FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
07-05-14 12:28  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Hampden dostał podwozie, więc można już się brać za gondole i śmigła.
Tutaj żadnych problemów nie było.




--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
08-05-14 23:14  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Klasyczny "Wasiakolot " !!!

 
09-05-14 06:38  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Wasiak ,nie Wasiak , uważam że będzie sie ładnie prezentował. A byłoby jeszcze ładniej z ..... Ty juz wiesz z czym :))))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
09-05-14 08:31  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Bardzo ładny samolot i model. Można by się pokusić o przerysowanie komputerowe i uzupełnienie o jakieś proste wnętrze i luki podwozia. Może się z tym pobawię... jak znajdę czas;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
09-05-14 08:36  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

ZBigu, a skad w Tobie takie poczucie, ze "Wasiakoloty" stanowia jakas ironie w stosunku do projektow pana Bohdana? Tez wychowalem sie na jego projektach i smiem twierdzic, ze wlasnie takich modeli brakuje w dzisiejszych czasach, gdzie co i rusz ktos pyta o to, od czego zaczac... Mam wielki szacunek do tego autora i na pewno jeszcze nie raz siegne do jego prac. Gdyby je wznowic, minimalnie tylko poprawiajac niektore bledy, szczegolnie graficzne, to bylby w sam raz material na modele "poczatkujace", czy "odpoczynkowe"...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
09-05-14 08:45  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Pisząc "Wasiak, nie Wasiak" nie miałem zamiaru ironizować ani nie doceniać jego dokonań także Zbigu chyba niepotrzebnie go bronisz, jego modele bronią się same. Wasiaki to już mozna powiedziec nazwa własna oznaczająca modele proste, sklejalne, nie przewaloryzowane, a przy tym efektowne i na tym bym poprzestał :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
09-05-14 13:59  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

ZbiGu nikt nie ujmuję ani zasług ani talentu Panu Wasiakowi - wręcz przeciwnie. Ja uważam, że jego modele były i nadal są dobrym początkiem w modelarstwie. Nawet taki stary koń jak ja z przyjemnością do nich wraca dla samej radości klejenia. I co z tego że czasem coś trzeba dociąć lub że gdzieś kolor w kamuflażu się nie zgadza - taki urok tych modeli, kreślonych zresztą ręcznie. Mi się to strasznie podoba - ma swój klimat - bo jednej strony ładny samolot powstaje przy niewielkim nakładzie pracy a z drugiej modelarz musi się wykazać własną inicjatywą aby te drobne błędy zniwelować. Ja swego czasu skleiłem wiele jego modeli: Me-109, Fw-190, Ju-87, Hampden (ten jest drugi raz klejony) i tak dalej i wszystkie miło wspominam. A to określenie "wasiakoloty" ma wydźwięk bardzo pozytywny :-)
Pozdrawiam z placu boju z Hampdenem.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
09-05-14 19:50  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

UWAGA! Lekki off top. Proszę moderatorów o nieusuwanie.

Nie wytrzymałem i puszczę trochę farby ;-) Czy ten model Hampden-a w barwach Coastal Command i w tym stylu graficznym by zadowolił szanowne gremium?



Jest szansa. Ale kiedy, to już oddzielny temat. Czas. To jest główny problem. A i zadanie nie jest łatwe.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-05-14 19:58  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
karolx   

Co za pytanie?
Pewnie!

 
09-05-14 21:09  Odp: [R] Hampden 10-11/94 MM czyli dawnych wspomnień czar
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Chopin, czy poprawiasz MM-owskiego Hampdena czy też robisz go niejako od nowa, to tak czy inaczej świetna sprawa, bo samolot jest bardzo ciekawy i wart posiadania w kolekcji. No i jeszcze z walorką ...

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024