FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
25-06-14 12:54  Odp: [R] Starfighter KK
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Do tego trzeba dodać że blachy w większości były skręcane wkrętami(bynajmniej tak to wygląda na egzemplarzach w Muzeum Lotnictwa Polskiego)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
09-07-14 12:38  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Brnę dalej... Nitów za Waszą radą nie wyciskałem, w sumie na tych dwóch elementach na tyle się zagubiły, że te "zrobione" nie rażą jakoś bardzo... A co do modelu - popełniłem rzecz jasna trochę baboli, wynikających chyba przede wszystkim z braku wprawy, umiejętności. Ale coś tam się wyretuszowało, coś tam zaszpachlowało i generalnie jestem raczej zadowolony i nie będę przerywał budowy :)

Model nie jest wcale łatwy. Problematyczne było zamontowanie statecznika pionowego i trochę skrzydeł - łączenie kadłub - skrzydło. Ale tak jak wspomniałem, trochę "magicznego kleju" i farbki i jako tako to wygląda.

 
09-07-14 12:54  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

ZbiG-u - czytałem i widziałem Twoją relację. Miałem świadomość że ten element będzie sprawiał te problemy, ale chyba trochę nie chciałem czegoś spartolić. W tej chwili wszystko się trzyma, dzieci w domu nie ma i bawić się latadłem nie będą, więc myślę że jakoś Fajter przeżyje.

 
09-07-14 14:36  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Tym razem po prostu odpuściłem. Nie stronię od własnej inicjatywy przy robieniu modeli, co wydaje mi się w jakimś stopniu widać w "relacji" Wolfa z Shipyardu.

 
22-07-14 12:35  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Małymi krokami montowanie rury zbliża się do końca. Stoi już o własnych siłach (choć w podwoziu jeszcze kilka drobnych elementów zostało do zamontowania), zbiorniki paliwa są sklejone, hamulce i dziób również... Zostało złożyć wszystko do kupy, owiewka i trochę drobnicy i finito. Póki co wygląda wszystko tak:

 
22-07-14 20:38  Odp: [R] Starfighter KK
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Model jest fantastycznie klejony, ale jeżeli nie poprawisz kół to... no, jeszcze nie wiem co zrobię, ale nie nie będzie to miłe. Nie możesz zostawić takich kół w TAK wykonanym modelu !

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-07-14 22:42  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Lemy tak groźnie patrzy, trzeba coś z tym zrobić... Tylko co... Niestety koła, które zawsze były moją bolączką są zamontowane. Tak, wiem. Chciałem "spłaszczyć" powierzchnię, gdzie koło styka się z gruntem, tylko tam jest ten wał - kiedy model stoi, nie widać tego. Mogę spróbować podziałać tam ze szpachlą, ale boję się że jeszcze gorzej to wszystko wyjdzie.

Żeby była jasność... Na zdjęciu wyglądają gorzej. Były szlifowane.

Post zmieniony (22-07-14 22:43)

 
22-07-14 22:56  Odp: [R] Starfighter KK
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A nie da się tego zdemontować, żeby nadać im zaokrąglony kształt (chodzi o kształt przekroju oczywiście) ? A może zrobić delikatny szlif delikatnym narzędziem przy pomocy delikatnej ręki na "żywym" organizmie ? Jakkolwiek zlikwidujesz te ostre krawędzie - będzie lepiej. A cały model wart jest - ba, wymaga tej dodatkowej pracy.
A jak już nie będziesz miał pomysłu - zapytaj "rodrus'a". On robi działający kombajn z tektury - na małe kółka też znajdzie sposób ;)

Pozdro, B.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-07-14 23:41  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Koła poszły do wulkanizacji. Zdemontowałem ostrożnie (CA trzyma dobrze) bez jakichś większych czy widocznych obrażeń. Szlif, szpachla, szlif, szpachla i szlif - i chyba będzie ciut lepiej...

 
22-07-14 23:51  Odp: [R] Starfighter KK
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kilminster trochę przesadza :) Kombajn nie działa - łożyska się zapiekły. Te Chińskie buble!!! A Indianscout mnie ostrzegał !!! Co do kół,to wycinam krążki o większej średnicy (około 1mm),sklejam ze sobą,a nadmiar (zewnętrzny obrys koła) zeszlifowuję na szlifierce stołowej,nadając zaokrąglony kształt. później poprawiam papierem ściernym (ręcznie) i maluję. Oczywiście w moim przypadku dochodzi jeszcze bieżnik,o który Ty raczej nie musisz się martwić :)))

Powodzenia przy kołach,WARTO !!! :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024