FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-09-03 12:36  HMS Rodney - pomocy
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

WItam! Zwracam sie do szanownego grona modelarskiego z prośbą o jakieś rysunki badź fotografie czy cos ktore pozwolą mi na prawidłowe wykonanie relingów na tymże okręcie....szczerze dziękuję za każde materiały (Instrukcja z MM nie wiele pomaga :( )

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
01-09-03 14:52  Re: HMS Rodney - pomocy
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Spróbuj tutaj...choc....nie wiem czy to bedzie dobre...jest trochę dobrych zdjęc...
http://photo.starnet.ru/Thematic_Wallpapers/Korabli_i_suda/Lincory_i_linkrei/Nelson/index.htm

Pozdrawiam
Marco

 
07-09-03 18:20  Re: HMS Rodney - pomocy
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

poszło,

wygłąda na to że relingi na HMS RODNEY są generalnei 3-linowe z równomiernymi odstępami wysokości pomiędzy nimi i pokładem.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
07-09-03 21:18  Re: HMS Rodney - pomocy
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

wojtas dzieki wielkie mam nadzieje ze mi to jakos pomoze :D choc po tym co ostatnio uslyszalem o tym modelu to mi sie smutno zrobilo

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
08-09-03 20:27  Re: HMS Rodney - pomocy
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

czego smutno ???!!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
08-09-03 20:43  Re: HMS Rodney - pomocy
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

bo podobno ten z MM to wcale tak na prawde Rodneyem nie jest tylko luźna wizja projektanta

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
08-09-03 22:32  Re: HMS Rodney - pomocy
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

nie no ja rozumię chwalebne dożenie do perfekcyjnego oddania wszystkich detali
ale:

1) model jest w skali 1/300 i uproszczenia są jak najbardziej uzasadnione w takiej podziałce (np. reling 3-linowy wysokości ok 4 mm wykonać samemu, wykorzystać gotowy fototrawiony, czy dać sobie spokój z relingiem, a może z folii przezroczystej ?)

2) jest to model RODNEYA - jak najbardziej - tyle że sporo uproszczeń (w skali 1/200 należałoby bardziej o te detale zadbać)

3) jak już zostało powiedziane model RODNEYA to świetne przygotowanie do trudniejszych modeli (niech mnie kule biją-sam osobiście sklejam na razie takie pływadła które wydają mi się w miarę łatwe i dlatego nie sklejałem jeszcze nic japońskiego-ale to wszystko czeka spokojnie w kolejce, a te modele które teraz
sklejam traktuję jako trening przed tymi trudniejszymi nie stawiam sobie zbyt wygórowanych celów przy tych ćwiczeniach więc sklejam na większym luzie
np. gdybym teraz wziął się za TAKAO (moje marzenie) to pewno byłbym strasznie spięty w trakcie sklejania-a to ma być również lub przede wszystkim przyjemność)

4) RODNEY, RICHELIEU, MISSOURI wszystkie mają wyjątkowo proste kadłuby i dlatego świetnie nadają się na początek (gdybyś sklejał RODNEYA w skali 1/200 to pewno kadłub nie byłby dużo bardziej skomplikowany poza większą ilością wręgów, główne różnice - większa detaliczność - byłaby pewno od pokładu włącznie wzwyż)

5) na te trudniejsze też przyjdzie czas i to statki pływające jak i powietrzne

6) kadłub - mimo problemów o których mówiłeś - wyszedł całkiem całkiem
- zebrane doświadczenia przy jego sklejaniu NA PEWNO zaprocentują 100 KROTNIE na przyszłość

7) ktoś mi kiedyś powiedział że człowiek uczy się całe życie-czy z kartonem jest tak samo ???

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
09-09-03 00:13  Re: HMS Rodney - pomocy
wiarus   

wojtas.r masz 100% rację :-) CRS głowa do góry idalej do przodu:-) wszystko gra i będzie grać . Zresztą to jest skala 1/300 więc cudów nieoczekuj tylko działaj a jak skończysz to odrazu urośniesz gwarantuję , ten modelik się nawet nawet prezentuje po sklejeniu :-) Sam go jeszcze mam sklejonego ( a sklejałem go jakieś hmmm 8 lat temu?) Pozdrawiam :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024