FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-07-14 19:40  [R] Caproni Stipa, Orlik
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć wszystkim,

Żeby nie wyjść zupełnie z wprawy, postanowiłem skleić coś przyjemnego i niezbyt skomplikowanego. Zacząłem szukać, i wybór padł na niedawno wydany przez Orlika model samolotu Caproni Stipa. W wyborze pomogła żona, bo "taki fajny", i się zaczęło.



Póki co skleiłem kadłub-tunel. Większych problemów ze spasowaniem nie było, może do szkieletu dodałbym jedną wręgę w tylnej części kadłuba, żeby wzmocnić jego okrągły przekrój.

Poszycie wewnętrzne po sklejeniu wystawało z tyłu na ok. 1 mm dalej, niż zewnętrzne. Zastosowałem tu fajny patent, żeby je wyrównać: na ułożonym na płasko papierze ściernym, trzymając kadłub prostopadle, ścierałem delikatnie naddatek ruchem okrężnym, jakbym wkręcał żarówkę. Wyszło równo i bez przetarć.

Zaliczyłem też głupią wpadkę. Przeciągając największy fragment poszycia przez krawędź stołu nie zauważyłem, że pociągnąłem leżącą na nim spinkę do włosów. Skończyło się tak, że spinka rozdarła poszycie na napisie "Caproni Stipa". Myślałem, że nie obędzie się bez ofiar, ale udało się to jakoś uratować. Trochę widać, ale stwierdziłem, że nie będę kupował z tego powodu drugiego modelu, poza tym ma to być model do ćwiczeń.



Post zmieniony (06-07-14 20:16)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
k_natlenie 6431 06-07-14 19:40
 Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
rodrus 545 06-07-14 22:59
 Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
Mirmic 450 09-07-14 19:27
 Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
k_natlenie 386 11-07-14 18:23
 Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
Zajonc Poziomka 365 12-07-14 09:35
 Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
rodrus 375 12-07-14 10:02
 Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
marcin2248 399 12-07-14 10:26
 Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
kari 473 12-07-14 19:57
 Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
k_natlenie 397 13-07-14 14:48
 Odp: [R] Caproni Stipa, Orlik  nowe
rodrus 400 13-07-14 17:21

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024