FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-06-14 00:57  [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie.

Chcialbym podzielic sie z wami relacja z budowy bardzo ciekawego czolgu , jakim jest Maus.

Jest to moj pierwszy model z papieru , zdecydowalem sie na ten model poniewaz bardzo lubie Mausa i jest to model dla poczatkujacych.

Relacje zaczne od poczatku , wiec tak: mieszkam za granica i nie mama dostepu do tak roznaego rodzaju papieru , kartonu i tektury jak w polsce ale jakos sobie poradzilem , chyba.

Na budowie Mausa siedze od 01.05.14 , ale dopiero teraz zdecydowalem sie podzielic moimi dokonaniami.
Jak widze na forum sa juz dwa tematy z tym modelem ale zaden nie ma aktualizacji , wiec nie wiem czy dalej sa w trakcie czy juz koniec.
Spedzam po 3 -4 godz dziennie , bo wiecej nie mam czasu.

Oczywiscie jesli sa jakies pytania lub uwagi chetnie odp. i wyslucham.
Zdjec robie bardzo duzo ale nie wiem czy wrzucac wszystkie czy tylko z kilku etapow pracy , zobaczymy.

Zaczne wiec od budowy szkieletu , jak w intrukcji.

Dzien 1:



Post zmieniony (02-06-14 23:11)

 
02-06-14 01:10  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Praca nad szkieletem przebiegla raczej bez problemu , chociaz mialem problem z idealna plaszczyzna po sklejeniu calosci.
Tak samo bylo z elementami szkieletu po naklejeniu na tekture , zaczynaly sie wyginac.
Po trzech dniach mialem zlozony kadlub i oklejony poszyciem.
Mimo ze wszystko bylo wycinane idealnie skalpelem to mialem problem z idealnym dopasowaniem gornego poszycia , rozni sie 2mm nie wiem dlaczego , ale jakos to ukrylem , bedzie widac na zdjeciu :(.

--

 
02-06-14 01:30  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 4:

Zajalem sie elementami na gornej czesci poszycia:
- siatki
- kolektory
- zaluzje stropu , oslone zaluzji
- wlaz kierowcy
- peryskop
- elementy wydechu

Na drugim zdjeciu widac wlasnie jak przednia czesc poszycie nie jest zgrana z gorna , mam nadzieje ze na koniec jakos to rozwiaze.
Popelnilem tez blad podczas przylejania zawiasow do wlazu , zamontowalem je na odwrot.

--

Post zmieniony (02-06-14 11:33)

 
02-06-14 01:45  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 5:

Zlozylem tylko szkielet wiezy i okleilem go poszyciem , retusz bedzie w momencie gdy bede dalej robil wieze.
Tu tez mialem maly problem z uzyskaniem idealnej plaszczyzny na laczeniach.


--

Post zmieniony (02-06-14 11:34)

 
02-06-14 01:58  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 6:

Teraz zaczynam zabawe z wozkami jezdnymi , mialem kilka problemow ale jak na pierwszy raz jastam zadowolony , w przyszlosci bedzie lepiej ;)



Post zmieniony (02-06-14 11:36)

 
02-06-14 02:05  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 7:



Post zmieniony (02-06-14 11:38)

 
02-06-14 02:12  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 8:

Dalej prace nad wozkami :)
Pierwsza belka nie wyglada zbyt imponujaco ale po retuszu i z innymi jest juz lepiej.



Post zmieniony (02-06-14 11:39)

 
02-06-14 02:25  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 12:

Tu bylo troche zabawy ale poszlo :)



Post zmieniony (02-06-14 11:41)

 
02-06-14 02:38  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 18:

Troche zajelo mi skladanie tego w calosc ale udalo sie , teraz zaczynam zabawe z kolami po raz pierwszy przy uzyciu noza-cyrkla , a troche tych kolek jest.



Post zmieniony (02-06-14 11:47)

 
02-06-14 02:47  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dni 19-24:

NIe wszystkie kolka jak na pierwszy raz wyszly idealnie , trzeba bylo wprawic sie w krecenie cyrklem.
Zaczelo sie skladanie kolek do wozkow.



Post zmieniony (02-06-14 11:54)

 
02-06-14 02:55  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 25:

Siedzialem i skladalem wozki do kupy ;)
Kilka z nich nie bylo idealnie prostych , ale i tak jestem zadowolony.
Elementy wzmacniajace belki i wozki po obu stronach wykonane zostaly z drutu 3.5mm , powinien byc 4mm ale nie moglem znalezc.
Widzialem jak niektorzy pomijali ten element.



Post zmieniony (02-06-14 12:20)

 
02-06-14 03:02  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 26:

Wozki byly juz gotowe i zamontowane , teraz zajalem sie kolami napedowymi.



Post zmieniony (02-06-14 12:21)

 
02-06-14 09:13  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziekuje Jasiek.

Nie wiem czemu ale akurat Mausa podziwiam i bardzo lubie nim grac.
Ten psychol ktory go wymyslil , mial niezle pozamiatane ;)

Dzien 28:

Zlozylem tez kola napinajace.
Na drugim zdjeciu widac kolejny blad , w kolach nie wycialem otworow na wylot , tylko w pierwszej warstwie.
Czytalem instrukcje krok po kroku ale akurat tu sie nie skupilem.
Zastanawiam sie czy nie zrobic tych otworow teraz , ale tylko od zewnetrznej strony czolgu.
Cale elementy sa juz przyklejone do kadluba , ale mam pomysl na to jak to zrobic.
Chyba zaryzykuje , bedzie lepszy efekt.



