FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
02-06-14 23:10  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A to nie wiedzialem , to moj pierwszy post wiec wybaczcie ;)

 
07-06-14 00:18  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiatam. Prace troche zwolnily , mam troche wiecej pracy i ogniwa tez sa bardziej czasochlonne.



Dla tych bardziej zaawansowanych modelarzy , nie jest to idealnie zrobione ale ,jak juz pisalem jest to moj pierwszy model wiec ciagle sie ucze .
Moze jutro polacze ze soba ogniwa , zeby sprawdzic dlugosc pod wyciete otwory.

--

Post zmieniony (08-06-14 00:37)

 
08-06-14 01:28  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
vicovaro25 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Świetna precyzja w wycinaniu. Widać, że wkładasz w to serce co daje imponujący efekt. Zamierzam podglądać bo wiele można się nauczyć z tej super szczegółowej relacji.

Mam pytanie ta gąsienica była w tej wycinance , czy ją dokupiłeś? Miałem tę wycinankę w rękach i wydawało mi się że w tym modelu były zwykłe paski?

 
08-06-14 01:33  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Co do precyzji to jeszcze wiele nauki i praktyki ale jakos idzie , w Modeliku masz mozliwosc pojscia na latwizne i zrobienia z plaskich paskow , albo berdziej zaawansowana metoda z pojedynczych ogniw , co wyglada wiele lepiej.
Za jakies 25 min postaram sie pokazac jak to wyglada na kolach , bo wlasnie skladam czesc gasienicy.

 
08-06-14 02:29  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobra mam polowe jednej gasienicy , ale widze ze kolo zebate nie jest idealnie spasowane z gaskami.






Teraz zastanawiam sie jak pomalowac goski bo chcialbym to zrobic , ale nie mam pojecia jak i jakich farb uzyc. Nie mam areografu wiec tylko pedzelek zostaje , jak widze jak niektorzy forumowicze maluja swoje modele to az , szczena opada ;)

 
08-06-14 10:44  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
vicovaro25 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Super ci to wyszło, ale zastanawia mnie czy nie założyłeś tej gąsiennicy na "lewą" stronę. Na ostatniej fotografi na dole widać na gąsienicy pionowe białe paski na jednym ogniwie na środku na sąsiednim dwa po bokach. Czy to nie są przypadkiem miejsca w które trzeba wkleić zęby od gąsienicy? Co by oznaczało, że ta strona gąsienicy powinna być przy kole?

Co do zakładania gąsienic to właściwie na dniach ukończyłem Panzera IV z modelika i też miałem charakterystyczne prostokątne zęby koła napędowego i też wycinałem te prostokątne otwory w gąsienicy tyle że był to pasek nie ogniwa i zauważyłem jeden myk i chciałbym ci go opisać może ci pomoże.


Chodzi o to, że jak przykładałem jedno ogniwo do pary zębów to ładnie nachodziło, drugie też trzecie z lekkim oporem czwarte jeszcze ciężej i kolejne już nie nachodziły. Występował jakby efekt skrócenia taśmy pomiędzy kolejnymi ogniwami. Przy każdym kolejnym zębie brakowało jej coraz więcej ;) Zaskoczyło mnie to i musiałem chwilkę to przetrawić a wyjaśnienie jest banalnie proste.

Jeżeli pierwsze ogniwo dokładnie nie wejdzie na zęby tak by jego powierzchnia (ta która styka się z kołami nośnymi) ściśle nie przylgnęła do krawędzi koła napędowego (krawędź między zębami) to powoduje to zwiększenie się promienia koła napędowego i przy nałożeniu kolejnego segmentu na kolejną parę zębów jedna ich krawędź znacznie się zbliży do krawędzi otworu w gąsienicy sprawiając, że ogniwo zostanie jeszcze płycej nałożone co dołoży kolejny ułamek milimetra do średnicy koła napędowego. Efekt ten kumuluje się i sprawia, że kolejne segmenty w w ogóle nie chcą pasować ;)

Tak więc przy okładaniu koła gąsienicą nakładany segment musi dokładnie przylgnąć do koła ( w przypadku moich pasków zmierzyłem ich grubość i długość zębów i wiedziałem że ząb po założeniu ogniwa musi wystawać 1mm. Jeśli nie wystawał albo piłowałem otwór albo lekko piłowałem ząb.) i tylko wtedy gdy to się uda zakłada się kolejne ogniwo.

Choć był to mój pierwszy model to była to właśnie ta rzecz co do której miałem przeczucie, że mogą być problemy. Dlatego zmieniłem kolejność sklejania i koła napędowe przykleiłem praktycznie na samym końcu razem z napinającymi. Dzięki temu mogłem sobie dokładnie okleić koła napędowe paskami bez manipulacji całym modelem i miałem bardzo dobry dostęp do wszystkich zębów i mogłem je bardzo dokładnie i precyzyjnie w wybranych miejscach doszlifować.

Ty już przykleiłeś koła napędowe i jeśli o mnie chodzi to bym zostawił tak jak jest bo jest naprawdę bardzo ładnie, a następnym razem zmieniłbym kolejność sklejenia i poczekał z przyklejeniem tego koła do momentu gdy będę miał gotowe gąski.

Jest jeszcze jedna rzecz która mi przyszła do głowy ale nie mogłem jej sprawdzić bo miałem paski a nie ogniwa. A mianowicie łączenie ogniw na kole napędowym. Czyli nakładam dwa ogniwa na sąsiednie pary zębów i próbuje przełożyć przez zaczepy w ogniwach ten drucik. Teoretycznie ta kombinacja powinna być możliwa ale czy jest praktyczna i coś pomoże w takich sytuacji jak twoja to by musiał się już jakiś modelarz wypowiedzieć a nie frajdolarz jak ja ;)

pozdrawiam

Vicovaro

 
08-06-14 10:53  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Tak zalozylem na odwrot gaski , ale to tylko do przymiarki , bo jeszcze duzo tego bedzie.
Moze uda mi sie troche przyszlifowac zeby to bedzie pasowalo , zobacze.

upd: Lekko przyszlifowalem , ale nadal nie wchodza wszystkie zeby.
Wydaje mi sie ze jak skladalem ogniwa to przy zaginaniu nie uzylem drucikow tych samych co do laczenia , ale zaginalem na ciekim srubokrecie.

Post zmieniony (08-06-14 17:12)

 
09-06-14 22:46  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie .
Chcialbym pomalowac gaski jak juz beda skonczone ale nie mam pomyslu i nie znam sie jeszcze na odpowiednich kolorach. Ale chcialbym usyskac taki efekt jak na zdjeciach.



Prosze o porade jakie farbki dobrac i jaka technika to zrobic bo jestem zielony jeszcze.
Dzieki , pozdrawiam.

Post zmieniony (09-06-14 23:05)

 
04-08-14 12:11  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
minik88 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witaj !!! Świetnie ci idzie i tempo masz też niezłe , ja z racji braku czasu utknąłem narazie z moim mausem w martwym punkcie na budowie wózków .
Proszę podaj mi jesli możesz jakich klejów używasz do budowy tego modelu?? pozdrawiam

 
08-08-14 16:22  Odp: [Relacja] Maus V1 Modelik
Damex 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam mozesz uzyc kleju bialego do papieru lub vikolu , ja mieszkam za granica wiec nie wiem jak nazywaja sie szkolne kleje do papieru , ja uzywam zwyklego kleju w butli 500ml , klej wodny u mnie jest PVA non toxic , czyli nie toksyczny .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024