FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-05-14 22:33  [Relacja/Galeria]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dziś zaczynam nową budowę: izraelski okręt podwodny typu Delfin II. Super-nowoczesna jednostka z systemem AIP, uzbrojona po zęby, wyposażona w wt kal 533 i 650mm, mogące wystrzeliwać rakiety manewrujące woda-ziemia, oraz przeciwokrętowe.
To prawdziwy Rahav skryty w głębinach...


Delfiny konstrukcyjnie bazują na niemieckich U212, ale jeśli przyjrzycie się bliżej, to okaże się, że ogólna sylwetka jest bardziej podobna do U214 niż U212.
W odróżnieniu od innych projektów, tym razem pierwszym elementem jest kiosk - jego zaoblone krawędzie są trudne do wykonania z papieru, w tej skali.
Sekwencja budowy:














stay tuned!

--

Post zmieniony (18-09-14 19:27)

 
16-05-14 13:11  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
kari   

... na twoich fotkach Delfin II jest; hmm ... szaro-ciemno-zielono-morski (?)
jaki faktycznie (docelowo) kolor będzie miał model?
... na tej fotce widać, że jest raczej w odcieniu koloru jasno-zielonego (może to efekt promieni słonecznych?)
http://3.s.dziennik.pl/pliki/3119000/3119414-lodz-podwodna-643-385.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
16-05-14 18:04  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A w rzeczywistości jest cały szklano-drewniany. ;)
http://www.saluxuryexpeditions.com/images/amazon-cruise-delfin2-ship.jpg
Podoba mi się doskonale dopracowany kiosk, jest po prostu piękny. :D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-05-14 19:21  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

@kari
bardzo dobrze, ocena niedostateczna z wykorzystania google :)
Wynik dla Dolphin 2 class
http://2012.uploaded.fresh.co.il/2012/02/20/99242829.jpg
Wynik dla Dolphin class
http://www.naval-technology.com/projects/dolphin/images/dolphin6.jpg
Z analizy dostępnych foto wynika, że obecnie oba typy są malowane podobnie. Kiosk niebieski, kadłbu lekki czarny. Kadłub mocny turkusowy dla I, dla II brązowy.


@BeBe
celowo rozpocząłem od kiosku, ze względu na przewidywane trudności. Wyszło zadowalająco, dziękuję.

--

Post zmieniony (16-05-14 19:39)

 
16-05-14 20:44  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panie Bartłomieju, a jak sprawdziło by się takie rozwiązanie przy budowie kiosku?


Listki, które zaginamy przenieść z na części górnej na boczną. Osobiście wolałbym, aby linia łączenia wyszła mi na górze niż z boku kiosku.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
16-05-14 21:10  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ale dolna część jest bardziej ostra czyli moim zdaniem jest wspaniale. Przy Twoim sposobie Mateuszu byłaby niezła gimnastyka z wyciągnięciem powierzchni.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-05-14 21:31  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Czekam z niecierpliwością na ostateczny wygląd i kolorki. Sssię na pewno będziemy czepiać :P
A tak BTW to miłym urozmaiceniem modelu mógłby być Popeye - ABT co o tym sądzisz? (choć w 1/400 to by wychodziło coś ponad 1 cm - mogłoby być mało to widoczne :| )

--

 
16-05-14 21:45  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

@Ramm

Pomysł jest zdecydowanie dobry w sensie technicznym, ale odnoszę wrażenie, że taki element byłby trudniejszy do właściwego ukształtowania.
W moim rozwiązaniu można swobodnie pracować nad (małym) elementem, bez obawy zdeformowania płaskich powierzchni kiosku, czy wyoblenia na niewłaściwym promieniu.

Krawędzie dachu bez specjalnej troski wygiąłem wstępnie pensetą, skleiłem BCG+chusteczka od wewnątrz, a następnie tłoczyłem z dużą siłą na twardej podkładce. W efekcie krawędzie poszczególnych listków zostały wprasowane między siebie na gładko. Po przyklejeniu do ścian kiosku wzmocniłem połączenie jak wyżej i delikatnie przetłoczyłem od wewnątrz linię łączenia.

@Crolick

Miałem zamysł, aby przy danym modelu prezentować jego uzbrojenie, ale w papierze to raczej strata czasu by była. Ale wyobrażam sobie toczone torpedy w skali 1/400 i dodatki trawione do podobnie wykonanych rakiet :). Ciekawe, czy druk 3D byłby w stanie to wykonać?

Swoją drogą trzeba przyznać, że Żydzi tymi w sumie niewielkimi okrętami trzymają cały rejon w szachu. Na tak małym terytorium jak państwo Izrael, wszelkie instalacje z pociskami nuklearnymi były by trudne do ukrycia i obrony - a Rahav jest nieosiągalny dla któregokolwiek z wrogich sąsiadów Izraela. I zawsze mogą oni (Zydzi) zadać - przepraszam za wyrażenie - szmatogłowym tzw. second strike.

Post zmieniony (16-05-14 22:13)

 
17-05-14 19:06  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
ROBO 

 - 10

Swoją drogą trzeba przyznać, że Żydzi tymi w sumie niewielkimi okrętami trzymają cały rejon w szachu. Na tak małym terytorium jak państwo Izrael, wszelkie instalacje z pociskami nuklearnymi były by trudne do ukrycia i obrony - a Rahav jest nieosiągalny dla któregokolwiek z wrogich sąsiadów Izraela. I zawsze mogą oni (Zydzi) zadać - przepraszam za wyrażenie - szmatogłowym tzw. second strike.



- ciekawe jak się to ma, do informacji podanej w procesie dysputy nad opami dla Polski,iż u-booty nie posiadaja możliwości przenoszenia uzbrojenia rakietowego,,,,,?

....Agzaimie - stajesz sie specmajstrem od podwodnych rur :) Powodzenia....

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
17-05-14 20:57  Odp: [Relacja]Okręt podwodny typu Delfin II, skala 1/400
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Cóż, to zdecydowanie zła wiadomość. Amerykanie przezbrajają część swoich SSBN Ohio na SSGN, czyli na nosiciele rakiet manewrujących... TLAM mogą być uzbrojone w różne głowice, również nuklearne.

Myślę, że nic tak nie ostudziłoby gorących łbów w Rossji, jaki wizja kilkudziesięciu rakiet znikąd nadlatujących...

--
imagination+extrapolation

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024