FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
16-09-03 15:00  [technika/klej] podróba Butaprenu - ostrzeżenie
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kilka dni temu byłem "na głodzie" - butapren się skończył. Skrzydło rozgrzebane, duże powierzchnie do klejenia, a w tubie posucha. Dosiadłem więc roweru i obskoczyłem wszystkie sklepy osiedlowe. Wszyscy chcieli mi sprzedać supergluta, bo "jeszcze lepiej łapie". Jak się upierałem przy butaprenie, stwierdzali chyba, że jakiś wąchacz się napatoczył. Ale to szczegół.
W końcu w ostatnim z nich poprosiłem wyraźnie o BUTAPREN, a dostałem BUTAPREM.

UWAGA: ten klej się nie nadaje do modeli kartonowych. Jest rzadki jak woda, zamiast tworzyć na kartonie lepką warstwę, wsiąka w niego. Żeby uzyskać jakikolwiek efekt przywierania, trzeba ok. trzy razy posmarować obie powierzchnie.
Szkoda naszych nerwów.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-09-03 15:40  Re: podróba Butaprenu - ostrzeżenie
MarJan   

Batonus, ale jaja. Po przeczytaniu twojego postu odrazu sprawdziłem czym ja kleje. Jak sie okazało po opisie kleju ja też go mam. I jak w Twoim przypadku kupiłem go też nieświadomie. Też mnie zaskoczyło że tak wsiąka, ale nie wpadłem na pomysł żeby sprawdzić nazwę. Za jego pomocą skleiłem całego Me 109 z MM i obecnie kleję nim Stalliona z GPM. Jakoś sie do niego przyzwyczaiłem. Według mnie ma on nawet zaletę: mniej brudzi niż zwykły butapren, ale trzeba uważać przy zbyt cienkim papierze (przesiąka na wylot)

>>>>>>>>>>>>>>> POZDRAWIAM <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 
16-09-03 15:47  Re: podróba Butaprenu - ostrzeżenie
Omen   

Miałeś Szanowny Batonusie pecha, podobnie zresztą jak i ja.
Pierwsza tubka owego Butapremu jaką kupiłem kleiła idealnie i jakby mniej "pachniała".
Zachęcony tym kupiłem przy okazji dwie następne tubki ( w tym samym sklepie) no i te już miały objawy takie jakie opisujesz. Wnisoek stąd zapewne taki że albo trafiła się jakaś partia spartolona w czasie produkcji, albo ten klej jest czuły na warunki przechowywania (kto wie ile leżał na półce lub w magazynie i w jakich warunkach)
Pozdrawiam

 
16-09-03 15:49  Re: podróba Butaprenu - ostrzeżenie
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja też go kupiłem przez pomyłkę (na ostatniej literze była cena) i skoro juz miałem, to użyłem do podklejenia szkieletu. Do tego się nadaje.

 
16-09-03 16:38  Re: podróba Butaprenu - ostrzeżenie
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Kieduś miałem podobny problem z butaprenem. Dowcip polega na tym, że w trakcie "leżakowania" na półce sklepowej klej się "rozdwaja" na część rozposzczalnikową (to ta super wchłaniająca się w karton) i łącznikową (ta bardziej kauczukowa). Trzeba to tylko wymieszać i jest dobrze. Na mieszanie są dwa sposoby.
1. Postawić na jakiś czas tubkę na zakrętce,
2. Dobrze zakręconą tubę elikatnie gnieść i miętosić. Delikatnie, bo druga strona tuby może nie wytrzymać.
Pozdrawiam

Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
16-09-03 16:41  Re: podróba Butaprenu - ostrzeżenie
ISMAIL DELIVERE   

ja cały czas kleje BUTAPREM i nie widze różnicy, u mnie w miejscowosci dostępna jest także ruska bądź ukraińska wersja kleju którą też stosuje:). a mianowicie różnice zauważyłem tylko w kolorze ten ruski jest prawie brązowy a ten przez m jest żółty, śmierdzą taksamo:) a co do wsiąkania czy konsystencji niczym sie nie różnią. Podejrzewam że kupiliście jakąś trefną partje. (nawet nie wiedziałem że kleje nie orginalnym produktem:))

 
16-09-03 17:07  Re: podróba Butaprenu - ostrzeżenie
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hehe. Niezle. Osobiscie kleje butaprenem Libelli lub Dragona (oba dostepne w Castoramie ponizej 3zl za tubke). Od Libelli uzywam tez hermolu, a od Dragona wikolu i kleju polimerowego, a takze cyjanopanu.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
16-09-03 17:56  Re: podróba Butaprenu - ostrzeżenie
terminator 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja kupiłem po raz pierwszy klej szewski poliuretanowy. Jego przewaga nad butaprenem:
1. Kolor przezroczysty
2. Mniejszy smród - choć tu powinienem napisac inny zapach.:)

 
16-09-03 18:30  Re: podróba Butaprenu - ostrzeżenie
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Moze ktos by umiescil fotke tego paskudztwa żeby czasem czlowiek sie nie naciol....bo skoro on jest tak wysoce wrazliwy na przetrzymywanie to moze lepiej ostrzec kolegow przed kupnem tego ustrojstwa...

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
16-09-03 20:38  Re: podróba Butaprenu - ostrzeżenie
ISMAIL DELIVERE   

crs ja urzywam ten "podrobiony butapren" i nie narzekam muj jest firmy GUST POL Z. P. CHR. ŁÓDŹ ul. Św. Teresy 100 a nazwa total butaprem:) ten według mnie choś ma nazwe inną jest takiej samej jakości więc jak sądze nie każdy butapren jest odrazu zły:) a cena tego za tubke 40 ml to 1,80 zł

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024