FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-01-15 12:13  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
chicken 1 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam.I jeszcze przymiarka anten.



Czołgiem.CDN.

 
05-01-15 09:10  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
chicken 1 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam.MRAP przed pierwszym malowaniem prezentuje się tak.



Ponieważ zbliżam się ku końcowi z budową pojazdu i chciałbym umieścić na nim napisy taktyczne wykonane na kalkomanii,to mam pytanko do kolegów.Czy ktoś kojarzy gdzie w necie mogę szukać papieru przeźroczystego do kalkomanii do drukarek atramentowych,wszędzie gdzie szukałem tylko do laserówek,u mnie w mieścinie też 0.Z góry dzięki za ewentualną pomoc.

Czołgiem.CDN.

 
05-01-15 09:46  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Już bardzo fajnie wygląda, a co dopiero jak będzie pomalowany. Czekam na galerię.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-01-15 19:07  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Na pomalowanej surówce napisy zostały wykonane termicznie. Na białym papierze drukujesz je w odbiciu lustrzanym, przykładasz drukiem do modelu, po czym "prasujesz" np. rozgrzanym grotem lutownicy. Taki domowy termotransfer.
Dobrze jest pomalować dodatkowo cokolwiek by mieć na czym to przećwiczyć, dobrać sobie papier itp.

 
05-01-15 19:22  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ciekawa metoda !!!

 
05-01-15 20:37  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć
Ja zawsze kupowałem papier w tym sklepie:
http://www.swiatmodeli.eu/
Ale teraz nie ma. Zapytam właściciela o dostępność papieru w przyszłości, bo mi też się kończy.
pozdr.
Marcin

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
06-01-15 08:34  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niestety na razie w wymienionym przeze mnie sklepie, tego papieru nie będzie. Podobno koszt sprowadzenia ze Stanów jest za duży. Niedobrze, bo moje zapasy są niebezpiecznie małe. Może warto zastanowić się nad metodą kierownika.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
06-01-15 08:37  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kierownik, a mógłbyś napisać coś więcej o tej technice. Pokazać jakieś fotki gotowych napisów.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
06-01-15 13:40  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
chicken 1 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No to rzeczywiście bieda z tym papierem.Przyłączam się do prośby o jakąś fotoporadę kierownika.

 
06-01-15 17:52  Odp: [R] MRAP COUGAR - Modelik 1:25
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Trudno mi teraz robić foty, ale na tych zdjęciach surówki niektóre napisy widać:






Jak pisałem, drukujemy w odbiciu lustrzanym, najlepiej na podobnym papierze jak wycinanka (140-160g). Wtedy ciepło ma szanse działać równomiernie. Przykładamy tym drukiem do modelu, można jakoś pomóc sobie taśmą na końcach.
Grot lutownicy wyginamy tak, by można było go wygodnie użyć w charakterze żelazka.
Przykładamy do tej odwróconej kartki z napisem, włączamy i prasujemy. I tutaj uwaga: czas "prasowania" - kilka do kilkunastu sekund zależy od grubości papieru i druku, zatem najlepiej wypróbować to sobie doświadczalnie.
No i najważniejsze: drukujemy na laserówce. Tusz z plujki nie poddaje się takim zabiegom.

Post zmieniony (06-01-15 17:53)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024