Post zmieniony (02-06-14 12:23)

 
02-06-14 09:29  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

killy9999 o to klej ktorego uzywam to klej bardziej szkolny , wodny.
Jak pisalem mieszkam za granica i ciezko tu znalezc taki sklep modelrski , wszystko przez internet.
Wiec poczytalem jaki mniej wiecej klej , tzn. jaki rodzaj i znalazlem tylko taki , tak samo byl problem z grubosciami tektury , bo na poczatku nawet prawdzilej tektury nie moglem znalezc.
Zeby kupic tekture lub farbke , musze jechac 95km :) i za pierwszym razem sie walnalem i zamiast kilku arkuszy 1mm kupilem 1,5mm i czekalem okolo tygodnia zeby jechac zamienic.



--

Post zmieniony (02-06-14 09:46)

 
02-06-14 10:00  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzien 33:

Praktycznie zawieszenie jest gotowe , ale zastanawiam sie nad korekta kol napinajacych , mysle jak to wyjdzie , ale dopiero we wtorek zaczne korekte poniewaz potrzebne jedna male narzedzie z pracy.



Post zmieniony (02-06-14 12:24)

 
02-06-14 10:06  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Teraz zaczynam zabawe z gasienicami , chyba najciekawsza zabawa , mnostwo otworkow do wycieca. Na poczatku jak to zobaczylem to myslalem ze sie poddam , ale chyba bedzie dobrze.

To tak na poczatek , nie wiem ile mi zejdzie na tych gaskach ale i tak codziennie bede na forum.




Post zmieniony (02-06-14 12:26)

 
02-06-14 11:03  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spoko zaraz pozamieniam , dzieki za uwage.

 
02-06-14 13:01  Odp: [Relacja/Galeria] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przy nastepnym modelu poszukam innego kleju i zobacze jak to bedzie a jak nie to moze z polski cos zamowie.
Mam jeszcze tube kleju Pattex , cos jak butapren.

--

Post zmieniony (02-06-14 13:06)

 
02-06-14 13:36  Odp: [Relacja/Galeria] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale musialbym wtedy wyciac tez w tekturowym pasku , zgadza sie ?
Zaraz zrobie jedno ogniwo i zobacze.

 
02-06-14 14:10  Odp: [Relacja/Galeria] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Powiem tak , zrobilem jedno ogniwo ktore juz mialem gotowe i nie wyglada to najlepiej , ale zrobilem tez ogniwo od poczatku i jest juz lepiej tylko duzo wiecej zabawy ale mysle ze zrobie tylko polowe gasienicy , czyli dolna czesc , widoczna.

 
02-06-14 14:11  Odp: [Relacja/Galeria] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To pierwsze ogniwo


A to drugie juz lepiej


Na szczescie gotowych ogniw mam tylko 5 wiec i tak pojda na gorna czesc.

Post zmieniony (02-06-14 14:13)

 
02-06-14 21:43  Odp: [Relacja/Galeria] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A co ma byc w tytule , skoro zdaje relacje z tego co robie i do tego sa zdjecia ?

 
02-06-14 23:10  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A to nie wiedzialem , to moj pierwszy post wiec wybaczcie ;)

 
07-06-14 00:18  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiatam. Prace troche zwolnily , mam troche wiecej pracy i ogniwa tez sa bardziej czasochlonne.



Dla tych bardziej zaawansowanych modelarzy , nie jest to idealnie zrobione ale ,jak juz pisalem jest to moj pierwszy model wiec ciagle sie ucze .
Moze jutro polacze ze soba ogniwa , zeby sprawdzic dlugosc pod wyciete otwory.

--

Post zmieniony (08-06-14 00:37)

 
08-06-14 01:33  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Co do precyzji to jeszcze wiele nauki i praktyki ale jakos idzie , w Modeliku masz mozliwosc pojscia na latwizne i zrobienia z plaskich paskow , albo berdziej zaawansowana metoda z pojedynczych ogniw , co wyglada wiele lepiej.
Za jakies 25 min postaram sie pokazac jak to wyglada na kolach , bo wlasnie skladam czesc gasienicy.

 
08-06-14 02:29  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobra mam polowe jednej gasienicy , ale widze ze kolo zebate nie jest idealnie spasowane z gaskami.






Teraz zastanawiam sie jak pomalowac goski bo chcialbym to zrobic , ale nie mam pojecia jak i jakich farb uzyc. Nie mam areografu wiec tylko pedzelek zostaje , jak widze jak niektorzy forumowicze maluja swoje modele to az , szczena opada ;)

 
08-06-14 10:53  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Tak zalozylem na odwrot gaski , ale to tylko do przymiarki , bo jeszcze duzo tego bedzie.
Moze uda mi sie troche przyszlifowac zeby to bedzie pasowalo , zobacze.

upd: Lekko przyszlifowalem , ale nadal nie wchodza wszystkie zeby.
Wydaje mi sie ze jak skladalem ogniwa to przy zaginaniu nie uzylem drucikow tych samych co do laczenia , ale zaginalem na ciekim srubokrecie.

Post zmieniony (08-06-14 17:12)

 
09-06-14 22:46  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie .
Chcialbym pomalowac gaski jak juz beda skonczone ale nie mam pomyslu i nie znam sie jeszcze na odpowiednich kolorach. Ale chcialbym usyskac taki efekt jak na zdjeciach.



Prosze o porade jakie farbki dobrac i jaka technika to zrobic bo jestem zielony jeszcze.
Dzieki , pozdrawiam.

Post zmieniony (09-06-14 23:05)

 
08-08-14 16:22  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam mozesz uzyc kleju bialego do papieru lub vikolu , ja mieszkam za granica wiec nie wiem jak nazywaja sie szkolne kleje do papieru , ja uzywam zwyklego kleju w butli 500ml , klej wodny u mnie jest PVA non toxic , czyli nie toksyczny .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024