FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-06-14 22:05  Odp: [N] WAK - Batory
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Zajefajna okładeczka!! Są kominy to dymić się też muszą, bo to zachęta dla potencjalnych klientów przecie jest ;-))
Edekyogi na twoim zdjęciu ''PIŁSUDSKI'' dymi z pierwszego komina, pewnie ten drugi był atrapom ;-))

 
03-06-14 22:13  Odp: [N] WAK - Batory
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może użyłem niewłąściwego określenia tzn. atrapa.
Pierwszy komin dymił ale nie tak jak drugi.
W pierwszym kominie nie było przewodów odprowadzających spaliny z maszynowni. Były rury odprowadzające z innych "dymiących" urządzeń - kuchni itp.
Na dole w podstawie komina była kawiarnia.
Miałem okazję zwiedzać "Batorego" jak dogorywał w roli hotelu (przed rejsem na złomowanie) zacumowany w Basenie Pomorskim w Gdyni.

 
04-06-14 08:30  Odp: [N] WAK - Batory
kari   

,,, ten pierwszy dymiący komin to wentylacja dymu z palarni dla pasażerów ;-)
,,, no, przecież w tak długim rejsie trzeba gdzieś ten "fajek" wypalić :)
--------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-06-14 11:39  Odp: [N] WAK - Batory
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Byłem na Batorym , ale zaliczyłem tylko trap i hol z wielkim portretem Stefana Batorego. Dalej portierzy hotelowi nie wpuszczali.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-06-14 13:03  Odp: [N] WAK - Batory
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Czy można składać zamówienia promocyjne ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-06-14 16:28  Odp: [N] WAK - Batory
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziś wieczorem pojawią się "nowości" na stronie sklepu i będzie można je "zamawiać w promocji WSMK 2014".

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
18-06-14 22:30  Odp: [N] WAK - Batory
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Juz jestem szczęśliwym posiadaczem , nawet dla samej okładki warto :).
Na razie się ślinię . Popatrzę , potrawię , może coś napiszę.
migawki z wycinaki :

Format oczywiście A3.
Ubolewam że nie ma w zestawie detali wycinanych laserowo , są tylko wręgi.

--

Post zmieniony (18-06-14 22:32)

 
18-06-14 23:24  Odp: [N] WAK - Batory
XYZ    

Tak się zastanawiam dlaczego wszystkie wydawnictwa kartonowe rysuja pokłady modeli z tak szerokimi deskami? batory wygląda z nimi jakby był wielkości autobusu a nie średniej wielkości galerii handlowej juz tylk ogorzej wygląda Dreadnouth w 1: 200 z Małego Modelarza.

--
Hobby od 1982r. Statki , okręty, samoloty, kolej, arcitektura, urbanistyka, rysowanie, malowanie.

 
19-06-14 06:25  Odp: [N] WAK - Batory
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

1,35 mm dla skali 200 daje 27cm szerokości deski .Opinię pozostawiam dla siebie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
19-06-14 10:14  Odp: [N] WAK - Batory
XYZ    

Przykład pokładu Yamato od Halińskiego: 1 mm - 20 cm , deski miały 12.5 cm.To samo tyczy się Fuso i inych. Działko plot na takim pokładzie wygląda jakby stało na jakiejś sklejce a nie pokadzie okrętu. Przecież te jednostki miały po 30- 40 m szerokośc a jak się na oko policzy ilośc desek jaka sie zmieściła na danej szerokości ma sie wrażenie że jednostka jest 2 razy mniejsza. To tak jakby zrobiono 2 x więszke bulaje, drzwi i inne detale.

--

Post zmieniony (19-06-14 10:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024