FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-06-14 12:46  [P] Który Mustang?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Chciałbym skleić samolot P-51 Mustang, ale nie wiem które opracowanie wybrać. Do tej pory rozważałem następujące opcje:

1. Mały Modelarz, 1-2/2003. Nie wiem co sądzić, bo z jednej strony w Projekcie Grupowym MM model jest chwalony za sklejalność, a z drugiej jakość wydania była mocno krytykowana tuż po jego wypuszczeniu (głównie za jakość druku). Mnie osobiście średnio podoba się malowanie - amerykańskie konstrukcje preferuję w amerykańskim malowaniu.

2. WAK, 1/2013. Dosyć proste opracowanie, nieco prostsze niż bym sobie tego życzył. Było krytykowane za brak wierności oryginałowi. Dla mnie osobiście śmigło z trzema łopatami w Mustangu to herezja - wolałbym wersję z czterema łopatami. No i znowu brytyjskie malowanie.

3. MPModel, nr. 17. To chyba to samo opracowanie co WAK, tylko w innym malowaniu (swoją drogą o wiele lepszym)?

Szukam czegoś średnio skomplikowanego, dlatego pominąłem liczne opracowania Halińskiego. Ogólnie zależy mi na amerykańskim malowaniu, wersji śmigła z czterema łopatami (czyli P-51B i wzwyż o ile się nie mylę) i wierności oryginałowi. Czy są jeszcze jakieś inne opracowania które mogę rozważyć? Czy może jakimś cudem któreś z opracowań Halińskiego jest pozbawione przytłaczającej ilości drobnicy? Będę wdzięczny za rady.

 
12-06-14 13:06  Odp: [P] Który Mustang?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A nie można Hala z pominiętymi duperelami ?
Chociaż ten mpm jest w miarę.
Jest nawet relacja.
--

Post zmieniony (12-06-14 13:07)

 
12-06-14 13:19  Odp: [P] Który Mustang?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> A nie można Hala z pominiętymi duperelami ?

Nie wiem prawdę mówiąc - ktoś kto kleił musi się wypowiedzieć.

 
12-06-14 13:21  Odp: [P] Który Mustang?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Skończyłem ostatnio mustanga od WAK-u. Zdanie mam mieszane. Spasowanie jest w porządku, skleja się przyjemnie i łatwo. Drobnica ogranicza się tylko do kabiny. Ale faktem jest, że trochę aż za prosty jest ten model i po sklejeniu nie powala. Jest ubogi jak tak na niego patrzę jak stoi na półce. Próbowałem go trochę ożywić brudzeniem. Średnio mi wyszło ale uważam, że bez tego wyglądałby jak zabaweczka kupiona z sklepie dla dzieci a nie replika maszyny bojowej. No i ma trójpłatowe śmigło jak wspomniałeś. Model z MPM to dokładnie to samo wydanie.
Ja na twoim miejscu zrobił bym tak:
Kupił i skleił mustanga z MPM w hamerykańskim malowaniu. Do tego kupił MM i zaadaptował z niego czteropłatowe śmigło + kilka innych duperelków.

A tak naprawdę najlepszy mustang to mustang kredowy srebrny od Halińskiego. Wygląda bajecznie.

 
12-06-14 13:29  Odp: [P] Który Mustang?
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam
Należy zadać jeszcze jedno pytanie...jaka skala tak naprawdę Cie interesuje? Z przykładów wnioskuję że 1:33 jednak w 1:24 JSC wydało Mustanga który na pewno by Ci odpowiadał. Jest w malowaniu USA i ślicznie "aluminiowy". Zerknij w interku a będziesz widział/wiedział o czym mówię (wydali cała fajna serie modeli 1:24) ...
Pozdrawiam
Robert

 
12-06-14 14:17  Odp: [P] Który Mustang?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A te z JSC mają część "pod"woziową ? :)))))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-06-14 14:48  Odp: [P] Który Mustang?
spinynorman   

Jeśli zaś mniejsze, to masz parę darmowych 1:48 na ecardmodels. Do tego Old Crow (replika) w 1:50 z kartonbau. I jeszcze jeden 1:33 na paper-replika.com (Ferocious Frankie).

 
12-06-14 14:53  Odp: [P] Który Mustang?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Ja zrobiłem od Hala i nie było problemów świetne opracowanie

A które konkretnie? Bo były chyba ze cztery.

> Należy zadać jeszcze jedno pytanie...jaka skala tak naprawdę Cie interesuje?

No tak, nie napisałem tego wprost, ale jak słusznie zauważyłeś z przykładów chodzi mi o 1:33. Inne skale wykluczam.

 
12-06-14 15:02  Odp: [P] Który Mustang?
spinynorman   

Zatem spójrz na ecardmodels. Sporo 1:33, większość w okolicach 7$, nieskomplikowane, relacje znajdziesz na papermodelers.com

 
12-06-14 16:20  Odp: [P] Który Mustang?
Tommoz 

 

Był jeszcze Mustang z Fly Modelu, w srebrnym, amerykańskim malowaniu. No, ale to było jakis czas temu...

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024