FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-01-15 19:02  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Rozumiem! Jeszcze przejrzałem Twojego Lexingtona i teraz już wiem o co chodzi! Dzięki za uwagę, w następnym żaglowcu postaram się zastosować Twoje uwagi, acz efektu nie gwarantuję :)

 
06-01-15 20:20  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Trochę się narobiłeś. Pierwsze koty za płoty - teraz już widzisz, że nie taki diabeł straszny. Skala rzeczywiście najwdzięczniejsza do wiązań linek niestety nie jest. Ale nie przejmuj się za bardzo - następnym razem przyciśniesz:)
Oprócz tego o czym pisał Ci Patryk, na przyszłość warto zwrócić uwagę na sposób "sprzątania" i zwijania żagli.
Polecam bardzo dobry artykuł, który jest tutaj: http://www.timberships.fora.pl/artykuly-tematyczne,16/techniki-sprzatania-i-zwijania-zagli,229.html
Na tym forum znajdziesz też kilka innych porad i wskazówek. Naprawdę warto poświęcić chwilę.
Pozdrawiam

 
06-01-15 21:25  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki, na pewno skorzystam. Przejrzałem kilka porad z tego forum. Cóż. Niektóre z technik tam pokazanych to chyba nieco za wysokie progi jak dla mnie, no ale mimo wszystko na pewno coś znajdę, z czego skorzystam. Diabeł może i nie straszny, ale temat niestety dość :)

 
05-05-15 15:48  Odp: [R] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Po roku dłubania zakończyłem budowę Wolf`a. Napracowałem się, nie powiem. Starałem się, nie powiem. Nie wszystko wyszło, fakt, ale jestem zadowolony z efektu końcowego.

Merytorycznie model nie przedstawia żadnej wartości, bo ani nie wykorzystałem jakichś nowatorskich technik, a i "anatomii" żaglowca to na nim raczej nie można się nauczyć :) Błędy rzeczowe w postaci olinowania, zahaczania, ożaglowania itd są i jestem ich świadom, ale na swoje usprawiedliwienie napiszę... Albo nie napiszę, bo komu się chce to czytać :) W skrócie, przede wszystkim ja nie umiem tak ładnie, a i model jest niewielki.

Co do samej wycinanki - Shipyard. Czyli wysoki poziom, bezbłędnie opracowany. Schematy dokładne, aż za dokładne jak na tą skalę :)

Tak jak wspominałem - mimo oczywistych błędów zarówno dotyczących "prawdy historycznej" jak i warsztatowych, jest to jeden z nielicznych modeli, o których na chwilę obecną mogę śmiało powiedzieć, że zrobiłem najlepiej na ile było mnie stać.

Będzie jeszcze gablotka, bo uznałem, że warto.

Dziękuję Kolegom za cenne uwagi, które w przyszłych moich tworach będę starał się wykorzystać (ukłon w stronę Mariaszka oraz Patryka.K., Hastura, Paragrafa) oraz za wpisy - zwłaszcza, że były pozytywne :), jak i po prostu wszystkim, którzy zainteresowali się moimi wypocinami.

Żaglowców tu na forum stosunkowo niewiele, zatem cieszy mnie, że mogę dołączyć swojego modela!

Dziękuję za uwagę :)






A w wiązaniu pajęczynek pomagał mi Krzyś, który jest niewątpliwie specjalistą w tej dziedzinie :) Teraz odpoczywa i żegna się z Państwem czule :)




KONIEC

 
05-05-15 15:54  Odp: [R/G] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Skoro jesteś świadom swoich błędów, to pisał o nich nie będę.
Przyjmij więc na ręce swe moje gratulacje!

( ͡ᵔ ͜ʖ ͡ᵔ )

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
05-05-15 16:05  Odp: [R/G] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie to model wykonałeś wspaniale. Podziwiam i gratuluję.
Ps. Też kiedyś kilka takich Krzysiów mieszkało ze mną :) Fajne są :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-05-15 18:05  Odp: [R/G] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dołączam się do gratulacji. Każdy ukończony model cieszy, a model żaglowca szczególnie:). Wiem ile pracy kosztowało Cie wykonanie olinowania, zwłaszcza, że skala modelu nie ułatwia wiązania wszystkich supełków. Liczę, że znowu zabierzesz się za kolejny żaglowiec, choć zrozumiałbym, gdybyś zmienił tematykę i chciał nieco odpocząć od tego rodzaju okrętów. Sznurkologia potrafi człowieka skutecznie zniechęcić do budowy takich jednostek. W każdym razie, gdybyś się zdecydował służę pomocą w kwestii olinowania, oczywiście teoretyczną bo praktyka będzie należała do Ciebie:). Dla odmiany proponuję jakąś francuską fregatę, dzięki temu poznasz różnice w wykonaniu takielunku w porównaniu z jednostkami angielskimi. Wbrew pozorom nie było ich aż tak mało.

Pozdrawiam
Jarek

Post zmieniony (05-05-15 18:07)

 
05-05-15 19:24  Odp: [R/G] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Petrov - zabrać się za żaglowiec i go skończyć z powodzeniem to już wielka sztuka. Zrobić tak by chciało się dla niego gablotę , jeszcze większa. Tym większe gratulacje ,że nie każdy z nas ma tyle uporu i cierpliwości do tych sznurków. GRATULACJE !!

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-05-15 19:45  Odp: [R/G] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

O merytoryce się nie wypowiadam, bo się nie znam.

Ale podoba mi się i to bardzo.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-05-15 21:45  Odp: [R/G] HMS Wolf 1:96 (Shipyard)
Greg77   

Przepiękne! Też mam w planach;)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024