27  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Powiem tak: Nagato, jest jaki jest i wiem co chcę zrobić inaczej. Wystarczy, że postawiłem wieżę koło wieży Nagato i widać różnicę na lepsze. Pracował będę ile się da i ile zrobię tyle pokaże, najwyżej całość w przyszłym roku. Na pocieszenie dodam, że wskazówki Tomka poszły w ruch......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-06-12 23:06  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dobry na wieczór.......

Się troszkie rozpędziłem i wydłubałem już komplet przygotowany na malowanko:



Jak widać kilka rzeczy doszło, lufy wtyknięte tylko na poprawę humoru i to wszystko sobie spokojnie poczeka na farbę. Tymczasem postaram się opanować szalupy i motorówki, co trochę zajmie.

Jeszcze małe pytanko w sprawie wyrzutni rakiet na burtowych pomostach. Zauważyłem dwa sposoby rysunkowych interpretacji ich wyglądu a mianowicie chodzi o stanowiska obsługi po obu stronach, czy były całkowicie osłonięte, czy były tylko od przodu i góry, a z boku było widać operatora. Nie znalazlem, żadnego foto tychże wyrzutni, a z lenistwa zrobiłem całkowicie osłonięte, czy słusznie?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-06-12 16:47  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Tak na szybko co znalazłem w Japanese Hybrid Warships.
Tamże sa opisane dobrze typy Ise i Mogami.
Ten typ wyrzutni na Ise był montowany na rufowych przyburtowych platformach.



Jak coś jeszcze znajde to podeśle.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-06-12 18:51  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jorzik bardzo fajne to to, ja się sugerowałem tymi dwoma obrazkami:



I wykonałem wariant poniżej, ale na górnym rysunku i Twoim widać że to jest ta sama podstawa co przy opl 25mm, wiec mimo braku fotki oryginału wydaje mi się, że jednak ten drugi wariant jest prawidłowy, jak chęci przybędą po tych 31 zestawach to pomyślimy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-06-12 20:53  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Co by było w końcu widać, że coś robię, a nie duperelki w pudełeczkach, zabrałem się za kolejny drobny elemencik. Mianowicie jest to pierwszy poziom nadbudówki dziobowej. Po kilku długich godzinach wpatrywania się w różne wyobrażenia projektantów plastików i rysowników, doszedłem do wniosku, że jeżeli uda mi się przebrnąć przez pierwsze trzy poziomy, które nie są ze sobą połączone segmentowo jak wyższe, tylko w niektórych miejscach połączone w połowie ich wysokości, sprawia, że tworzą jednolitą skomplikowaną połączoną bryłę. I jeszcze te wnęki na 127-emki....to raczej coś z tego będzie.

Jednakże nie uda się to jak przy alt gł za pierwszym razem, tylko dla wypracowania konkretnego wyobrażenia muszę wykonać kilka surówek. Na początek najprostsze elementy, które pomogły wprowadzić pierwsze korekty :



Tu wykonywanie mniejszych elementów było przydatne, bo od razu mogłem sprawdzić jak będą pasowały działa 127mm we wnękach i okazało się że jest trochę ciasno za nimi. Na szczęście moje założenia co do drugiego poziomu były błędne. N innych przekrojach widać, że spokojnie mogę powiększyć wnękę, beż ingerowania w zgodność.
Najważniejsze jest jednak to że troszkę rozjaśniła mi się sprawa od rufy strony :) (ta duża płaska część z wnęką na mocowanie dźwigu(swoją drogą jest za głęboka..)

Ale sie rozpisałem.....

Tymczasem zabieram się do poprawek siatek i czekam na opinie...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-06-12 11:00  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Poprawianie siatek tak mi dobrze wychodziło, że dorobiłem więcej i w wyniku tego powstały cztery poziomy. Myślę, że to było najtrudniejsze zadanie, wyżej wystarczy dorobić podstawowe elementy równoległych poziomów, ustalić miejsca przechodzenia masztu i dorobić resztę. Tak to się odbyło przy Nagato i grało.
A oto wynik tej pracy:



W porównaniu z poprzednim zdjęciem jest mały postęp, ale przydało by się pokazać jak ta budowla powstawała, bo to dopiero ukaże lekkie skomplikowanie:



Oczywiście bez dodatkowych porawek się nie obyło, ale ogólnie bardzo przyjemna praca. Aż się prosi o wykonanie finalnego elementu z wyposażeniem, ale poczekam na wyższe segmenty, co by potem ładnie współgrały ze sobą i możliwe, że jeszcze jakieś zmiany dojdą.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-06-12 19:30  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Fajnie to wygląda a po pomalowaniu nabierze wyrazu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-06-12 21:31  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Heh tylko że tego już nie będę ruszał, ewentualnie na tym ustale otwory na maszty, bo wyżej urośnie ten albinos w podstawowej formie(tylko pokłady)i potem powstanie na nowo na barwionym, wygłaskana na maxa pagoda finalna.

