FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-09-03 07:43  Re: [Nowość Orlik Modele Kartonowe] - BŻ-1 Gil
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No dobra, ale do jakiej kwoty trzeba doliczyć te 5 PLN opłaty pocztowej (pytam o Gila)?

 
11-09-03 08:32  Re: [Nowość Orlik Modele Kartonowe] - BŻ-1 Gil
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Czy będzie można go kupić w Porąbce ?

 
11-09-03 21:13  Re: [Nowość Orlik Modele Kartonowe] - BŻ-1 Gil
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

cena Gila - ok. 7 zł

 
13-09-03 16:08  Re: [Nowość Orlik Modele Kartonowe] - BŻ-1 Gil
Akavel (Fur.) 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

oooo! śmigłowiec!!!!
kurcze, kupilbym sobie.........

wysylkowo powiadasz........

czy planujesz swoimi modelami handlowac na konkursach? np. w Skawinie? :D

______
. (__/-----* śmigłem do góry!!! :-)
Mateusz Cz.
członek-założyciel KKL :)
Klejady - Katalog Klejów Modelarza Kartonowego

 
15-09-03 12:22  Re: [Nowość Orlik Modele Kartonowe] - BŻ-1 Gil
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Stałem sie szczęśliwym posiadaczem modelu śmigłowca BŻ-1 "Gil". Modelik skromniutki jak oryginał, ale po pobieżnym obejrzeniu już widzę, że trzeba nad nim chwilę posiedzieć. A oto moje za i przeciw (tak na gorąco).
ZA:
1. Temat - model bardzo atrakcyjny (dla mnie na pewno) z powodu swojej "egzotyki". Wolę Gila od kolejnego Messera czy innego tam Panzera.
2. Szczegółowość - mimo że oryginał nie grzeszył nadmiernie skomplikowaną konstrukcją, model jest bardzo szczegółowy. Ładnie odwzorowane podwozie i wirniki, przestrzenna tablica przyrządów, żaluzje chłodzenia silnika itp.
3. Grafika - ładna, komputerowa kreska (czyli standard w dzisiejszych czasach, ale warto zwrócić na to uwagę).
4. Instrukcja budowy i rysunki - wg mnie wystarczające.
PRZECIW:
1. Kolor - ten szary taki trochę "nie teges", widać pojedyncze punkty. Choć z drugiej strony kolor dosyć dobrze oddaje srebrzankę jaką (z tego co pamiętam z Muzeum Lotnictwa) był pokryty oryginał. Ciemnoszary też troszkę słabo nasycony, ale to są drobiazgi.
2. Jak to jest z tym podwoziem? Czy po przebudowie nie pozostało szerokie? Niestety nie mam dostępu do źródeł,ale ta kwestia mnie frapuje. Może Orlik coś odpowie?

Mimo drobnych niedociągnięć model bardzo mi się podoba. Polecam wszystkim miłośnikom polskich wiatraków, zresztą nie tylko im.
I jeszcze jedna kwestia. Czy Żuk widoczny na jednym ze zdjęć na tylnej okładce jest w planach wydawniczych? Jeśli tak to kiedy. Bo łapki mi się już trzęsą...

PZDR.

It'll End In Tears

 
15-09-03 15:38  Re: [Nowość Orlik Modele Kartonowe] - BŻ-1 Gil
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

tak, w Skawinie będą z pewnością

 
15-09-03 16:44  Re: [Nowość Orlik Modele Kartonowe] - BŻ-1 Gil
Hook6   

 

Orliku, co z tym Żukiem na zdjęciu obok Gila? On nie wygląda na MM... Model Gila pokazywany w Porąbce był rzeczywiście piękny i zachęcał do kupna. Brawo za ciekawy śmigłowiec.
Bez nadzieii na realizację sugeruję w przyszłości Mi6 (mieliśmy trzy sztuki). Mam do niego dobre plany, ale ten temat chyba nigdy się nie sprzeda...Szkoda.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024