FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
31-12-14 13:06  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No cóż. Tak to wygląda u mnie.

1. Najjaśniejszy (między innymi komin, część nadbudówki głównej, kazamaty) i najciemniejszy arkusz (wieże art. głównej). W takim samym odcieniu są pokłady stalowe:



2. Wieże art głównej i burty (w tym odcieniu jest większość arkuszy):



3. Arkusz najjaśniejszy i odcień większości arkuszy. Niby nie jest źle, ale część elementów nadbudówki znajduje się na jednym arkuszu, a część na drugim. W efekcie nadbudówka będzie miała różne odcienie:



4. Białe plamy na niektórych arkuszach:



Moim zdaniem nie jest dobrze. No chyba, że trafił mi się pechowy egzemplarz i u Was jest lepiej. Na zdjęciu Adama nie ma takich różnic.
Rozumiem, że okręt mógł nie mieć takich samych odcieni, ale moim zdaniem wieże art. głównej są wyraźnie za ciemne, tym bardziej, że barbety dział stojących w superpozycji są jasne.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
31-12-14 13:45  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No rzeczywiście u Ciebie jest gorzej o wiele, musiał się trafić jakiś gorszy egzemplarz, jedyne co zauważyłem to bardzo cienka biała kreska przez środek pokładu. Napisz do wydawcy, zanim skończysz Akagi, sprawa zdąży się wyprostować, jeśli jest w porządku do klienta.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-12-14 14:15  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
SAW 

 

Spychacz ewidentnie są różne odcienie szarości po sklejeniu będzie to widać. Z tego co piszą koledzy nie wszystkie egzemplarze wyglądają tak jak Twój. Spróbuj skontaktować się z wydawcą lub dystrybutorem wydawnictwa. Powinni wymienić lub przysłać nowy model przecież jeżeli założysz relację i naświetlisz takie wielkie błędy w druku to nie będzie to dla nich dobra reklama. ADAM 12 mam pytanie do Ciebie bo projektowałeś własnego Nagato. Mianowicie czy Nagato w 1944 miał zaspawanych cześć bulajów na burtach?? Na You Tube jest filmik z 1945 już po kapitulacji Japoni i dolny rząd jest zaspawany.

pozdrawiam

--

 
31-12-14 14:28  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Sav ja go nie projektowałem, to był tylko mocno urozmaicony i pomniejszony model Grzegorza z 41r, co do zdjęc po kapitulacji, nie mozna sie nimi sugerowac bo wtedy trwały ostre prace dozbrajające, a w 44r dodano tylko więcej dział plot, zwyczajnie nie było czasu na więcej zmian. A ten już w czasie konkretnych zmian, to dopiero musiałbyc bajer, min dodana dodatkowa platforma między pagodą i kominem, trzy kolorowe kamo. Mam chęc zrobic właśnie w takiej konfiguracji jeszcze sprzed bombardowania, bo to co jest dostępne niestety ukazuje obraz po. Z resztą co do tego modelu mam pewien pomysł, ale to aż po nowym roku.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-12-14 14:46  Odp: [Z] NAGATO 1/200 Dom Bumagi
SAW 

 

Ok dzięki za odpowiedź.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024