FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-06-14 00:05  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
SAW 

 

ADAM 12 mógłbyś podzielić się Twoimi uwagami. Kupiłem Akagi i kiedyś go zrobię ale dodatkowej wiedzy nigdy za wiele. Poza tym widząc po Twoich projektach i podejściu do budowy modeli wiem że na pewno odkryłeś coś istotnego. Nie daj się prosić bo dla wielu będzie to przysłowiowy model życia i będą go chcieli zrobić najlepiej jak się da. Pod każdym względem.

Pozdrawiam

 
17-06-14 23:23  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

SAV, to jest model za, który weźmie się dobry modelarz (raczej do takich jest kierowany) i te błędy można spokojnie skorygować. Tak na jedno spokojne przejrzenie, to pierwsze się rzuciły poszatkowane burty od wręgi do wręgi jak poszycie dna, oczywiście wystarczy to dobrze skleić i będzie grało, ale można było te elementy spokojnie połączyć na plikach, wiadomo im mniej "nienaturalnych" łączeń na burtach tym lepiej. Następnie rzuciły mi się w oczy żeberka pod pokładem gdzie nacięcia na ich złożenie miały ok 0,15mm, a projekt przewiduje podklejenie je na kolor, co daje spokojnie 0,30mm. Nie jest to może jakiś wielki błąd, ale przy takiej ilości cięcia może być uciążliwe ciągłe korygowanie linii cięcia, wtedy podświadomie włącza się myślenie- kup laserki nie męcz się :) Z resztą podwójny karton dale słaby efekt, widziałem to na Kadzę i żeberka wydają sie za grube. No i to po co te okręty powstały, samoloty....jest ich aż trzy słownie trzy sztuki na taki wielki model. Oczywiście będzie, lub jest już zestawik do dokupienia, ale to już jest kpina po prostu. Jeszcze trochę i będzie trzeba dokupywać osobno opeloty, lornety, dalmierze itp, bo wstawienie dodatkowych arkuszy z samolotami wiązało się ze zwiększeniem itak wg mnie za wysokiej ceny.

Na koniec dodam, że owe samoloty były każdy z innej parafii, zupełnie różne poziomy skomplikowania linii podziału blach, o różnokolorowych kabinach nie wspomnę. Zgadnijcie jak to będzie wyglądało na modelu, czyżby kolejna sugestia na laserki?

BTW. Nie mam zastrzeżeń do skomplikowania, tylko do takich podstawowych rzeczy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-06-14 23:32  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adam, powiedz że z tymi TRZEMA samolotami to żart.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
17-06-14 23:47  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chciałbym...


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-06-14 01:24  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Miałem okazję przejrzeć. Też nie wierzyłem, że są tylko 3 samoloty.

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
18-06-14 06:34  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trzy samoloty i osobno do dokupienia w modelu za taką cenę? Kpina z modelarza... Nieuczciwa zagrywka ciut.

 
18-06-14 09:11  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Już od 10 lat w ten sposób wydajemy lotniskowce - podobna ilość samolotów była w Grafie, Taiho. Modele drukujemy na bardzo dużych arkuszach i dodanie kolejnego spowodowałoby koszt Akagi na poziomie 200-210 zł.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
18-06-14 09:57  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Myślę, że wypadałoby poinformować o tym fakcie w opisie towaru. Nie każdy kupuje wszystkie Wasze modele.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-06-14 10:10  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Zawsze potem były inne możliwości posiadania samolotów - dokupienie wersji drukowanej dodatkowych, czy ściągnięcie ich sobie za free. Nie robiłbym z tego sztucznego problemu.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
18-06-14 10:25  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może dla Was to jest sztuczny problem. Dla mnie, to są dodatkowe wydatki. Sam model do tanich nie należy, a okazuje się, że jest niekompletny i trzeba jeszcze dokupić do niego samoloty. A ściąganie? Taki wydruk jest zawsze gorszej jakości niż oryginał.

To, że zawsze tak było nie jest argumentem. Jak pisałem wcześniej, nie każdy śledzi Waszą politykę wydawniczą.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-06-14 10:32  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A co w nim niekompletnego? Jest samolot każdego typu. Gdyby było i 20 też byłby wg tej teorii niekompletny, gdyby było 50 też nie, itd... Tyle, że wtedy kosztowałby kilkadziesiąt złotych więcej.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
18-06-14 10:35  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgadza się. Ale 20 robi tłok na pokładzie. A 3? Jeden postawię na rufie, jeden na śródokręciu i jeden na dziobie?

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-06-14 10:35  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A ile kosztuje dokupienie u Was dodatkowego arkusza/y wydrukowanych samolotów?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
18-06-14 10:39  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


samoloty będą za kilkanaście dni, pewnie będzie to gdzieś 30-50 gr/samolot (w wersji drukowanej).

