FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-09-03 17:36  Nowe pojazdy z MODELIKA - kilka zdań
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witam,

Jako, że od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem "pojazdowych" nowości wydawniczych firmy MODELIK, chciałbym o każdym z nich napisać 2-3 zdania:)

SdKfz 165 "HUMMEL" - tego modelu najbardziej oczekiwałem, bo chyba jako jeden z pierwszych wiedziałwm, że się ukaże. Nie mam starego wydania tego pojazdu z MODELCARDu, ale nie szkodzi, bo raczej wynik konfrontacji byłby przesądzony, tak czy siak:). Model prezentuje się naprawdę świetnie, a najbardziej spodobały mi się plamy kamuflażu na kadłubie, bardzo wyraziste, rozmyte na styku barw - brawo! Gąsienice istotnie identyczne co w Pz III i StuG IV, ale trudno się dziwić, skoro były używane te same w rzeczywistości. Możliwość oczywiście wyboru ich wykonania to już prawie standard w MODELIKu, i bardzo dobrze:) Instrukcja bardzo szczegółowa, chociaż przydałoby się wytłuścić w tekście poszczególne etapy budowy, bo łatwo o oczopląs, rysunki w porządku:). Model ogólnie rzecz biorąc bardzo bardzo dobry, przynajmniej jeśli chodzi o stronę wydawniczą:)

MERCEDES BENZ L 3000 - powiem od razu, że z tej trójki właśnie ten model jest chyba najfajnieszy i to nie tylko ze względu na różne bajery jak otwierane drzwi, klapy, skręcane i obrotowe koła... Co prawda kolorystycznie jest dość monotonnie, bo tylko "szarość widzę":)), ale w końcu jest to malowanie z jednostki Luftwaffe z 1943 roku:) Fajne są dodatkowe elementy jak skrzynie, ławki, kanistry czy beczki (na jednej pisze Achtung SPIRITUS he he:) ). Dla mnie ładniejszy od Blitza:) Instrukcja podobna jak w Hummel-u, w końcu ten sam autor.

SDKFZ 250/1 (ALT) - to model tego samego autora (K. Okrajek) co wydany wcześniej Sdkfz 250/9 w wydawnictwie ANSWER. Właściwie w większości to te same elementy, główna różnica to uzbrojenie (inne wersje wozu). Jak dla mnie w MOELIKU ładniejsza jest kolorystyka, ale te zielone plamy mogły być troszkę lepsze, bo wyglądają jak chude glizdy:) Bardzo dużo drobnych detali. Instrukcja dokładna, ale jest i sam wykaz części. Natomiast plan generalny jest, ale zupełnie bezużyteczny, bo bez oznaczeń jakiejkolwiek częsci.

Trzeba przyznać, że MODELIK tematami i ilością wydawanych pojazdów bije na głowę wszystkich, a różnicy w jakości za bardzo nie widzę. Oby tak dalej:))

Szkoda tylko, że w przesyłce pogięły mi się rogi modeli :|

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-09-03 19:35  Re: Nowe pojazdy z MODELIKA - kilka zdań
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Szkoda, że tylko preferuje niemiecki szmelc. Jest tyle współczesnych tematów.

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
09-09-03 20:04  Re: Nowe pojazdy z MODELIKA - kilka zdań
kwinto   

Takze stałem sie szczesliwym posiadaczem nowości Modelika. Szczerze mówiąc nie żałuję wydanych pieniędzy - modele są rewelacyjne. Opisał je dokładnie StuG - opis jakby mi z ust wyjął. Jedyny problem to ilośc wydawanych naraz modeli - na półce przybywa a tempo sklejania mizerne ;))
Pozdrawiam
Kwinto

 
09-09-03 23:08  Re: Nowe pojazdy z MODELIKA - kilka zdań
pompier     

Aviator nie narzekaj, mnie ten Merc ucieszył bo można z niego zrobić samochód strażacki i to na dodatek polski :))

 
11-09-03 14:28  Re: Nowe pojazdy z MODELIKA - kilka zdań
maniek   

pojazdy 250/1 alt z modelika i 250/9 neu z Answera różnią się i to znacznie a podobieństwa są widoczne tylko w układzie jezdnym
to samo moż na powiedziec o tym pojeździe porównując go z modelem 250/3 z gpm-u

08/15

 
11-09-03 23:02  Re: Nowe pojazdy z MODELIKA - kilka zdań
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Sdkfz-ty róznią się - oczywiście. POnieważ są w innych wersjach, więc nie ma innego wyjścia - muszą się różnić. Poza tym jest inny kształt pancerza (powierzchnie boczne) w typach "neu" i "alt". Reszta właściwie taka sama zarówno w modelu ANSWER jak i MODELIK-a, dlatego napisałem "większość części ta sama" i to jest niezaprzeczalnie stwierdzenie prawdziwe. Wystarczy spojrzeć na rysunki montażowe. Nie przesadzałbym zatem, że podobieństwa są tylko i wyłącznie w układzie jezdnym. Na pewno Pan Krzysztof Okrajek nie robił tych modeli zupełnie oddzielnie, tylko jeden powstał na bazie drugiego, po niewielkich bądź co bądź przeróbkach.

Modelu Sdkfz 250/3 firmy GPM jeszcze nie widziałem, ale to zupełnie inny autor (autorzy?), więc dyskusja jest w tym przypadku bezprzedmiotowa.

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024