FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-02-13 16:06  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Poszycie dna modelu już ukończone.
Całość:


Poszycie dna:



Zrobiłem też śruby napędowe, oczywiście przy pomocy "supergluta" i papieru ściernego:




Różne odcienie dna jednak mnie drażnią, zwłaszcza środkowy element poszycia. Ponieważ oklejałem model od dziobu i rufy równocześnie i środkowy segment ten najbardziej prosty musiałem lekko dopasować, właśnie dlatego oklejałem w ten sposób bo środkowe części poszycia to bardzo często zwykłe lub prawie zwykłe prostokąty. Ale od czego jest prawo Murphy'ego ? Oczywiście za dużo przyciąłem i musiałem dorabiać z zapasu koloru i dzięki temu mam ładniutki, jaśniutki kawałek poszycia w samym środku kadłuba. Decyzja zapadła i dno będzie pomalowane.

C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
24-02-13 18:14  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Kadłub jest ok.
Co do tych różnych odcieni poszycia, no cóż podjąłeś już decyzje o malowaniu, ale musisz to wykonać bardzo ostrożnie aby nie pochlapać reszty.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-02-13 18:25  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Daję radę w 1/700, to tu też chyba dam radę. Chociaż prawa Murphy'ego czuwają... :)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
02-03-13 14:01  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Kadłub czeka aż listonosz przyniesie mi nowe farbki, bo tej, którą miałem starczyło tylko na jedną warstwę. Ale żeby nie marnować czasu popracowałem troszkę nad nadbudówką :



Poszczególne poziomy posklejam razem jak już zrobię relingi i część wyposażenia. Kolejny etap budowy to sterówka:



Wycięcie okien dało mi troszkę po oczach :) Między ściany wkleiłem cieniutką folię. Poniżej gotowa sterówka:



Dopiero oglądając zdjęcia zauważyłem brak retuszu przy oknach. Melduję grzecznie że już poprawiłem temat :) , chociaż zrobiłem to tylko po to by swoje sumienie uspokoić, bo z zewnątrz wszystko jest OK a środka i tak prawie nie będzie widać.
C.D.N. Niebawem

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
02-03-13 14:24  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak Ty możesz pisać o ślimaczym tempie . Tego retuszu to także na nadbudówce by się troszkę więcej przydało .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
02-03-13 15:05  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

A tak, tak retusz już jest, niestety a może i stety , ale fotki robione w opcji makro są bezlitosne ;)

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
02-03-13 15:49  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Extra Model   

U wydawcy jest errata do tego modelu. Już ponad rok czeka na wydrukowanie.

 
04-03-13 19:26  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Witam
Dzisiaj listonosz przyniósł mi paczuszkę z farbą i kadłub już ostatecznie juz pomalowany. Myślę że jutro zamieszczę fotki gotowego, no prawie gotowego, kadłuba. Tym czasem moi stoczniowcy mocno " dają po robocie " przy nadbudówce:



Trapy i drabinki to laserki z GPM-u. Poza błędem o którym dokładnie pisał Jorzik w swojej relacji, żadnych większych problemów nie miałem. Teraz kolejny krok to relingi i całe drobne wyposażenie nadbudówki.
C.D.N. Niebawem

--

Post zmieniony (04-03-13 19:26)

 
04-03-13 19:56  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

No bardzo dobrze sobie radzisz.
Jeśli mogę zasugerować tylko jedną sprawe, Zanim podoklejasz wszystkie poziomy do siebie, wykonaj otwory na nogi masztu, bo pózniej możesz sobie przy wierceniu uszkodzić całą strukturę.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
04-03-13 20:11  Odp: [R] Japoński tender lotniczy IJN Nisshin by Ślimak
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

A tak, tak. Zaplanowałem sobie mniej, więcej taką kolejność budowy: poszczególne poziomy, trapy i drabinki, wszelkiej maści otwory, relingi, wyposażenie pokładów poszczególnych poziomów i na koniec złożenie wszystkiego razem.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024