FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-06-14 10:20  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiesz, gdybyśmy tu mówili o kolejnej wersji T-34 o których napisano już tyle książek i monografii że by Ci życia nie starczyło by to wszystko ogarnąć to wtedy nie ma sprawy ale jak już Cię uświadomiono, ten pojazd jest znany z zaledwie kilku zdjęć. Z zewnątrz nie jest zdetalizowany bo i w oryginale nie był, z założenia miał być prosty, wytrzymały i łatwy w budowie co jest zresztą logiczne. Trudno wymagać też od autora by poświęcił kawał życia na szukanie protoplasty czy analogicznej jednostki napędowej by ją potem na chybił-trafił zamontować w ramie nawet nie mając pewności co do różnic tych jednostek. No niestety to nie Golden Hind czy inny Cutty Sark żeby mógł powalać detalami. Weź jednak poprawkę, że autor włożył ogrom pracy by z tych kilku zdjęć ciekawy model wycisnąć. Zresztą poczytaj relację z projektowania to może co nieco zrozumiesz.
Pozdr.

--
GG 6801515

 
24-06-14 10:30  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
Wojciech Cięciwa   

Raziel_3, nie, nie "najeżdżamy" na Ciebie.
Po prostu wyjaśniamy dlaczego jest tak a nie inaczej.
Jak najbardziej ma Ci się prawo nie podobać model, tak jak komuś może się nie podobać Spitfire/Hurricane/Me-109/cokolwiek.

I tak, wiem, że osoba nie zainteresowana Wrześniem '39 nie ma zielonego pojęcia jak skromna jest ilość dokumentacji dotycząca polskiego sprzętu.
Zresztą jeśli mnie pamięć nie myli, to istniejące zdjęcia dotyczą prototypu, więc pojazd jest jeszcze bardzie ubogi w detale

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
24-06-14 10:36  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Raziel - spokojnie i bez urazy. Nie wsiedliśmy,tylko wyraziliśmy swoją opinię - tak jak ty ;-)
Osobiście mam życiową zasadę - nie uprzedzać się " z góry" do nikogo i niczego. Wycinanki oceniam po wzięciu do ręki i przekonaniu się na własne oczy. Z doświadczenia wiem,że najlepszę wycinankę można zlepić tragicznie, a skromny model tak,że buty pospadają. Wszystko zależy od nas-modelarzy ;-)
I tym samym nie mówię i nie sugeruję,że Ty robisz inaczej ( czytaj - gorzej) ;-)
PAX!

--

Post zmieniony (24-06-14 10:37)

 
24-06-14 10:56  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

OK, pozytyw tej całej dyskusji widzę taki, że temat został rozwinięty, a ja jestem teraz mądrzejszy. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-06-14 12:06  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Amen.

 
24-06-14 19:14  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wrześniowych pojazdów nigdy za wiele. Pozwolę sobie jednak wrzucić kamyczek - czy ogumienie kół tocznych wewnątrz gąsienic nie powinno być czarne lub zbliżone do czarnego? Na załączonych fotkach wygląda na stalowoszare... A może to nie jest ogumienie?

--

 
25-06-14 16:31  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Witam. Zainteresowanych odsyłam do książki pt.,, Pojazdy mechaniczne Wojska Polskiego". Autor Adam Jońca , wydanie z 2010 roku. Jest krótki opis i 3 zdjęcia pojazdu.Wg.autora pojazd był pomyślany jako do przewozu ludzi i sprzętu kawalerii zmotoryzowanej.Niezbyt pewna informacja sugeruje , że wyprodukowano 12 szt.

--
Pt-47

 
25-06-14 17:37  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A mnie ten model BARDZO przypadł do gustu !!! Jest Fantastyczny - to znaczy w wykonaniu autora,bo ten ze str.wydawcy to porażka łatana na szybko,co psuje ogólny pogląd modelarzy na produkt.

 
25-06-14 23:00  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

PZInż 222


PZInż 202












Post zmieniony (26-06-14 16:14)

 
25-06-14 23:37  Odp: [Z] - GPM 412 - PZInż 222
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

To jest akurat PZInź. 202, podobny ale jednak inny.

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024