FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-07-14 15:21  [r] Piotr z Gdańska MM
lucas1984 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Chciałbym się przywitać bo jest to mój pierwszy post na forum.
Mam na imię Łukasz i zachęcony waszymi modelami postanowiłem sam spróbować modelarstwa. Zawsze interesowały mnie żaglowce dlatego wybrałem mam nadzieję prosty model Karaki Piotr z Gdańska.
Długo czytam wasze forum, i doszedłem do wniosku że zrobię podposzycie na szkielecie z tektury 0,5 mm.
Będę starał się waloryzować model jak najlepiej się da więc bardzo proszę o wsparcie w moich czasami pewnie dla was prostych problemach.
Żeby relacja była relacją zamieszczam pierwszy w moim życiu deskowany pokład z okleiny drewnopodobnej.



Widzę że muszę klej powyciągać ze szczelin ehh na zdjęciach wszystko wychodzi.

--

Post zmieniony (17-07-14 20:03)

 
17-07-14 15:37  Odp: [r] Piotr z Gdańska MM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Łódka mi się nigdy nie podobała, ale jak na pierwszy żaglowiec powinien być dobry - powodzenia :) Możesz zapodać fotkę jakiej konkretnie okleiny używasz i gdzie taką dostać? Poszycie właściwe też będziesz z niej robił czy wycinankowe?

 
17-07-14 15:39  Odp: [r] Piotr z Gdańska MM
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo Kolego!
Na początek od razu z walorką, to wysoko celujesz :) Moim zdaniem nie ma w tym nic złego. Albo dasz radę albo utoniesz, wszystko zależy od Ciebie. Merytorycznie nic Ci nie doradzę bo nie moja branża. Szkutników mamy tu świetnych i liczmy że Oni pomogą. W sprawach technicznych będę Cię obserwował, może się uda czasem coś podpowiedzieć.
Wytrwałości więc życzę i witam w kartonowym gronie!
Pozdrówka
Jarek

--
GG 6801515

 
17-07-14 21:55  Odp: [r] Piotr z Gdańska MM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Szkielet z tektury 0,5 czy podposzycie ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-07-14 22:11  Odp: [r] Piotr z Gdańska MM
lucas1984 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie !!!!
Okleina to taka do obrzeży na goraco do żelazka. Dostałem ją w Casto za 5 mb paska o szerokości 3 cm zapłaciłem 5.99.
Podposzycie zrobię z tektury 0.5 mm. A szkielet z 2mm tektury.
Wogóle jaja były niesamowite jak kupowałem tą 2 mm tekturę w sklepie dla plastyków.
Poprosiłem grzecznie o 2 mm tekturę. Pani mi przyniosła chyba a1 arkusz który by mi nie wszedł do auta. Więc niewiele myśląc wyciągnałem nożyk victorinoxa chlasnąłem ją na pół.
Baba za ladą mało nie zemdlała twierdząc, że zniszczyłem najlepsza tekturę do akwareli, taki piękny arkusz. Na to ja odpowiedziałem jej w skrócie po co mi ten arkusz, na co ona odpowiedziała, że jakby wiedziała to by mi go w życiu nie sprzedała. Hehe grzecznie podziekowałem i bon włajaż :)

 
17-07-14 22:45  Odp: [r] Piotr z Gdańska MM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A nie lepiej jakbyś w modelarskim jakimś sklepie kupił? No i co do grubości szkieletu - 2 mm - ok. A nie będzie potem jakichś kwasów np że za gruba tektura czy coś w tym stylu? W opisie jak znam życie pewnie jest zalecana grubość 1mm... Chyba że się mylę to mnie popraw. No i drugie chyba że - z wycinanki w modelu nie będzie wiele i planujesz zrobić coś na sposób jak ja robiłem Golden Hinda - wycinanki tam jest trochę jedynie...

 
17-07-14 22:52  Odp: [r] Piotr z Gdańska MM
lucas1984 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W opisie jest 2 mm.
Zamierzam kombinować z różnymi technikami.
Model sobie skserowałem i robię na kserówkach ;)
Co do poszycia, to zamierzam przerysować je na tekturę 0,5 mm. W wycinance są odrysowane deski wiec problemy nie będzie, i poprzyklejać je na podposzycie a później malować farbami pactra. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;]

 
17-07-14 23:00  Odp: [r] Piotr z Gdańska MM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

He, he, ludzie z różnych branż czasem patrzą na nas jak na wariatów, jak się dowiedzą do czego TAK NAPRAWDĘ potrzebujemy sprzedawanych przez nich produktów.

Żaglóweczka z MM projektu pana Zuzańskiego, więc trzymam kciuki. Bardzo mocno.

Pokład ładny, choć akurat przy skali 1:200 ciut grubo wygląda, ale zobaczymy na modelu.
No i oczywiście witamy na forum kolejnego szkutnika :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
17-07-14 23:02  Odp: [r] Piotr z Gdańska MM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przy skali 1:200 ten fornir jest za gruby ,zostawiałbym oryginalny najwyżej podmalowany,pozdrawiam Marekhttp://wsmk.konradus.com/f1m.php?model=mm20050007

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024