FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-05-14 14:02  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

lasiu, jedna uwaga. Wykonując wręgi w samolotach należy wyciąć w nich otwory, tak jak widać na tym zdjęciu:



Otwór powinien być na tyle duży, żeby mieścił się w niego palec (no, czubek chociaż), ew. pęseta (przy małych segmentach). Dzięki temu masz możliwość wygodnego ustawiania wręgi w segmencie. To się bardzo przydaje jeśli np. wręga wejdzie nieco za głęboko i trzeba ją wyciągnąć.

 
19-05-14 14:45  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

killy9999 napisał:

> lasiu, jedna uwaga. Wykonując wręgi w samolotach należy wyciąć w nich otwory, tak jak widać na tym
> zdjęciu:
>
>
>
>
> Otwór powinien być na tyle duży, żeby mieścił się w niego palec (no, czubek chociaż), ew. pęseta
> (przy małych segmentach). Dzięki temu masz możliwość wygodnego ustawiania wręgi w segmencie. To się
> bardzo przydaje jeśli np. wręga wejdzie nieco za głęboko i trzeba ją wyciągnąć.

O dzięki za info będę wiedział na przyszłość, bo nie powiem, że kilka razy się nakombinowałem żeby wręgę cofnąć. Szkoda, że w modelu Lima tego nie uwzględnili.

 
19-05-14 17:17  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Szkoda, że w modelu Lima tego nie uwzględnili.

Dziwne. Jeszcze nie widziałem modelu w którym by tego nie było (nawet pośród starych MM). No cóż, widocznie mało wiem o życiu ;-)

 
19-05-14 17:53  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

killy9999 jak widać w mojej relacji na wręgach nie wyznaczono nic do wycięcia.

Poszczególne segmenty kadłuba są już gotowe.



Segmenty 3, 4 i 5 są już ze sobą połączone. Nie obyło się bez moich błędów w pasowaniu, ale jestem zadowolony. Nie jestem perfekcjonistą. Czerpię 200% frajdy ze sklejania, a perfekcja przyjdzie z czasem.



Pozostałe segmenty dokleję po uprzednim wyposażeniu w niektóre elementy.

Mam jeszcze pytanie odnośnie obciążenia. Myślałem żeby zrobić trzy krążki z cyny o średnicy odrobinę mniejszej od 1 grosza. Czy to wystarczy?

I czeka mnie nie lada wyzwanie przy kształtowaniu przegrody wlotu.



Post zmieniony (19-05-14 18:06)

 
20-05-14 13:50  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Popracowałem troszkę przy przegrodzie. Chciałbym żeby miała kształt chociaż troszkę podobny do oryginału, a ta która jest w modelu jest trochę za płaska. Pobawiłem się troszkę w 3D i wyszło mi coś takiego



Porównanie



Po rozwinięciu.



No szału nie ma, ale odrobinę bardziej przypomina oryginalną przegrodę. Tylko, że jest z tym tyle roboty, że chyba jednak wkleję to co dali w wycinance, a na zabawy z dorabianiem części jeszcze przyjdzie czas.

--

 
21-05-14 21:59  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Budowa postępuje.

Dziś kabina dostała drążek. Niestety z jednego bardzo małego elementu przy formowaniu zszedł prawie cały druk. W ruch więc poszła czarna farba.



W segmencie drugim podkleiłem korek, który później stanie się uchwytem dla golenia przedniego kółka.



I wkleiłem kabinę pilotów na swoje miejsce.



I na tym etapie pojawia się pytanie. Zwłaszcza dla tych, którzy sklejali ten model. Mianowicie jak toto ma wyglądać po sklejeniu.



A wklejone ma być tutaj.



Nie śmiejcie się, ale kombinowałem i nic. Totalny brak pomysłu :P

Wykonałem także zespół silnika.



Oraz skleiłem kadłub do kupy.



Przy sklejaniu powychodziły moje błędy z dopasowaniem wręg i jeszcze parę innych niedociągnięć, które będą poprawione/ zamaskowane na późniejszym etapie.

 
22-05-14 19:18  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ja przepraszam bardzo jezeli Cie uraze, ale dziwi mnie troche ze jeszcze nikt nie zwrocil Ci uwagi na zdjecie ktore tu pokazujesz.
Mnie osobiscie robi sie niedobrze na widok przescieradla oblepionego klakami psiej siersci i innych paprochow, tez pewnie z psa.
Uwazam, ze sposob prezentacji dziela swiadczy w duzym stopniu o wykonawcy. Jezeli jest ono zaprezentowane w taki sposob to... Sam rozumiesz.
Poza tym zdjecia sa ciemne i nieostre a niektore do polowy zacienione zapewne glowa, ale nauka fotografowania to osobny temat, ktory ja sobie w tym wypadku odpuszczam, tak samo jak komentarz samego modelu.
To ze jestes poczatkujacy nie jest zadnym usprawiedliwieniem tego co widac na ostatnim zdjeciu szegolnie.

--

Post zmieniony (22-05-14 19:22)

 
22-05-14 21:26  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
lasiu87 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Nie uraziłeś mnie. Co do zdjęć to muszę się przyznać, że fotograf ze mnie żaden, a i sprzęt pozostawia wiele do życzenia, ale staram się tak robić i dobierać fotki, żeby jak najlepiej zobrazowały to co chcę pokazać. Za prześcieradło przepraszam, obiecuję je zmienić i ukryć przed moimi kotami fetyszystami. Nad jakością zdjęć też popracuję. Widzisz dobrze, że zwróciłeś mi uwagę. Generalnie nie zakładam relacji po to, by się chwalić bo doskonale wiem, że na razie nie mam czym. Na obecnym etapie mojej przygody z kartonem liczy się dla mnie każde zdanie bardziej doświadczonych kolegów i każda krytyka. W żaden sposób nie próbuję także się usprawiedliwiać. Wiem, że poziom jaki reprezentuję jest żaden, ale klejenie sprawia mi frajdę i chcę to robić, chcę się uczyć, doskonalić w tym kierunku i naprawdę staram się to robić najlepiej jak potrafię. Nie widać tego to fakt, ale są już wyraźne poprawy. Tak jak pisałem liczy się każda opinia także nie odpuszczaj sobie komentarza. Napisz co o nim myślisz, jakie masz uwagi, jakieś rady czego mam nie robić, co robić inaczej, na co zwrócić uwagę, co poprawić. Ja wszystko przyjmę na klatę z godnością i postaram się poprawić i zwracać na to szczególną uwagę w przyszłości.

 
22-05-14 22:17  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

lasiu87, modelarz uczy się całe życie. Zawsze można wykorzystać nową sztuczkę,materiał, klej itp. I każdy z nas popełnia w tej dziedzinie jakieś błędy. na tym polega nauka. Ja na przykład przed chwilą rozkojarzyłem się i przykleiłem rejestrację nie z tej strony i nie mogę tego poprawić bo zniszczę pół kabiny - lekcja na przyszłość ''nie myśleć o niebieskich migdałach'' :)))
Klej dalej i baw się dobrze :) Jak my :))

 
23-05-14 16:46  Odp: [R][Początkujący]Lim- 6 (Mig- 17) MM 6/1986
rysiu62   

TOTO to był interesujący zespół muzyczny. Natomiast Twoje "toto" należy pozaginać , uformować w pudełka , skleić i przykleić w odpowiednim miejscu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024