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
18-06-14 10:45  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
siedem   

Witam. A czy bedzie w przyszłości możliwość dokupienia arkuszy z samolotami do modelu Ise? Skusilbymsie wtedy ns trn model i arkusze. Ps wiem, ze samoloty na oryginale nie stacjonowaly, a jedynie byly takie plany.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
18-06-14 10:47  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Faktycznie, majątek to nie jest. Jednak uważam, że przy modelu powinna być taka informacja.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-06-14 10:53  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Nie było by problemu gdyby do każego modelu na waszej stronie był rzetelny opis i kilka zdjęć poglądowych a nie zdjęcie okładki plus cena. Czasem się zdarzy, że wrzucicie zdjęcie jednego arkusza. Ale to za mało. Pisałem już o tym wcześniej ale nikt nie tego nie skomentował.

A trzeba pamiętać, że 90% społeczeństwa lubi przed zakupem towar pomacać. Nikt nie kupi kota w worku. Skoro to internet i osobiście polizać nie można to trzeba towar solidnie opisać i obfotografować żeby sobie klient mógł wyrobić zdanie choć częściowo. Zachęcić trzeba! Pany, to są podstawy markietingu przecież....

Jeszcze raz wspomnę. Nawet Pan Mistewicz, w pojedynkę, jest w stanie swoje modele sprzedawać w sposób cieszący petenta. A przyznać musicie, że stronę ma prostą jak budowa cepa w porównaniu z waszą.

 
18-06-14 10:53  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 



Post zmieniony (18-06-14 10:59)

 
18-06-14 11:32  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Przepraszam, że się wtrącę, ale dyskusja jest nieco jałowa. Skoro wydawca nie wydrukował tych elementów bo chciał obniżyć cenę to argument, że trzeba będzie wydać kasę, żeby je mieć wydaje się logiczny, tymczasem powstaje z tego zarzut. Każda działalność gospodarcza ma to do siebie, że z założenia ma przynosić zysk. Wydawanie modeli kartonowych to nie tylko hobby, ale właśnie sposób na zarabianie pieniedzy (np. na wydawanie kolejnych modeli).
Czasami mam wrażenie jakby klejenie droższych modeli było obowiązkowe. Mnie nie stać na audi A6, ale nie pisuję do producenta, ze cena jest za wysoka, a w cenie podstawowej nie ma np. tylnego spojlera.
Nie chciałem nikogo urazić swoimi przemyśleniami, ale strasznie mnie wpienia ciągłe jęczenie na ceny. To jest hobby, a nie obowiązek - wyluzujcie.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
18-06-14 12:36  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam

Można by prosić jakieś fotki wagonu Bi 29, arkuszy lub surówki.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
18-06-14 12:40  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tez mi sie nie podoba ze nie ma fotek arkuszy.

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
18-06-14 13:08  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Od tego jest forum, żeby wyrazić swoje zdanie, wpisy typu nie podoba się cena nie kupuj są na równi z wpisami typu nie podoba się nie czytaj forum, czyli bez sensu.
To, że samolotów jest trzy to pal go licho, ale że każdy jakby spod innej reki, to już lekka przesada, kto oglądał wycinankę wie o czym mówię.

Wyraziłem swoje zdanie dziękuje, do widzenia.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-06-14 19:09  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Answer zapowiada MiGa-21 SMT i Vought F6U-1 Pirate, ale co, kto, gdzie i kiedy?
Answer

Post zmieniony (18-06-14 19:10)

 
18-06-14 19:36  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Temat Miga-21 SMT chętnie wziąłbym na warsztat.Jeżeli się nie mylę to okładkowe malowanie przedstawia maszynę stacjonującą kiedyś w naszym kraju.
PZDR

--
PABLOS

 
18-06-14 19:49  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Stacjonowało to coś na lotnisku w Chojnie (582 IAP), obecnie egzemplarz jest w muzeum w Szwecji.

 
18-06-14 20:25  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A mnie ciekawi ten drugi "potworek" :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-06-14 21:27  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A ten MiG, to czyj projekt?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
18-06-14 21:28  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A miga 23 uparcie nikt nie chce wydać. Mimo tak licznych próśb... Ech

 
19-06-14 09:21  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
karlos   

No własnie co z tym MIG23?? :-(

 
20-06-14 19:12  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Princess Celestia   

A ja jestem nareszcie zadowolony że mig-21 wreszcie w innych barwach niż to oklepane polskie. Piratem nie wzgardzę bo czekałem na niego bardzo długo i aż micha mi się cieszy że nie muszę wydawać 6 dych na plastik. Swoją drogą ceny powinny być dopasowane do wielkości modelu. Niektórzy uparcie za byle badziewie o wymiarach małej płyty gramofonowej windują cenę nawet do 100 co naprawdę denerwuje zwłaszcza kogoś kto liczy się z pieniądzem. Niestety w dzisiejszym czasie pieniądze za mocno rzucają się ludziom na zdrowe rozsądki więc pretensje można mieć już tylko do siebie. Wiem że od teraz każdy mój wpis będzie tu negowany ale wiedzcie że też mam coś do powiedzenia.

 
21-06-14 00:17  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Jestem przekonany że na Miga 23 też nie będziemy długo czekać,ponieważ zapotrzebowanie jest ogromne...

--
PABLOS

 
24-06-14 17:20  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Tak przy okazji, kiedy można się spodziewać przesyłki z zamówionymi modelami? :-)
WSMK już minęło.

