FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-04-14 21:18  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Marcinie rozwalasz system doskonałości. Jak możesz mówić, że to "coś" jest niedopracowane? A Twój retusz to już wszystko rozkłada na łopatki. ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
16-04-14 21:43  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

BeBe, model nie jest niedopracowany, bo skleja się go jak po sznurku - elementy pasują do siebie. Jedynie w bryle są niedociągnięcia...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
16-04-14 22:29  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja bym nie ruszał wręg, bo zmieni to dopasowanie do sąsiednich segmentów. Chyba, że bardzo minimalnie tylko się wyokrągli.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
17-04-14 10:45  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Akurat Marcin może zrobić z tym wszystko i tak wyjdzie perfekcyjnie. Ale te "niedociągnięcia" bardzo mnie niepokoją, gdzie nasi detektywi kartonowi którzy przeoczyli ów fakt? Zniszczyłeś wzorzec systemu miar. ;-) Dla mnie to i tak tylko zabawka z papieru która ma przynosić frajdę lecz co poniektórzy leżą teraz obaleni pod stołem i nie wiedzą jak na to zareagować. I bardzo dobrze, może wreszcie wróci spokój i będziemy się cieszyć z każdego modelu.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
17-04-14 17:39  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Leszku, prawda jest taka, że jakość każdego projektowanego modelu zależy w dużej mierze od zgromadzonych planów, rysunków, publikacji, itp. Przy projekcie tego Messerschmitta byłem niczym II pilot - opracowywał go głównie p. Haliński. Zwracałem uwagę na wyżej wspomnianą cechę konstrukcji, lecz niestety żadne z dostępnych nam wówczas planów nie pokazywały tego prawidłowo, więc wolał zostać przy takich, a nie innych przekrojach kadłuba...
Teraz jednak, dysponując nowymi materiałami, mogę spróbować poprawić to i owo we własnym zakresie. Jestem wszak modelarzem ;)

--

Post zmieniony (17-04-14 17:45)

 
17-04-14 20:03  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

A wiec...udało się. I to w najprostszy sposób :) Uzyskałem pożądaną linię kadłuba po prostu odpowiednio szlifując wręgi W4 i W5. Straty na obwodzie z tego wynikłe uzupełniłem oklejając każdy wręg paskiem kartonu o grubości 0,3mm.




Tak wygląda ogon po tych "zabiegach":




Ponadto udało się utrzymać prawidłowy kształt tej części samolotu w widoku z boku oraz z góry:



--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
17-04-14 20:49  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Marcinie Ty nie rozumiesz moich intencji. ;-) Pokazałeś mi, że to jest tylko papierowa zabawka, więc mogę spokojnie zdjąć swoje wszystkie modele Hala z ołtarzyka i skończyć wszelakie modlitwy o samo-sklejenie oraz je po prostu pociąć. Na pewno nie z takim efektem jak Twoje dzieła, ale je potnę. Już nikt mi nie wmówi, że to jest oryginalny samolot. ;-) Obserwuję więc już cicho i z wypiekami na twarzy. :D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
17-04-14 21:02  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

A ja jestem ciekaw czy impregnujesz arkusze z częściami przed rozpoczęciem pracy przy modelu i jakiego kleju używasz do klejenia.

--
Pozdrawiam!

 
17-04-14 21:02  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

BeBe, w końcu mówisz jak człowiek...Dobierz się w końcu do swojej "Halowej Górki" ;)
Jasiek, arkusze impregnuję rozcieńczonym lakierem nitro, a kleję w większości zwykłym śmierdzącym jak cholera butaprenem z Dorexu...Próbowałem jakiś czas temu bawić się BCG oraz innymi klejami, ale w końcu wróciłem do starego, sprawdzonego budzia.
--

Post zmieniony (17-04-14 21:07)

 
17-04-14 21:27  Odp: [R] Bf 109F-4 Kartonowy Arsenał 4/2005
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Jak na klejenie budziem to wygląda to znakomicie. Czyli trzeba mieć po prostu talent a nie czarodziejskie specyfiki. Podglądam dalej i mam nadzieję, że czegoś się nauczę.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024