Za cienki jestem, żeby zrobić to za pierwszym razem, ale bladzie zostawię sobie na pamiątkę.... bo to co widać już na pliku zmieniło formę tu i tam, a z resztą co mi szkodzi pokaże jak to wygląda:



Docelowo jeszcze kilka elementów ulegnie zmianie i dodam bulaje włazy itp....
Tymczsem się za to zabieram.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-12 12:20  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Po jutrze obrona mgr, miałem gotowy plan co na warsztat po niej, i znowu mam "Halt" w głowie, bo jeśli to będzie wydane, to mój Fuso doczekałby się braciszka i koniecznie z pokładem lotniczym ;)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
25-06-12 12:57  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szebi nie zmieniaj planów, razem będzie raźniej. Z resztą ciapa ze mnie, bo jeszcze nie pisałem jaka to skala :), oczywiście 1:300, wiec młodszy braciszek byłby trochę przy mały do Twojego Fuso, a z resztą pewnie skończy się tylko na jednym egzemplarzu z pod mojej ręki....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-12 13:05  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziel się z ludźmi jak nikt nie chce wydać :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
28-06-12 22:16  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Łosiu ale czym ja mam się podzielić, przecież to są Jpegi i nie wiem czy ktoś poza mną by ogarnął jak to trzeba przygotować do druku, a co dopiero skleić.

Choć nie ukrywam, że zabawa przednia, ale trochę męcząca. To co pokazuje niżej dało mi nieźle w kość i muszę skupić sie na czymś innym, bo mi wena zgasła podczas dopasowywania otworów przelotowych dla masztów. Na początek fotki z etapów prac może się przydadzą:



Niestety fotek z ostatnich etapów brak, z powodu nerwicy, która mnie dopadła podczas wycinania w powietrzu jednej ze ścianek i kawałka szkieletu w celu dopasowania kąta tylnej nogi masztu, na szczęście nie będzie to tak strasznie widoczne.
Po przespaniu się z problemem, dziś na spokojnie dokończyłem resztę elementów i wygląda to następująco:



Oczywiście nie uniknąłem kilku małych błędów, ale jak dojdzie druciarnia, to zginą w tłoku....

BTW: Dziś na bogato dwa zety a co....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
28-06-12 22:53  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo fajnie Ci to wychodzi. W przerwach w pracy nad swoim będę zaglądał tutaj ))

 
29-06-12 00:23  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziwiam każdego, kto bierze się za projektowanie pagody z japońskiego pancernika i tym bardziej trzymam kciuki za to, żeby Tobie się udało. Na razie wychodzi elegancko.
Szkoda tylko, że nie robisz tego w 1:200 :(
Będziesz projektował część podwodną?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-06-12 10:45  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Podziwiam Cię chłopie. Miło by było jakbys to ogarnął i wydał. Paru chętnych by się znalazło na zakup tego nawet w 1:300. (nie wiem czemu pisże nawet, przeciez fajna skala )
Ja na pewno, choć fanem okrętów Kwitnącej Wiśni nie jestem.
Szkoda takiej roboty na wyczyn jednorazowy, może ktoś by Ci pomógł ??
Pzdr i trzymam kciuki za resztę

 
29-06-12 17:12  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki panowie, za miłe słowa. Miałem dziś sobie odpocząć od tej pagody, ale może wieczorkiem wyczaruje pomost dowodzenia.

Temat wydania ciągle za mgłą, model nie jest projektowany w żadnym corelu czy rhino, choć tego pierwszego powoli się uczę, ale nie znam na tyle żeby już coś konkretnego wyrysować, a jednoczesna nauka, projektowanie i klejenie nie wchodzą w gre ze wzgledu na czas i ryzyko straty weny. Co za tym idzie jest to poziom MMów z lat 90-tych.Bardziej podkładka pod to, żeby ktoś chciał sobie Ise skleić.

Do dna będzie podejście, jak uda się wszystko co ponad pokładem, wiec nie mówię nie.

