FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-06-14 15:19  [R/G] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

W myśl mojej zasady że lepię żaglowiec plus "cośtaminnego" jako owo "cośtaminnego" zapragnąłem po Cromwellu zabrać się za jakąś rurę. No i padło na Starfajtera od p. Mistewicza. Peany na temat opracowań p. Pawła głoszone były już wielokrotnie, więc pozwólcie że tym razem ta kwestia zostanie pominięta :)

Otóż mimo doskonałego opracowania Pan Piotr czyli ja musiał oczywiście coś spaprać i gdzieś tam coś tam się nie udało... Ale tu się pomalowało, tam sę zakryło i brnę dalej :) Od siebie dodałem nity na kadłubie. Od linijki wydziobuję je na każdym elemencie małym, niezaostrzonym tak na fest szpikulcem. Mimo że nity nie są wypukłe - a powinny chyba - to przy tej skali efekt jest według mnie bardzo sympatyczny - o ile oczywiście w modelu naszym priorytetem nie jest oddanie rzeczywistości w conajmniej 99.9% :) Moim priorytetem to nie jest :)

Do tej pory przez te trzy-cztery dni udało mi się udłubać takie oto:



Post zmieniony (23-07-14 13:01)

 
19-06-14 18:11  Odp: [R] Starfighter KK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Równo i czysto.
Ale nity...? Mam wrażenia ambiwalentne...;-)
To maszyna szybka,naddźwiękowa,powierzchnia takich była raczej gładka...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2f/Lockheed_F-104G_Starfighter_R-888.jpg
http://www.wingsovereurope.com/belgian%20military%20jets%20gallery_3/F-104%20Starfighter..FX-52...Kleine%20Brogel%202009%20%285%29.JPG
Nie lepiej skleić go bez dodawania sobie dodatkowej,zbędnej, niezgodnej z rzeczywistością pracy...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-06-14 18:47  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Uuuu no to pocisnąłem... Ale teraz już za późno, musi tak zostać...

 
19-06-14 20:16  Odp: [R] Starfighter KK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Spoko.Klej dalej nie wyciskając nitów. Te,które są po pomalowaniu kadłuba lakierem bezbarwnym powinny stać się mniej widoczne.
Jeszcze jedna uwaga: zdjęcia są ogromne. Dobrze byłoby je zmniejszyć do ok. 800 pix w poziomie. Będą się szybciej ładować . Tobie i nam ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-06-14 20:22  Odp: [R] Starfighter KK
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Napracowałeś sie nieźle przy nitach. I po co :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
19-06-14 21:29  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zdjęcia pomniejszę. Muszę wyczaić w jakim trybie aparat najlepsze pod względem rozmiaru zrobi... W sumie dopiero dwa segmenty są podziobane i to nie te blisko siebie. Może nie będzie tak tragicznie jak reszta będzie bez nitów... Postaram się jeszcze zamaskować je klejem, po lakierowaniu może faktycznie nie będą rzucały się w oczy aż tak bardzo...

 
19-06-14 21:57  Odp: [R] Starfighter KK
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Taka tam kreskóweczka Disneya o samolocikach. Może być przydatna w kwestii nitów :)

Kreskówka

A zdjęcia najlepiej robić w trybie makro (to z kwiatuszkiem :P), w pełnej rozdzielczości na minimalnym zoomie, a następnie przy pomocy programu graficznego (tu doskonale sprawdza się paint) zmniejszyć i wykadrować.

Post zmieniony (19-06-14 21:58)

 
19-06-14 22:02  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Makro robię. Tylko tam są tryby różne jeszcze. Źwierzęta, aukcje, roślinność, góry, sport itd itd. W innych galeriach które dodawałem zdjęcia są lepsze więc jakoś to wszystko postaram się z czasem ogarnąć :)

 
19-06-14 22:03  Odp: [R] Starfighter KK
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Petrow nie poprawiaj bo jeszcze zepsujesz , zostaw jak jest.
PS świetny film.
--

Post zmieniony (19-06-14 22:04)

 
19-06-14 22:03  Odp: [R] Starfighter KK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Te zostawię :) Mówię (piszę) o następnych.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024