FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-06-14 18:31  [G]NSU Kleines Kettenkrad
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam w kolejnej galerii.
Następnym modelem z kategorii pojazd w skali 1:25 jest Kettenkrad.
Idea na ten motocykl półgąsienicowy była taka,żeby zbudować go w standardzie z wycinanki którą oferuje Modelik,jednak po dokładnych oględzinach wycinanki stwierdziłem,że nijak pojazd ten nie przypomina mi Kettenkrada,więc postanowiłem spróbować sam zaprojektować ten model w niewielkim oparciu o opracowanie Modelika.
Co z tej próby wyszło pozostawiam waszej ocenie(jest wiele uproszczeń itp ale ogólnie jestem zadowolony).
Zapraszam do galerii:


--

 
12-06-14 18:40  Odp: [G]NSU Kleines Kettenkrad
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja też jestem zadowolony z efektu końcowego ! Pięknie wykonany :)

 
12-06-14 19:04  Odp: [G]NSU Kleines Kettenkrad
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Że niby ten model jest z kartonu? Proszę go komisyjnie pociąć i skrawki podpalić, abym widział czy toto się spala jak papier !
A tak na poważnie - świetny model - ekstra efekt końcowy.
Uwielbiam oglądać takie galerie.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
12-06-14 19:11  Odp: [G]NSU Kleines Kettenkrad
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Powiem tak , mówienie ze NSU z Modelika jest niepodobny to gruba przesada. Widziałem standard sklejony na konkursach , nic się nie rózni od tego niby twojego.

 
12-06-14 19:23  Odp: [G]NSU Kleines Kettenkrad
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cacuszko. Malowanie piękne!
Pozdr.
Marcin

 
12-06-14 19:43  Odp: [G]NSU Kleines Kettenkrad
Edekyogi 

 

Do modellot1

Kształt i wymiary wanny tego pojazdu a zwłaszcza ukształtowanie jej przedniej części u Modelika jest nie tyle nawet uproszczone co po prostu nieprawidłowe.

 
12-06-14 19:56  Odp: [G]NSU Kleines Kettenkrad
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Masz rację modellot- trochę przesadziłem -oczywiście ogólne podobieńswo jest( napisałem przecież ,że budowałem w oparciu o Modelik),ale jak się zagłębisz w temat,a śmiem twierdzić na podstawie twojego komentarza,że nie masz pojęcia jak wygląda ten pojazd w oryginale to dostrzeżesz sporo różnic.Kilka modelikowych błędów to-za długa o 3 mm wanna kadłuba z tyłu ,przód wanny ma całkiem inny kształt niż powinien mieć poza tym jest za krótki,za mały o ok 2,8 mm prześwit pomiędzy gąsienicą a błotnikiem,lampa nie proporcjonalnie za duża,tłumik w ogóle nie z tego pojazdu ,koło napędowe ma za dużą średnicę.
Sam porównaj :


--

 
12-06-14 20:16  Odp: [G]NSU Kleines Kettenkrad
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja też nie mam pojęcia jak wygląda prawdziwy motocykl,ale Twój podoba mi się bardzo.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
12-06-14 20:59  Odp: [G]NSU Kleines Kettenkrad
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Rewelacja!

Piękny pokrak :)
Jest to jeden z modeli które robią na mnie naprawdę wielkie wrażenie. Najzwyczajniej nie ma się do czego przyczepić.

Gratulacje!

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
12-06-14 21:15  Odp: [G]NSU Kleines Kettenkrad
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Gratuluję udanej konwersji ciekawego modelu.
Co do Twoich uwag nie ma co się spierać, zdjęcia najlepiej pokazują różnice, a dodatkowo niektóre z nich były już opisywane przy wcześniejszych relacjach.
Mi bardzo podoba się malowanie i brudzenie modelu, motywujące do podjęcia prób sklejenia tegoż pojazdu, tyle tylko czy można liczyć na udostępnienie opracowanych korekt ?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024