--


 
29-06-14 17:06  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ponawiam prosbe o wrzucenie fotek arkuszy Abramsa.

Dziekuje
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
29-06-14 18:48  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pawel - będą jutro na 100 procent.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
30-06-14 20:39  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pawel - Przepraszam najmocniej ale zdjęcia znowu muszę przełożyć bo caly dzień pada i na dobre foty nie ma szans.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-07-14 20:08  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pawle przepraszam , że tyle to trwalo ale wstawiam obiecane zdjęcia. Nie ma zdjęć arkuszy z kadłubem bo już zdążylem go pociąć. :)




P.S. Barwy lekko przekłamane ze względu na brak możliwosci skanowania, ale po tej zmianie maszyn w Answerze jest naprawde dobrze.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-07-14 20:40  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

fajna siatka kartonowa. :) ciekawe czy ktokolwiek jest w stanie ja wyciąć. :) Ja już oczekuję na mojego.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
11-07-14 11:59  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pytanie do wydawcy Answera Kiedy bedzie do kupienia model Yamashiro. Jesli mozna byloby podac jakos dane cos w przyblizeniu, interesuje mnie to poniewaz chcialem zaplanowac czas klejenia. Bede wdzieczny za odpowiedz i serdecznie dziekuje

 
11-07-14 18:46  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam, niestety w tej chwili poza tym, że w sezonie 2014/2015 nie możemy podać bliższego terminu. Niestety w sezonie poprzednim się nie udało.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
21-07-14 10:50  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Na fb zobaczyłem o to taki obrazek https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204665319897062&set=o.136714076453070&type=1&theater

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-07-14 18:55  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Będąc wczoraj w emipku zauważyłem Abramsa

 
21-07-14 20:20  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja też właśnie widziałem. Szkoda że nie wiedziałem wczesniej to nie robiłbym zamówienia na stronie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-07-14 18:42  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich
Mam pytanie do wydawcy Answera. Czy moglby podac dlugosci modelu Kongo i Ise po sklejeniu, bede wdzieczny i serdecznie dziekuje.

 
25-07-14 21:27  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Przejrzałem dzisiaj trzy modele w empiku: Abramsa, Spitfire'a w wersji trop i Hellcata. Wrażenia:

Abrams: słabo znam się na czołgach, ale zdziwił mnie brak jakichkolwiek nadruków na pancerzu. Nie powinno być jakichś nitów, linii podziału pancerza etc?

Spitfire: wygląda na dobrze opracowany (konstrukcja przypomina modele Halińskiego), ale mam wrażenie że coś poszło nie tak z drukiem. Na liniach wyraźnie widać aliasing - są poząbkowane. Ogólnie druk kolorowy wygląda na trochę nieostry i nie jest to raczej kwestia przeglądanego egzemplarza.

Hellcat: wygląda dobrze. Makieta silnika bardzo dokładna, kabina nieco mniej. Ubolewam nad brakiem składanych skrzydeł. Zobaczymy co pokaże Haliński.

 
25-07-14 21:46  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

W Abramsie nie tylko z drukiem jest kiepsko, problem jest też z pasowaniem poszyć.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
29-07-14 09:50  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nabyłem drogą kupna Spitfire`a jako że nie miałem Spita jeszcze a i tak jak omyłkowo nie w odpowiednim temacie wspomniałem, model wart jest swojej ceny i zainteresowania. Podoba mi się poziom zdetalizowania, druk - taki lekko "nieostry", taki przykurzony jak to kolega killy9999 zauważył - nie wiem czy to zamierzony efekt wydawcy, ale rezultat ciekawy. Co do wspomnianych przez kolegę "ząbkowanych" linii - musiałem się porządnie przyjrzeć i szukać elementów gdzie efekt ten się pojawia, żeby to wyszukać i gdyby nie to, tobym w ogóle nie zwrócił na to uwagi. W ogóle to nie przeszkadza wg mnie. Karton ok, trochę skrótowy opis budowy, ale z pomocą rysunków chyba nie powinno być problemów w budowie. Jedyną wg mnie rzucającą się bardziej w oczy wadą jest nadruk na skrzydłach - mianowicie na krzydle prawym na górze jest ślad kamuflażu w kształcie kółka - tak jak na lewym, gdzie mieści się gwiazda. Analogicznie jest ze spodnią częścią skrzydła lewego. No ale w ogólnym rozrachunku myślę że można to przełknąć. Zrobiłem fotki arkuszy jeśli to kogoś interesuje.

 
29-07-14 09:53  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Petrov, te "kółka" na skrzydłach to nie błąd, to ślady po zamalowanych oznaczeniach brytyjskich, w oryginale tak właśnie było.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
29-07-14 09:54  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Petrov, a dlaczego nadruk tych kółek to wada? ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
29-07-14 10:17  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ok ok przepraszam, nie wiedziałem :) Tak mnie tknęło "a może tak miało być". Kajam się.

 
29-07-14 10:42  Odp: [N] Inwazja nowości Answera
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nic nie szkodzi ;-) Pierwsze moje wrażenie jak zobaczyłem projekt było podobne ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024