FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
19-06-14 10:31  Odp: [N] WAK - Batory
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



--
Rock Honor Ojczyzna

 
19-06-14 10:49  Odp: [N] WAK - Batory
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ramm - ale oni chyba płynęli Stefanem ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-06-14 11:05  Odp: [N] WAK - Batory
XYZ    

Góra 15 cm.

--
Hobby od 1982r. Statki , okręty, samoloty, kolej, arcitektura, urbanistyka, rysowanie, malowanie.

 
19-06-14 11:57  Odp: [N] WAK - Batory
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

W Stefanie Batorym GPM deski mają 20 cm czyli 1mm. W obu powinny mieć generalnie na wydruku 0,75 mm. Cóż jest jek jest. ale przynajmniej w modelach deski są czyściutkie :).

--

Post zmieniony (19-06-14 12:02)

 
19-06-14 12:14  Odp: [N] WAK - Batory
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

No dobrze - 0,75 mm. A linie między deskami? Przecie to też trza druknąć. I wtedy ktoś policzy i powie, że mu się ilość na szerokości nie zgadza.
Moim zdaniem 1 mm to jest rozsądny kompromis.

Bardziej by mi zależało, żeby wydawcy lepiej oddawali długości i układ desek pokładu.
Często to jest taka zwykła i oczywista "zakładka na przemian", albo wyraźnie widoczny powtarzalny moduł.
Albo jak na Batorym z MM deski z sekwoi.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-06-14 12:29  Odp: [N] WAK - Batory
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A tak prawdę mówiąc oglądając model nie liczę desek. nie stanowi dla mnie problemu 10 desek więcej.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
19-06-14 14:10  Odp: [N] WAK - Batory
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak ktoś liczy deski na pokładzie modelu Batorego, albo mierzy ich długość i jest niezadowolony, to powinien się udać do psychiatry celem zdiagnozowania nerwicy natręctw.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
19-06-14 14:42  Odp: [N] WAK - Batory
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Co do ilości desek, to był pomysł na to, jak można się czepić wszyskiego.
Skoro bywały już na tym forum dyskusje na temat ilości śrub albo nitów na osłonach silnika, więc ktoś kto policzy deski też by się pewnie znalazł.

A co do długości - pisałem o Batorym z MM. Tam w ogóle nie ma podziałów między "końcami" desek.
To wygląda tak nienaturalnie, że nie wytrzymałem.
Najdłuższa jaką znalazłem ma 281 mm. No chyba naprawdę z sekwoi ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024