A skala, to nie problem, drukujesz na A3 i masz 1:200 :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-06-12 20:46  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo interesująco to zaczyna wyglądać, ale " Ise " w skali 1:300 może podzielić los modelu Repulse z wydawnictwa Fantom Model , a w skali 1:200 modelu IJN Suzuya ,
Dużo szumu w trakcie projektowania a po wydaniu modeli jakoś mało kto je skleił nie wiem jak tam było z zakupami .
Działaj Adam dalej oby Ci tylko starczyło zapału i czasu ,

 
29-06-12 21:27  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Białe "parawany" na zdjęciach wyglądają jakby nie trzymały proporcji (za wysokie), a może to wina perspektywy ujęcia?
Porównuje 3D z rysunkiem nadbudówki (rzut boczny) który zamieściłeś kilka postów wcześniej i coś mi nie gra. Wychodzi, na to, że to nie on jest bazą opracowania? Inny kształt górnej części pancernej cytadeli z przodu nadbudówki, inne umieszczenie dalmierzy w tylnej części...

Edit.
Natomiast w temacie samych rozmówek o ISE/HYUGA. Zastanawiam się nad dwiema rzeczami - czy tak było na Ise:
- osłona dział 127mm jest od góry pogrubiona, nie wydaje mi się aby był tam kilkucentymetrowy pancerz, więc czemu miało to służyć?
- w tylnej części wspomnianej osłony, nieco ponad nią (tam gdzie w rzucie z góry przechodzi ona w niewielki trójkąt) znajdują się drzwi - czemu miały one służyć? Czy będzie tam jeszcze jakiś pomost (np w stylu tych małych, ażurowych na wyższych poziomach)?

Pozdrawiam
Tomek

Post zmieniony (29-06-12 21:40)

 
30-06-12 09:07  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Spoko, spoko Repulse jeszcze się na pewno pojawi na forum :-) (już chyba dwie próby były) Piekniejszego okrętu nie znam :-)
Mam nadzieję że sprzedażą nie było tak żle. Co do Suzuya dziwi mnie że jeszcze nikt z fanów IJN nie ma tego na blacie publicznym.To tak do dyskusji.
Pzdr

 
30-06-12 11:34  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeżeli chodzi o " Ise "w wersji pancerniko - lotniskowej w 1 : 200 to ja widzę Romana C jako projektanta tego modelu. Takie mam marzenie jako miłośnik okrętów i dobrej roboty projektanckiej .
Dokker to jest nas dwóch zdziwionych jezeli chodzi o " Suzuya ".

 
30-06-12 14:35  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam Tomek jak zwykle na posterunku i sypie dobrymi radami :)

Tak Tomku po Twoim wpisie sprawdziłem i rzeczywiście są za wysokie, a jeśli chodzi o ten rysunek na arkuszu to jest to podstawa do trzymania wymiarów wysokości. Mam jeszcze kilka odnośników co do konstrukcji i robię coś w rodzaju średniej arytmetycznej ze wszystkich i wygląda w rezultacie trochę inaczej.

Osłony dla 127-ek są trochę uproszczone ze względu na skalę, umiejętności i problem pasowania dział w tych "wnękach" . Pogrubienie i pomościk do drzwi powstały na podstawie poniższych obrazków, które mam nadzieje odpowiedzą na Twoje pytania:



Oczywiście idealnie nie jest, ale mi pasuje i już jeden fan IJN dziś to oglądał i był zadowolony, a to mi wystarczy.

Co do Repulse i Suzuya, to mam Japonca i jest super choć nie na tyle żebym się zaraz za niego brał ,wezmę się za Mogami z pokładem a ten mi w tym pomoże.....

PS: Roman C to jest ktoś kto mógłby Was uszczęśliwić nie ja....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-07-12 12:41  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A praca nie ustaje mimo dodatkowych zajęć;



Efekt zachęcający do dalszych działań......

PS: Przy okazji pochwalę się tłem.....
PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-07-12 15:20  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

YYYYYYYYYYYYYYYYy mam mały problem....

Nie wiem co zbroiłem, ale coś mi się przestawiło. Jak wchodzę w jakiś temat, to nie mam "normalnego" wyglądu stron tylko lista wpisów użytkowników, za ciemny jestem jak to naprostować i wdzięczny byłbym za pomoc...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-07-12 15:44  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Na dole strony jest coś takiego jak "wyświetlaj drzewo"
Może to to?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
21-07-12 22:28  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Stary udało się to ogarnąć, w ramach wdzięczności jedno małe foto:



Prawie gotowa wieża nr 3

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-07-12 22:55  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Warto było :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
22-07-12 14:45  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niestety jeden problem rozwiązany, a tu wyrasta następny :( Nie ukrywam że aż się we mnie zagotowało gdy to zobaczyłem.
Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam tu: Co może dolegać drukarce, że robi mi takie psikusy:



Myślałem, że się tusz skończył , ale po jej restarcie znowu zaczyna dobrze i kończy na różowo. Podejrzane mogło być to, że plik za duży i nie nadąża danych przesyłać, ale to tylko 555kb. Jak widać biorę to na "chłopski rozum" i taką odpowiedź dam radę zrozumoeć...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024