FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-05-14 22:27  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za zdjęcia. Dużo więcej części których jeszcze nikt nie zawinął na złom ;-) Na pewno będą pomocne. Właśnie kompletuje klocki hamulcowe i regulator przy klocach oczywiście dodam. Efekt niebawem.

p.s. Robert B. no i co z tymi resorami bo już zaczynam tupać nóżkami ze złości że coś spartole i będę robił od początku ?;-)

 
30-05-14 22:39  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Końcówki resorów powinny być ścięte pod kątem, ale zostaw tak jak jest. tego i tak nie widać.

--

 
30-05-14 23:09  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A to wiedziałem. Zrobiłem tylko imitacje rowków jak widać. uf

 
30-05-14 23:14  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mam mnóstwo zdjęc oelek, jak cos to na @ moge ci podesłać.

--

 
31-05-14 00:08  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Robert B. zastanawiały mnie te końcówki i muszę Ci powiedzieć ze w nr 50 nie ma końcówek ściętych pod kontem...w sumie w planach też nie.

 
31-05-14 08:02  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Tu sa plany z Ol49, na czerowono zakreśłiłem końcówki piór


Tu jest zdjęcie, co prawda z Pt47 ale generalnie tak to wygląda w rzeczywistości.


Wychodzi na to, że 50 i pewnie inne lokomotywy też dostały podczas napraw, inne wersje resorów, co zresztą nie jest wcale takie dziwne.
Jade za chwile do Jaworzyny, to popatrzę jak to wygląda w innnych oelkach.

--

 
31-05-14 11:10  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ta która stoi w Toruniu i zdjęcia które otrzymałem od Ciebie świadczą o tym, że nie ma wycięć więc jestem głupi. Gdyby numer 50 miał wycięcia to pewnie bym je zrobił. Sugerowałem się tym co widzę i wycięć nie ma.

A teraz moje hamulce. Pierwsza sztuka. Poskładana na szybko do zdjęcia po malowaniu podkładem. Bruzdy i nierówności będą usunięte więc pozostawcie to bez komentarza.
Oczywiście zrobiłem regulator własnoręcznie z papieru, wyszło nieźle, ale zastanawia mnie czy był tylko jeden czy były dwa skoro są dziury no i drugi klocek. Nie mogę znaleźć na żadnych zdjęciach wersji z dwoma regulatorami. Może ktoś mi pomoże zanim zacznę malować farbą właściwą?



Na tym zdjęciu pokazałem, że zrobiłem również (ja to nazwałem) prowadnicę. Jak szaleć to szaleć.

 
31-05-14 11:40  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Był tylko jeden regulator, obsada klocka była uniwersalna, można było ją mocować także po drugiej stronie parowozu, wtedy była obrócona o 180 stopni, stąd drugi otwór u góry, który po obróceniu był na dole.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
31-05-14 18:00  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dodam tylko jeszcze, że same klocki w obsadzie są mocowane na sztywno, porusza się jedynie obsada względem dźwigni na tym dużym sworzniu.

 
31-05-14 21:38  Odp: [Relacja] Ol49 skala 1:25 projekt własny
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za wyjaśnienie Precyzyjny.

Ubottd na szczęście ja hamulce robię całkowicie na sztywno ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024