FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
19-06-14 17:19  Odp: [N] GPM - F-4J NAVY PHANTOM II
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
A mnie ciekawi czy niedokładności surówki to wina modelu czy sklejacza. Chodzi mi głównie o segment kabinowy i pasowanie owiewki. Chociaż na kadłubie też widać sporo niedokładności na łączeniach segmentów.

--
pozdrawiam!

 
19-06-14 18:53  Odp: [N] GPM - F-4J NAVY PHANTOM II
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Owiewka w tym opracowaniu, to w ogóle lekka porażka, trochę szkoda, że przy okazji reedycji nie poprawiono tego elementu. W dobie komputerów nie sądzę, aby było z tym dużo roboty.
Ale pisze to absolutnie z sympatią dla wydawcy, gdyż naprawdę cieszę się, że w końcu wydano Phantoma i to w dodatku w wersji klasycznej - pokładowej, w końcu konstrukcja ta powstała pierwotnie na zapotrzebowanie USN. Potem dopiero pojawiły się jego łaciate, zielone i inne europejski wersje.
A jeśli wydawcę interesuje dalsza eksploatacja tematu, to myślę, że ten egzemplarz:

będzie stanowił pozytywną inspiracje dla wielu potencjalnych sklejaczy. Tak, czy inaczej zaprojektowany i tak ma szansę stać się ozdobą na półce.

--

Post zmieniony (19-06-14 18:53)

 
20-06-14 10:08  Odp: [N] GPM - F-4J NAVY PHANTOM II
rysiu62   

Nie jest potrzebna polska klawiatura. Nie ,, czepiam się" nikogo i niczego.Jak dyskutować o czymś czego i tak jak zapowiedziałeś nie będziesz posiadał i prawdopodobnie ja również ?Pojawia się nazwisko projektanta lub nazwa wydawcy , a tu już część kolegów krytykuje i narzeka. Stary projekt to gniot , możliwe , nie wiem nie znam się i nie zabieram głosu. Znam jednak modelarzy , a bawię się papierem od epoki panowania wczesnego Gierka dla których znakomite modele wydawnictwa AH są bazą do wykonania replik i nigdy nie słyszałem aby kiedykolwiek na jakikolwiek model wydany lub zaprojektowany stary lub nowy( MM , AH, GPM, itd itp) powiedzieli gniot , dziadowstwo , czy szkoda złotówki. My POLACY mamy paskudny charakter aby wszystko gnoić i krytykować .

Post zmieniony (20-06-14 10:33)

 
20-06-14 11:20  Odp: [N] GPM - F-4J NAVY PHANTOM II
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

rysiu- przyganiał kocioł garnkowi.
Bardzo proszę o powstrzymanie się od osobistych wycieczek.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-06-14 21:19  Odp: [N] GPM - F-4J NAVY PHANTOM II
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

O tak. Śledzienników wśród nas jest wielu i diagnoza rysia62 - abstrahując od jego sporu z kolegą laszlikiem - jest trafna. Do każdego modelu wszak da się czepnąć. Jeśli nawet świetnie zaprojektowany, to na pewno za drogi, albo z obowiązkowymi laserami, które są przecież fe.
Spróbowałem zaproponować cokolwiek konstruktywnego, kolega caped również, i co? Nic. Macie pytanie- odpowiedzcie sobie sami. A więc odpowiadam.
Samolot zaproponowany przez wydawcę to dość ciekawy egzemplarz. Należał do dywizjonu VF-92 (Silver Kings - Srebrni Królowie). Wydawca wybrał to malowanie pewnie dlatego, że dywizjon ten dość znacznie się zasłużył w czasie wojny wietnamskiej. Dywizjon VF-92 używał Phantoma w wersji F-4J w latach 1968-75. Jeśli wierzyć materiałom, dywizjon ten wykonał więcej lotów bojowych nad Wietnamem, niż jakikolwiek inny dywizjon USN. Dywizjon operował z lotniskowców: USS Ranger, USS Enterprise, USS America i w końcu USS Constellation. W czasie jego długiej służby Phantomy tego dywizjonu wielokrotnie brały udział w walkach powietrznych, zaliczając zestrzelenia m.in. wietnamskich MIG-ów 21. W czasie walk ogółem dywizjon utracił 7 maszyn w walce (5 F-4B i 2 F4-J) oraz 6 maszyn w wypadkach i innych zdarzeniach lotniczych.
Konkretna maszyna, której dotyczy opracowanie była pilotowana przez Lt Curta "Dozo" Dose. Operatorem uzbrojenia i nawigatorem był LCDR Jim "Routeslip" McDevitt. 10 maja 1972 zestrzelili oni MIG-a 21MF pilotowanego przez rosyjskiego "instruktora wojskowego" (według dzisiejszej nomenklatury: "zielonego ludzika").
Pewnie dałoby się o tym samolocie napisać dużo więcej, ale, jak wspominałem, brakuje mi wiedzy na ten temat - prosiłem o jakieś info w tej sprawie bardziej doświadczonych kolegów - napisałem tyle, ile udało mi się szybko (i przyznam - dość bezkrytycznie) zebrać z sieci i przetłumaczyć dla Was.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024